Viktor Orbán varuje, že záchrana Ukrajiny Bruselem zničí Evropu na několik generací

Victor Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek varoval, že evropská politika prosazující masové společné půjčky členských států EU na další financování odporu Ukrajiny proti ruské invazi bude mít zničující důsledky.

Victor Orbán

Maďarský vůdce v rozhovoru pro pořad „Dobré ráno, Maďarsko!“ uvedl, že sankce EU proti ruské energetice jsou odsouzeny k neúspěchu a že „nejen naše děti, ale i naši vnuci ponesou následky“ systému hromadných půjček navrhovaného EU a dodal, že podporu budou potřebovat i potenciálně nesolventní státy.

Orbán zopakoval, že Maďarsko je proti, a navrhl, aby se dohody o podpoře Ukrajiny uzavíraly na národní úrovni prostřednictvím dvoustranných dohod mezi jednotlivými zeměmi.

Zdůraznil, že Ukrajina se nyní ocitla v situaci, kdy kvůli probíhajícímu konfliktu není schopna fungovat jako samostatný stát, a přestože krátkodobě potřebuje pomoc od svých sousedů a spojenců, nepřísluší Bruselu mluvit jménem všech členských států.

Orbán se navíc domnívá, že jakékoli další sankce proti ruskému plynu nebo jaderné energii by měly „tragické následky“, a argumentoval, že Maďarsko by mělo být z takového rozhodnutí vyňato.

„Čeká nás těžká zima, Ukrajina je ve stále obtížnější situaci, Rusko má potíže, ale jeho příjmy z energetických zdrojů jsou na vrcholu, takže politika sankcí nedosáhla svého cíle,“ řekl a vysvětlil, že na Maďarsko se sice nebude vztahovat chystaný zákaz dovozu ruské ropy do Evropy, ale přesto bude postiženo „cenově inflačním účinkem sankcí.“

„Při jednáních o sankcích jsme vždy dosáhli vlastních národních cílů, takže se účastníme diskuse o devátém balíčku s dobrými nadějemi,“ uzavřel Orbán a zároveň poznamenal, že „tlak je neustálý“ a že Maďarsko musí „neustále bojovat za ochranu svých zájmů.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

A má pravdu. Rusko vítězí, západ zdechá.

Ladislav Sarkozi
Host
Ladislav Sarkozi
1 rok před

No nic nez pravda svata barborko bojuje za svuj lid ne jako Fialka hrrrr vse na Ukrasku a muj lid ad plati maji se nad pomery hahaha

2
0
Would love your thoughts, please comment.x