Dick Cheney byl zatčen

Dick Cheney

Bývalý viceprezident Dick Cheney byl na Štědrý den zatčen, když se pokoušel nepozorovaně vrátit do Spojených států, aby strávil svátky se svými dcerami Liz a Mary v jejich domě ve Virginii, uvedl zástupce JAG, který promluvil pod podmínkou zachování anonymity.

Dick Cheney

Strůjce 11. září uprchl 11. listopadu z USA na Nový Zéland poté, co zřejmě zjistil, že je na něj, stejně jako na jeho bývalého šéfa George W. Bushe, vydán vojenský zatykač. Bush byl té noci zadržen, ale Cheney měl důmyslný plán útěku.

„JAG a OMC obdržely relevantní zpravodajské informace o tom, že se Cheney vrací do USA na palubě neohlášeného Boeingu 777-200 CIA směřujícího do Miami. Když informace přišla, byl již nějakou dobu ve vzduchu a let měl přistát někdy kolem 16:00 na Štědrý den. Byl už v polovině cesty, takže jsme měli jen několik hodin na to, abychom se dali do pohybu,“ uvedl náš zdroj.

Aniž by prozradil konkrétní operační podrobnosti, uvedl, že americké speciální jednotky v civilu sledovaly letiště před Cheneyho příjezdem. Ve tři čtvrtě na čtyři spatřili pozorovatelé s dalekohledy nezaměnitelný profil dvoumotorového širokotrupého letadla při konečném přiblížení. Letadlo přistálo na dráze 9, ale nepřistálo na žádném z mezinárodních terminálů letiště, jak je obvyklé u letů přilétajících ze zámoří. Místo toho letadlo rolovalo a zastavilo před údržbářským hangárem severně od terminálů. Motory se vypnuly a vlečný letoun odtáhl mobilní schody na rampu vedle jumbojetu. Když se otevřely dveře, vystoupila z letadla pouze jedna osoba. Byl to Richard Bruce Cheney.

Cheney okamžitě nastoupil do černé limuzíny s diplomatickou poznávací značkou, která zastavila poblíž schodů na rampu jen několik vteřin poté, co opustil letadlo.

„Speciální jednotky měly dvě možnosti: Buď ho tam zatknout, nebo sledovat vozidlo. Nechtěly zbytečně vytvářet scénu a rozhodly se limuzínu sledovat,“ uvedl náš zdroj.

V civilních vozidlech tým SF sledoval limuzínu několik kilometrů od letiště až do podzemních garáží hotelu Hilton Miami Airport Blue Lagoon, kde údajně Cheney plánoval přenocovat nebo vyměnit vozidlo, aby se vyhnul případným pronásledovatelům.

Speciální jednotky zablokovaly limuzínu, uvěznily ji mezi svými Range Rovery a poté ji obklíčily s vytasenými zbraněmi a nařídily cestujícím, aby okamžitě opustili vozidlo. Řidič jim vyhověl a odevzdal jim své doklady. Představil se jako Jusuf Hamza, pákistánský státní příslušník a agent CIA, a tvrdil, že je na diplomatické misi a převáží VIP osobu z mezinárodního letiště v Miami na regionální letiště v Miami. Uvedl, že on, jeho vozidlo a všichni cestující mají plnou diplomatickou imunitu proti prohlídkám, zabavení a zatčení.

„Imunita byla zrušena,“ řekl mu údajně velitel SF.

Když Cheney odmítl vystoupit z vozidla, SF spustila plexisklovou přepážku oddělující prostor řidiče a spolujezdce a přiložila mu pistoli přímo k čelu.

Cheney nakonec vystoupil, ale až poté, co pronesl obvyklou hlášku Deep State: „Víte, kdo jsem? Patříte mi. Vaše životy skončily! Pak řekl, že se jen snažil dostat do Virginie za rodinou na Vánoce. Pravděpodobně to nebyly Vánoce, jaké si přál. Jedno je jisté, Nový rok stráví na Guantánamu,“ uvedl náš zdroj.

Cheney i Hamza byli převezeni do detenčního centra k dalšímu zpracování, sdělil náš zdroj na závěr.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x