Alan Dershowitz: Jistěže existuje dostatek důkazů pro impeachment Bidena za úplatkářství

Alan Dershowitz

Emeritní profesor práv na Harvardu a občanský libertarián Alan Dershowitz v neděli prohlásil, že „samozřejmě“ existuje dostatek důkazů, aby republikáni ve Sněmovně reprezentantů zahájili impeachment prezidenta Joea Bidena kvůli úplatkářství.

Alan Dershowitz

Dershowitz vystoupil v nedělním pořadu Breitbart News na stanici SiriusXM Patriot 125, aby diskutoval o nedávném obvinění bývalého prezidenta Donalda Trumpa zvláštním poradcem Jackem Smithem za údajné špatné zacházení s citlivými dokumenty.

Moderátor Joel Pollak se Dershowitze zeptal na načasování obvinění, které bylo doručeno v den, kdy byla FBI nucena předat Kongresu dokument údajně usvědčující tehdejšího viceprezidenta Bidena z úplatkářství.

Tato informace, podle níž byl Biden zapojen do úplatkářského schématu v hodnotě 5 milionů dolarů, který souvisel s ukrajinskými obchodními zájmy, přišla po odhalení nepřímých plateb od čínské společnosti členům Bidenovy rodiny.

„Mohla by Sněmovna reprezentantů pod vedením republikánů vyšetřovat Joea Bidena za úplatkářství, což je jeden z výslovně obžalovatelných trestných činů podle ústavy, na základě důkazů, které zatím viděli?“ zeptal se Pollak Dershowitze.

„Samozřejmě,“ odpověděl Dershowitz. „A je jich dost na to, aby se vyšetřovaly. Je velká propast mezi ‚dost na vyšetřování‘ a dost na zjištění pravděpodobné příčiny, dost na obžalobu – nejsme ani blízko tomu druhému, ale dost na vyšetřování? Samozřejmě. Chci říct, že výpověď takzvaného spolehlivého informátora FBI, pokud se domnívají, že je pravdivá, jim dává dostatek důvodů k vyšetřování.“

„A samozřejmě Sněmovna reprezentantů, když ji ovládali demokraté, zašla při vyšetřování Donalda Trumpa velmi, velmi daleko, a jak jsem tehdy řekl, až republikáni získají kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů, budou dělat totéž,“ pokračoval.

„Raději bych viděl vzájemné odzbrojení, ale nelze mít jednostranné odzbrojení. Pokud jedna strana použije zbraně na impeachment a systém trestního soudnictví, můžete očekávat, že druhá strana to udělá také.“

Dershowitz také řekl, že obvinění Trumpa je sice závažné, ale nedosahuje „standardu Richarda Nixona“, stejně jako „standardu Hillary Clintonové“, který stanovilo ministerstvo spravedlnosti, když se rozhodlo nevyšetřovat hlavní kandidátku Demokratické strany na prezidentku navzdory důkazům, že zničila tajné informace.

V neděli zveřejněném článku pro Wall Street Journal Dershowitz poznamenává:

„I s nahranými výpověďmi [Trumpa] není tento případ zdaleka tak silný jako ten, který v roce 1974 vedl k rezignaci prezidenta Richarda Nixona. Nixon se téměř jistě provinil ničením důkazů, podplácením svědků a dalšími obstrukcemi. Mnohá obvinění v tomto případě jsou otázkou míry. Státní zástupci také nemají žádné důkazy o tom, že by jednání pana Trumpa poškodilo národní bezpečnost více než jednání pana Bidena, pana Pence a paní Clintonové.“

Dershowitz zastupoval Trumpa v jeho druhém procesu impeachmentu, ale hlasoval proti bývalému preisdentovi – dvakrát.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x