Blokáda Kaliningradu je přímým válečným aktem proti Rusku

Blokáda Kaliningradu

Vzhledem k úspěchu ruských operací na Ukrajině se musíme obávat, že NATO bude na svou strategickou porážku reagovat přesunem své agrese nejen do intenzivní ekonomické a propagandistické války proti Rusku, ale také proti postavení Ruska v Pobaltí.

Blokáda Kaliningradu

Blokáda Kaliningradu, kterou 20. června zavedla Litva, člen NATO, a kterou schválila Evropská unie pod záminkou prosazování svých nezákonných „sankcí“, je přímým válečným aktem proti Rusku, který povede k okamžitým krokům Ruska k ukončení blokády, a sleduje logiku NATO, která se již nějakou dobu otevřeně projevuje.

V únoru 2016 vydala Atlantická rada, think tank NATO v USA, zprávu nazvanou „Aliance v ohrožení.“

V této zprávě se uvádí,

„Ruská invaze na Krym, podpora separatistů a invaze na východní Ukrajinu fakticky rozvrátily uspořádání Evropy po skončení studené války. Rusko je nyní de facto strategickým protivníkem. Ještě nebezpečnější je, že tato hrozba je potenciálně existenční, protože Putin vytvořil mezinárodní dynamiku, která by mohla Rusko dostat na kolizní kurz s NATO. V centru tohoto střetu by se ocitlo významné ruskojazyčné obyvatelstvo pobaltských států…“

Dokument používá formulace, které naznačují, že mocnosti NATO neuznávají ruskou svrchovanost nad Kaliningradem, která vznikla na konci druhé světové války, a tvrdí, že Rusko „rozcupovalo“ poválečné uspořádání Evropy.

NATO neustále zvyšuje svou přítomnost v oblasti. V Polsku byla umístěna mnohonárodní bojová skupina vedená vojáky 2. jízdního pluku americké armády, k níž se nyní nedaleko hranic s Kaliningradem připojila 82. výsadková divize. Jednotky kanadské armády se nyní nacházejí v Lotyšsku nedaleko Rigy spolu s dalšími jednotkami NATO. Jednotka je součástí posílené předsunuté přítomnosti NATO, která má, jak předstírají, „odradit potenciální ruskou agresi.“ 19. června americký časopis Politico informoval, že 650 německých vojáků se připojilo k dalším jednotkám NATO a nyní jsou v Litvě, aby ji chránili „před ruskou agresí.“

To je samozřejmě přesně v souladu s požadavky zprávy Aliance v ohrožení, která požadovala umístění sil NATO v Polsku.

Musíme se ptát, zda se Bidenova návštěva americké 82. výsadkové divize, která byla nedávno vyslána do Polska, skutečně týkala událostí na Ukrajině, nebo něčeho jiného, totiž vytvoření další hrozby proti Rusku v Kaliningradu. Omezení tisku informovat o přesunech divize a jejich účelu jsou neobvykle tajná. Můžeme spekulovat, že souvisejí s prohlášením generála Waldermara Skrzpczaka, bývalého velitele polských pozemních sil, který 10. března v rozhovoru uvedl, že:

„Enkláva je od roku 1945 pod ruskou okupací,“ zdůraznil a dodal, že území historicky patřilo Prusku a Polsku a že „máme právo vést spory o území okupované Ruskem“. Pro takové tvrzení neexistuje žádný historický základ, ale toto prohlášení nepřišlo z ničeho nic. Jeho cílem bylo zjevně vyprovokovat ruskou reakci a přivyknout lidi na Západě na myšlenku, že Rusko „okupuje cizí území“, aby zmanipulovalo západní veřejnost a podpořilo krok k zabrání oblasti.

„Nejdříve je nutné vyřešit Kaliningrad“
Několik amerických think-tanků vyzvalo k obsazení oblasti a uvedlo, že obsazení regionu je klíčové, pokud chce Aliance připravit Rusko o místní pozemní a vzdušnou převahu a o využívání domovského přístavu ruské Baltské flotily.

Zdůraznily, že NATO musí k invazi do Kaliningradu vypěstovat „pevné nervy“, a poukázaly na to, že „ruská propaganda bude vytrubovat do světa ‚posvátnou půdu vlasti‘ a ruští představitelé budou vyhrožovat jadernou odvetou.“

Tato zpráva není prvním případem, kdy americký think tank navrhuje „neutralizaci“ ruského Kaliningradu v konfliktu.

V roce 2017 vydala RAND Corporation vlastní zprávu o vyhlídkách konfliktu v Kaliningradu, v níž zpochybnila, že by Rusko vůbec považovalo útok na Kaliningrad za „útok na ruskou vlast.“

Jen několik dní před zahájením ruských operací na Ukrajině provedl americký strategický bombardér B52H simulované bombardování základny ruské Baltské flotily v Kaliningradu. Již dříve se nad místním vzdušným prostorem střetly letouny Ruska a NATO, přičemž při jednom incidentu ruská stíhačka zahnala letoun španělského letectva, který se přiblížil do blízkosti letadla s ministrem obrany Sergejem Šojgu, když přelétal nad oblastí.

Stejná nadace Jamestown Foundation 10. března opět uvedla, že USA a NATO by měly Kaliningrad obsadit a začít blokádou oblasti uzavřením silničních a železničních spojů přes Litvu a Polsko a přerušením plynovodů, které do ní vedou, v naději, že to vyvolá nepokoje mezi obyvatelstvem.

Dne 28. března to oznámil Pentagon,

V koordinaci s německou vládou je na tento den naplánován přílet šesti letounů EA-18G Growler amerického námořnictva na leteckou základnu Spangdahlem v Německu, aby „posílily připravenost, zlepšily pozici kolektivní obrany NATO a dále zvýšily schopnosti letecké integrace s našimi spojenci a partnerskými zeměmi“.

Uvedli,

„Tyto letouny Growler …. se specializují na vedení elektronického boje a používají sadu rušících senzorů, které matou nepřátelské radary, což výrazně napomáhá schopnosti potlačovat operace nepřátelské protivzdušné obrany.“

„Nejsou nasazeny proti ruským silám na Ukrajině. Jsou nasazovány zcela v souladu s naším úsilím posílit odstrašující a obranné schopnosti NATO na tomto východním křídle.“

Tyto letouny by se jim zjevně hodily v případě operace proti Kaliningradu k potlačení ruské protivzdušné obrany a představují přímou hrozbu vůči Rusku.

Všechny tyto americké think-tanky a think-tanky NATO své nápady na agresi vydávají za reakci na „nepřátelské plány Ruska“, ale skutečným důvodem je vytlačit Rusko z jeho hlavní námořní základny chránící přístup Ruska do Severního moře a Atlantiku, ohrozit a ovládnout přístupy k samotnému Petrohradu a pokusit se o blokádu města a vývozu a dovozu přes něj. Rychle se mi vybaví vzpomínky na nacistické obléhání Leningradu za druhé světové války.

Vzhledem k úspěchu ruských operací na Ukrajině a neschopnosti NATO reagovat jinak než ekonomickou válkou a propagandou a vzhledem k nadcházející krizi v Evropě, kdy odmítají platit za dodávky ruského plynu a ropy, můžeme očekávat, že se budou snažit přenést vinu za krizi, kterou sami vyvolali, na Rusko. Kaliningradská oblast je zjevně středem jejich plánů.

O den později reagovalo ruské ministerstvo zahraničí, jak uvedla agentura TASS:

„Dne 21. června byl na ruské ministerstvo zahraničí předvolán vedoucí mise EU v Moskvě Markus Ederer. Představiteli EU byl vyjádřen rozhodný protest proti zavedení jednostranných protiruských omezení tranzitu zboží mezi Kaliningradskou oblastí a zbytkem Ruské federace. Bylo poukázáno na nepřípustnost takových kroků, které porušují odpovídající právní a politické závazky EU a vedou k eskalaci napětí,“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

„Požadovali jsme neprodlené obnovení normální funkce kaliningradského tranzitu. V opačném případě budou následovat odvetná opatření.“

I když se v ruských i jiných médiích objevily první komentáře, že by Kaliningrad mohl být zásobován po moři, vzhledem k obtížím, které s tím jsou, a urážce blokády, která je, jak jsem uvedl, válečným aktem Litvy, je pravděpodobnější, že Rusko proti Litvě podnikne přímé kroky, neboť co jiného mohou „odvetná opatření“ znamenat. Tato blokáda se totiž liší od všeobecné hospodářské války vedené proti Rusku. Jedná se o začátek obléhání významného ruského města a vojenské základny ze strany NATO a představuje přímou hrozbu pro Petrohrad. To nelze tolerovat.

Nebezpečí samozřejmě spočívá v tom, že tato blokáda má vyprovokovat Rusko k útoku na člena NATO, což Rusko podle svých slov neudělá, aby se NATO mohlo odvolat na článek 5 Smlouvy o NATO. Rusko však může oprávněně tvrdit, že bylo NATO napadeno nejen dodávkami zbraní na Ukrajinu, ale také využitím Litvy k uvalení této blokády na ruské město, a všechny sázky jsou nyní zrušeny. Uvidíme.

Víme, že NATO bylo vytvořeno s cílem rozdrtit SSSR. Jeho vznik byl negací OSN, kterou úspěšně odsunulo stranou, když v roce 1999 napadlo Jugoslávii (a Čínu). Je to ozbrojená pěst západního kapitálu proti všem socialistickým národům a těm kapitalistickým národům nebo smíšeným ekonomikám světa, které se snaží udržet si nezávislost, proti Rusku a Číně a všem národům, které se snaží udržet si suverenitu a svobodu svých národů rozhodovat o svém osudu. Naším úkolem je odhalit, co je zač, aby se mu svět mohl postavit na odpor dříve, než bezohledná a zločinná agrese bandy NATO vyvolá všeobecnou světovou válku, k níž nás může pošetilost blokády Kaliningradu dovést.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x