Pandemie očkovaných

Pandemie očkovaných

Americké Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) tento víkend oznámilo, že 80 % případů COVID-19 „Omicron varianty“ se vyskytuje u tzv. „plně očkovaných“ osob. Sedmačtyřicet procent případů varianty Omicron – které jsou mnohem mírnější než původní případy COVID-19 – se vyskytuje u osob, které podstoupily první kolo očkování, a u 33 procent případů se vyskytuje u osob, které byly očkovány i posilovacími vakcínami.

Pandemie očkovaných

Pouze 19 % případů bylo zjištěno u neočkovaných osob.

Ve své zprávě o sledování zveřejněné v prvním prosincovém týdnu CDC popsala 43 případů omikronové infekce ve Spojených státech. S touto variantou nebylo spojeno žádné úmrtí ani hospitalizace. Příznaky jsou mírné jak u neočkovaných, tak u očkovaných osob.

Případy byly hlášeny ve 22 státech. Padesát osm procent pozitivních testů bylo ve věku 18-39 let. Osoby mladší 18 let a starší 65 let tvořily devět procent případů.

Omicron byl původně identifikován Světovou zdravotnickou organizací (WHO) v Botswaně. Přestože první případ byl zjištěn teprve 24. listopadu a do 1. prosince nebyly v USA zaznamenány žádné případy, Bidenova administrativa 26. listopadu pozastavila vstup do USA pro cizince bez občanství.

O dva dny později, 28. listopadu, CDC rozšířila svůj „dobrovolný“ program genomického sledování na letištích v Atlantě, New Yorku, Newarku a San Franciscu.

Oficiální opatření CDC ke „zpomalení domácího šíření varianty Omicron“ zahrnují sledování kontaktů, vyšetřování případů a „zajištění dodržování pokynů pro izolaci a karanténu.“

Přestože většina případů byla zjištěna u osob, které byly očkovány vakcínou proti COVID-19 a posilujícími vakcínami, CDC o souvislosti mezi vakcínou a variantem Omicron nehovoří a ani neuvádí žádné plány na zkoumání těchto souvislostí.

Mezitím vědci z Public Health Ontario a Torontské univerzity prosazují delší časový odstup mezi očkováním, aby se snížil výskyt myokarditidy a perikarditidy. Z výsledků jejich výzkumu vyplynulo, že výskyt myokarditidy a perikarditidy je vyšší u osob s kratším intervalem mezi jednotlivými dávkami.

Nejvyšší míra výskytu (38,1 %) byla zjištěna u mužů ve věku 18-24 let, kteří obdrželi vakcínu mRNA-1273 společnosti Moderna jako druhou dávku. Výzkumníci proto tvrdí, že všichni jedinci by měli mezi jednotlivými očkováními vakcínou proti COVID-19 čekat delší dobu, aby se snížila související rizika, která jsou teprve nyní identifikována ve vědeckém výzkumu.

Vzhledem k tomu, že se symptomatologie očkovaných a neočkovaných jedinců, kteří prodělali Omicron, nijak neliší a všechny hlášené příznaky jsou mírné, byla tvrdá reakce CDC a Bidenova režimu na tuto novou „variantu“ COVID-19 opakovaně označena lékařskými výzkumníky, médii a dalšími subjekty za „protiafrickou“ a nelogickou.

Ve Velké Británii zveřejnil Výbor pro veřejnou správu a ústavní záležitosti článek, ve kterém konstatuje, že snahy o zavedení očkovacích pasů v celé zemi nejsou dostatečně vědecky podložené a důkazně podložené vzhledem k tomu, co je známo o šíření COVID-19 a jeho variant.

Analýza provedená organizací Public Health England (PHE) zjistila, že očkování pravděpodobně nezastaví šíření viru. Zpráva výboru se dále odvolává na zápis ze zasedání SAGE (vědeckého poradního panelu vlády), jehož členové upozornili, že „účinek vakcíny proti dalšímu přenosu je omezený.“

Předseda výboru William Wragg řekl:

„Během pandemie jsme často slýchali, že vláda se bude řídit vědeckými poznatky, ale když měla možnost je poskytnout v souvislosti s Covid pasy, neučinila tak. Vše, co máme, je chabé tvrzení, že existuje případ veřejného zdraví, ale bez jakéhokoli základu, na kterém by toto tvrzení stálo.“

Wragg dále popisuje, že očkovaní jedinci jsou nositeli viru se stejnou pravděpodobností jako neočkovaní jedinci a že Boris Johnson nepředkládá žádné vědecké důkazy o tom, že by očkovací pasy byly prostředkem kontroly nebo zmírnění pandemie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x