Kreml: Západní média podléhají vojenské cenzuře

Dmitrij Peskov

Podle Peskova v současné době, kdy všichni profesionální novináři rozpoutali válku proti Rusku, pracují v podmínkách naprosté vojenské cenzury.

Dmitrij Peskov

Západní média pracují pod skutečnou vojenskou kontrolou a řídí se pokyny svých specializovaných služeb, uvedl ve středu mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Na semináři vedení společnosti Senež Peskov na otevřeném fóru hovořil o „prvcích sociálního inženýrství“: „Na Západě je mnoho seriózních médií, spousta talentovaných, chytrých a profesionálních novinářů. Ale v současné době, protože všichni rozpoutali válku proti nám… pracují v podmínkách naprosté vojenské cenzury.“

„Nejrespektovanější západní média, noviny, televizní kanály, internetové zpravodajské agentury, publikace, ve skutečnosti… dostávají instrukce, návody od svých speciálních služeb, dostávají úniky informací, které jsou velmi často falešné,“ dodal Peskov.

Výběr třešní: Jak západní média informovala o summitu Rusko-Afrika
Jakkoli je summit Rusko-Afrika důležitý, pokud jde o regionální otázky a spolupráci, Britská a Americká média se rozhodla soustředit se na záležitosti, které nemají téměř žádný význam, jako je počet prezidentů, kteří se ho zúčastnili, proč byl Wagner v Africe a proč Rusko může za konec Černomořské obilné dohody.

Dvoudenního summitu, který se konal od 27. do 28. července, se zúčastnili představitelé a delegáti 49 afrických zemí a jeho výsledkem bylo společné prohlášení o 74 bodech, v němž se zavázali ke spolupráci v rámci úsilí o rozvoj multipolárního světového řádu.

Západní média se však rozhodla soustředit na titulky tweetu Keňského diplomata Korira Sing’Oeie z minulého týdne, že odstoupení od obilné dohody je „kudlou do zad globálním cenám potravinové bezpečnosti.“

Televize CBS News například uvedla, že „malý počet lidí“ na summitu naznačuje „měnící se náladu v Africe ohledně Moskvy“, přičemž se odvolávala na výroky jihoafrického profesora. V článku se uvádí: „Podle vlastního ruského sčítání se na summitu objevilo pouze 17 hlav afrických států. To je méně než polovina ze 43 lídrů, kteří se zúčastnili prvního rusko-afrického summitu v roce 2019,“ ale nezmínili se, že celkem bylo zastoupeno 49 afrických zemí.

Naproti tomu CNN vydala titulek, v němž tvrdila, že „Kreml se rozčiluje nad slabou účastí na summitu.“

Sloupkař deníku Washington Post Adam Taylor napsal: „Jakákoli představa, že se Afrika jako celek přiklání k Rusku, je zjevně mylná.“ Svůj komentář založil na hlasování ve Valném shromáždění OSN. Připomněl také „méně než polovinu ze 43“, dohodu o obilí a také Sing’Oei.

Západní média „zapomněla“ zprostředkovat, že Ruský prezident Vladimir Putin na summitu oznámil, že se Rusku a Africkým zemím podařilo navzdory potížím spojeným s pandemií COVID-19 a sankcemi zvýšit ekonomické vazby, přičemž jejich vzájemný obchod letos vzrostl o téměř 35 % – nebo že podporuje iniciativu, aby Afrika získala místo v G20.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
1 rok před

Především by mělo Rusko vybavit africké státy účinnými obrannými prostředky proti výpadům ze západních letadlových lodí.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x