Za vznešeně znějícími slovy textu Agendy 2030 Světového ekonomického fóra se skrývá hrozivá pravda. Když si odmyslíte žargon „udržitelného rozvoje“, je jasné, že vám chtějí vzít vaše zboží, jako jsou elektrické spotřebiče, motorová vozidla a dokonce i vlastnická práva.
Investigativní novinářka Whitney Webbová odhaluje vnitřní fungování Světového ekonomického fóra („WEF“), které je hnací silou Velkého resetu.
Pod laskavým povrchem WEF je zřejmé, že jeho modus operandi je korporativismus, nebo spíše fašismus. Správní rada WEF je plná vlivných a významných zástupců vlád a nadnárodních korporací, jako jsou BlackRock, Salesforce a Nestlé.
WEF podporuje „splynutí člověka a stroje“ neboli transhumanismus a jeho čtvrtá průmyslová revoluce má za cíl využít nositelné a implantovatelné technologie ke špehování vašich myšlenek a nastolení digitální diktatury. Jakmile bude digitální diktatura zavedena, bude téměř nemožné jí uniknout; jedním ze způsobů, jak ji zastavit, je nepodřizovat se těmto technologiím nebo je nevyužívat.
Zajímá vás, jak funguje Světové ekonomické fórum (WEF), které je hnací silou Velkého resetu? Vyhraďte si 30 minut na rozhovor investigativní novinářky Whitney Webb z MintPress News ve výše uvedeném videu. WEF pořádá každoročně v lednu své výroční zasedání ve švýcarském Davosu.
Tématem pro rok 2023 byla „spolupráce v roztříštěném světě“, přičemž WEF poznamenal: „Dnešní svět se nachází v kritickém bodě zlomu. Samotný počet probíhajících krizí vyžaduje odvážnou kolektivní akci.“
Jejich akce, pečlivě zabalené tak, aby vypadaly altruisticky – a opředené hřejivými slovy jako „zelený“ a „udržitelný“ – však nakonec posunou jejich úzký okruh dále k moci, přičemž jsou téměř zárukou utlačovaného obyvatelstva. Pokud se jen trochu ponoříte pod povrch WEF, bude vám jasné, že jeho modus operandi je korporativismus, nebo spíše fašismus.
WEF propaguje fašistickou ideologii
WEF často hovoří o „transformačním potenciálu partnerství veřejného a soukromého sektoru“. Podle WEF:
Soukromý sektor musí mluvit jazykem společenských změn a veřejný sektor musí vytvořit ekonomické pobídky k využití inovací a odborných znalostí soukromého sektoru k řešení společenských problémů. Díky společným cílům, cíleným akcím a monitorovanému dopadu se můžeme posunout od dialogu a aspirací ke spoluvytváření inkluzivnější, prosperující a udržitelné budoucnosti.
Teoreticky to zní dobře. Ale co přesně je partnerství veřejného a soukromého sektoru? Je to situace, kdy se soukromé subjekty, jako jsou nadnárodní korporace, spojí s veřejným sektorem a postaví je na stejnou úroveň. Problémem je, že většina politiků dostává peníze a další výhody od stejných nadnárodních korporací, takže mnoho aspektů vlády je v podstatě vlastněno těmito korporacemi.
Podle Webbové se tak „ve skutečnosti jedná spíše o partnerství soukromého sektoru a v podstatě se jedná o způsob provádění konkrétních politik, které jsou častěji kontrolovány podnikovým sektorem a podporují spojení soukromého a veřejného sektoru.“ Webbová tuto ideologii přirovnává k ideologii Benita Mussoliniho, zakladatele italské Národní fašistické strany:
Mussolini … definoval svou specifickou značku fašismu na počátku 20. století jako korporativismus vznikající ze soukromé a veřejné moci. Podíváme-li se na to v podstatě tímto referenčním rámcem, Světové ekonomické fórum … propaguje fašistickou ideologii po celém světě.
Mají ve zvyku vytvářet politiky prostřednictvím partnerství veřejného a soukromého sektoru, která sídlí v rámci Světového ekonomického fóra a jsou s ním spojena, ale jsou mu vnější.
Tyto politiky jsou pak předávány vládám po celém světě a mnoho vlád po celém světě má mnoho významných úředníků, kteří byli v minulosti vyškoleni v rámci „programů pro vedoucí pracovníky“ Světového ekonomického fóra a jeho přidružených organizací.
Bližší pohled na správní radu WEF
Mnozí už slyšeli o Klausi Schwabovi, spoluzakladateli a předsedovi WEF. Důležité je však také proniknout do správní rady WEF, která je plná vlivných a významných zástupců nadnárodních korporací. Patří do ní např:
„Jsou to lidé, kteří v podstatě řídí tento model veřejného partnerství po celém světě a mají velmi specifické politické programy, které opět vypracovává WEF – politické dokumenty a bílé knihy. Ty jsou posílány a následně implementovány vládami po celém světě,“ říká Webbová.
Patří sem i strategická aliance, kterou WEF uzavřel s Organizací spojených národů (dále jen „OSN“) v roce 2019 a v níž vyzval OSN, aby „využívala partnerství veřejného a soukromého sektoru jako model pro téměř všechny politiky, které realizuje, především pro realizaci 17 cílů udržitelného rozvoje, někdy označovaných jako Agenda 2030.“
Agenda 2030 se skládá ze 17 cílů udržitelného rozvoje se 169 konkrétními úkoly, které mají být stanoveny po celém světě. Ačkoli „udržitelný rozvoj“ zní jako naprosto rozumný cíl, toto vznešeně znějící slovní spojení skrývá ohavnou pravdu, protože tyto plány nejsou tím, za co se vydávají.
Agenda 2030 je zaměřena na snížení spotřeby základního zboží a energie střední třídy, což zahrnuje omezení, s cílem odstranit vlastnická práva a soukromé vlastnictví pro budoucí generace, spolu se zaměřením na takové „luxusní zboží“, jako je vlastnictví elektrických spotřebičů a motorových vozidel spolu s příměstským bydlením a klimatizací. Webbová dodává:
Stojí za to připomenout, že koncem 90. let na výročním zasedání Světového ekonomického fóra tehdejší šéf OSN Kofi Annan v podstatě řekl, že Světové ekonomické fórum bylo částečně zodpovědné za to, co označil za tichou revoluci v OSN, kdy OSN místo toho, aby se zasazovala o veřejný sektor světa, což je způsob, jakým si většina lidí o OSN myslí, začala upřednostňovat potřeby světových podniků….
Takže nadnárodní korporace … v posledních několika desetiletích – Světové ekonomické fórum je toho hlavní součástí – byla OSN tlačena k tomu, aby v podstatě upřednostňovala potřeby korporací před potřebami veřejnosti.
Kdo je Klaus Schwab?
Investigativní novinář Johnny Vedmore pronikl do Schwabovy rodinné historie a odhalil, že Schwabův otec Eugen Schwab vedl za druhé světové války v Ravensburgu pobočku společnosti Escher Wyss, která vyráběla „různé součástky potřebné pro nacistickou válečnou mašinérii … a nacistický program atomové bomby.“
Vedmore odhalil tři Schwabovy mentory – Johna K. Galbraitha, kanadsko-amerického ekonoma, diplomata a tvůrce veřejné politiky, Hermana Kahna, který vytvořil koncepci jaderného odstrašování, jež se stala oficiální vojenskou politikou, a Henryho A. Kissingera, který Schwaba naverboval na harvardském mezinárodním semináři, který financovala americká Ústřední zpravodajská služba (dále jen „CIA“).
„Pokud máte slušné znalosti o historii Klause Schwaba, víte, že v šedesátých letech navštěvoval Harvard, kde se setkal s tehdejším profesorem Henrym A. Kissingerem, mužem, s nímž Schwaba pojilo celoživotní přátelství,“ vysvětlil Vedmore. Dále uvedl:
Byli zde tři nesmírně mocní a vlivní muži, mezi nimi i Kissinger, kteří měli Klause Schwaba vést ke konečnému cíli, jímž byla úplná globální nadvláda amerického impéria prostřednictvím vytváření sociální a hospodářské politiky.
Dva z těchto mužů navíc stáli u zrodu všudypřítomné hrozby globální termonukleární války… jejich cesty se zkřížily a spojily v 60. letech 20. století… Klause Schwaba naverbovali prostřednictvím programu financovaného CIA a… byli skutečnou hybnou silou vzniku Světového ekonomického fóra.
Rané vazby WEF lze také spojit s Římským klubem, který se hlásil k neomalthusiánství – myšlence, že příliš velký počet obyvatel zdecimuje zdroje – a hodlal realizovat program globální depopulace.
Transhumanismus a čtvrtá průmyslová revoluce
Žádná diskuse o WEF by nebyla úplná, kdybychom se nezabývali transhumanismem, termínem, který vymyslel Julian Huxley – bratr Aldouse Huxleyho, autora knihy „Brave New World.“ Julian Huxley byl však prezidentem Britské eugenické společnosti a horlivým zastáncem eugenické ideologie, říká Webbová.
O deset let později napsal knihu „New Bottles for New Wine“ (Nové láhve na nové víno), v níž vysvětluje, že technologický pokrok vedl k „nové eugenice“, kterou označil jako „splynutí člověka a stroje“ neboli transhumanismus.
„Od té doby,“ říká Webbová, „transhumanismus nabírá na obrátkách. Mnoho jeho příznivců byli lidé, kteří měli v minulosti vazby na eugenické hnutí. Rockefellerova nadace je toho opravdu dobrým příkladem.“ Dalším je Schwab, který vyvinul termín čtvrtá průmyslová revoluce, který přináší symbiózu člověka a stroje.
Jeden ze Schwabových hlavních poradců, transhumanista doktor Yuval Noah Harari, otevřeně přiznává, že data mohou globalistům umožnit víc než „jen budovat digitální diktatury.“ Prostřednictvím technologií v podobě nositelných zařízení a implantátů – jako jsou mozkové čipy – se předpokládá, že jednoho dne budou špehovat i vaše myšlenky.
„Lidé jsou nyní hackovatelná zvířata,“ řekl Harari. „Lidé mají tuto duši nebo ducha a mají svobodnou vůli a nikdo neví, co se ve mně děje, takže cokoli si vyberu, ať už ve volbách, nebo v supermarketu, to je moje svobodná vůle – to skončilo.“ Webbová vysvětluje:
Harari poukázal na to, že čtvrtá průmyslová revoluce se liší od minulých průmyslových revolucí, protože … na konci 19. století jste měli dvě třídy – vykořisťované a nevykořisťované. A on říká, že naproti tomu nyní bude čtvrtá průmyslová revoluce znamenat, že budou existovat tři třídy – nevykořisťovaní, vykořisťovaní a bezvýznamní.
A tvrdí, že je mnohem lepší být vykořisťovaný než bezvýznamný. V tomto scénáři by nevykořisťovaní byli oligarchové společnosti … v podstatě přiznává, že čtvrtá průmyslová revoluce je receptem na neofeudalismus, který je řízen extrémně invazivní, pokročilou technologií.
Nakonec je cílem, aby se implantovatelná zařízení schopná číst vaše myšlenky stala stejně běžnou záležitostí, jako jsou dnes například mobilní telefony:
Harari na setkání Světového ekonomického fóra řekl, že okamžik, kdy se technologie dostane do vašeho těla a bude schopna sledovat vaše myšlenky, je hranicí, kdy svět překročí hranici digitální diktatury – kdy vedení bude schopno vědět, co si o nich skutečně myslíte a co si skutečně myslíte o problémech. A pokud nebudete souhlasit – abych použil jeho slova – skončíte druhý den ráno v gulagu.
Vaše právo na nesouhlas je ohroženo
Důsledkem politiky masového sledování, kterou WEF prosazuje, je protiústavní sledování disentu s cílem potlačit ho. Velké technologické společnosti za tímto účelem spolupracují s vojenskými a zpravodajskými agenturami, včetně využívání takzvaného „prediktivního policejního dohledu“ k odhalování „předzločinů.“
To popisuje používání algoritmů umělé inteligence, které pročesávají údaje o internetové aktivitě člověka, aby „vás profilovaly a rozhodly, zda se v budoucnu můžete dopustit nějakého trestného činu.“ „Pokud pozveme dohled do našich těl, překročíme červenou čáru do dystopie poháněné technologiemi, která … by vyústila v digitální diktaturu, z níž bude po zavedení téměř nemožné uniknout,“ říká Webbová.
Co tedy můžete dělat? „Nejzřejmějším způsobem, jak tomu zabránit, by bylo nepodřizovat se těmto technologiím, které mohou být použity k vašemu sledování těmito způsoby, nebo je nevyužívat,“ vysvětluje. „Spousta těchto technologií je prodávána jako pohodlná,“ například biometrické údaje, ale čím více z nás se nepodřídí, tím méně úspěšná tato agenda bude.
Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.