Ukrajina je připravena vzdát se Krymu, říká Zelenského poradce

Krym

Podle Financial Times jeden ze Zelenského poradců prohlásil, že Ukrajina je „připravena vzdát se“ Krymu.

Krym

Hodně se mluví a informuje o blížící se jarní protiofenzívě ukrajinských sil, ale vzhledem k tomu, že boje o Bachmut se Kyjevu příliš nedaří, hovoří se také o nutnosti kompromisu, a to v okamžiku, kdy se předpokládá, že ukrajinské ztráty na východě jsou vysoké.

Prezident Volodymyr Zelenskyj vyjádřil vzácné pochybnosti o Bachmutovi – jako by připravoval svůj lid na zprávu o zničující porážce. A nyní, ve středu, Financial Times informují o nejdůležitější události, která se v konfliktu za dlouhou dobu udála: Zelenského úřad tvrdí, že je připraven přistoupit na kompromis ohledně budoucnosti Krymského poloostrova.

Ukrajinci se samozřejmě prezentují jako ti, kteří mají navrch, což je celkový tón vyjádření, které Andrij Sybiha, zástupce vedoucího Zelenského kanceláře, poskytl FT.

Podle publikace je „Kyjev ochoten jednat s Moskvou o budoucnosti Krymu, pokud jeho síly dosáhnou hranic Ruskem okupovaného poloostrova“ – což představuje „nejjasnější vyjádření zájmu Ukrajiny o jednání od doby, kdy loni v dubnu přerušila mírové rozhovory s Kremlem.“

„Pokud se nám podaří dosáhnout našich strategických cílů na bojišti a až budeme na administrativní hranici s Krymem, jsme připraveni otevřít diplomatickou stránku k jednání o této otázce,“ prohlásil Sybiha a předestřel velké naděje na blížící se protiofenzívu.

Vysvětlil však, že „to neznamená, že vylučujeme cestu osvobození Krymu naší armádou.“ Ale vzhledem k tomu, že ukrajinské síly jsou téměř zcela obklíčeny ve strategickém městě Bachmut v Doněcké oblasti, a to navzdory nasazení obrovského množství živé síly a techniky, je celá představa „osvobození Krymu“ pouhým snem.

Český prezident Petr Pavel v rozhovoru uvedl, že malé evropské země jsou „morálně a finančně vyčerpány“ válečným úsilím na Ukrajině.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
1 rok před

Nestačí, když se Ukrajina vzdá Krymu. Celá Ukrajina musí být denacifikována odzbrojena a neutralizována

1
0
Would love your thoughts, please comment.x