Sergej Lavrov: Ekonomická nadvláda Západu skončila

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí v rozhovoru pro RT uvedl, že se formuje nová éra multipolarity.

Vznikla nová centra globálního ekonomického růstu, která konkurují Západu a využívají příležitostí ke spolupráci a posilování vazeb, řekl ve středu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro RT.

Mezi rostoucími ekonomickými mocnostmi Lavrov jmenoval Čínu, Indii, Írán, země Perského zálivu a skupiny, jako je Společenství Latinskoamerických a Karibských států (CELAC).

„Západ rozhoduje ve světě již více než pět století. A tato éra je u konce. Bude trvat nějaký čas, než tuto éru nahradí multipolarita, která se již začala formovat,“ prohlásil Ruský diplomat.

Lavrov citoval návrh Brazilského prezidenta Luize Inacia Luly da Silvy, který řekl, že CELAC by měl „skutečně přemýšlet o tom, jak se zbavit úplné závislosti na Americkém dolaru a přemýšlet o vlastní měně.“

Lula rovněž navrhl alternativní platební platformu pro skupinu zemí BRICS, poznamenal Lavrov. Ruský diplomat prohlásil, že tyto myšlenky jsou reakcí na způsob, jakým USA „zneužívají roli dolaru jednostrannými sankcemi, prostě ze dne na den ruší všechny principy, na nichž zakládaly svůj model globalizace, a vyzývají všechny, aby se k němu připojili.“

Lavrov argumentoval, že totéž se stalo ve Světové obchodní organizaci, jakmile Čína získala větší vliv v globálním obchodu a investicích. „Jakmile Čína zvítězila nad Spojenými státy na území vytvořeném Američany, okamžitě byl ochromen orgán WTO pro řešení sporů,“ řekl.

Ruský diplomat prohlásil, že Washington vymýšlí pravidla, na jejichž dodržování trvá u všech ostatních, pokud tato nařízení slouží zájmům USA. Jakmile se ostatní státy stanou efektivnějšími než samotné USA, pravidla se změní, uvedl Lavrov.

„Tato éra končí kvůli novým světovým centrám ekonomické, vojenské a politické moci a vlivu,“ prohlásil a dodal, že proces utváření nového světového řádu bude trvat určitou dobu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
6 měsíců před

Věřím, že Tě potěší následující dvě videa. Vřele doporučuji se na ně podívat. To, co Petr Blahynka říká, je realistické, vychází to z oficiálních údajů a navíc je to podložené jeho osobní zkušeností. Druhá přednáška se uskutečnila toto úterý na Mendelově univerzitě v Brně.
Pokud to bude s Tebou v souladu, doporučuji šířit je dál. Čím více lidí se o nich dozví, tím lépe. Jestliže se totiž o těchto záležitostech nezačne skutečně seriozně diskutovat a následně pak podle toho jednat, ke změně nedojde. Ti, co jsou nahoře, si pod sebou větev sami nepodřežou.

1. Ing Petr Blahynka – ZMĚNA SYSTÉMU:

https://www.youtube.com/watch?v=5aWtxrXzgNU

2. Ing. Petr Blahynka – Změna systému 2 – výzva k akci:

https://www.youtube.com/watch?v=56m4SEgRYgU

1
0
Would love your thoughts, please comment.x