Rusko obviňuje USA z využívání Afričanů pro biologický výzkum

biologický výzkum

Ruské ministerstvo obrany obvinilo Spojené státy z provádění nezákonného biologického výzkumu, při němž jsou Afričané využíváni jako „bezplatný klinický zdroj.“

Velitel vojsk jaderné, chemické a biologické ochrany ruských ozbrojených sil poručík Igor Kirillov uvedl, že tyto „nelegální“ experimenty probíhají v Nigérii a dalších Afrických zemích.

Kirillov rovněž obvinil USA, že pod záminkou programů veřejného zdraví přesouvají projekty biologických zbraní z Ukrajiny do Afriky, východní Evropy a Jihovýchodní Asie.

Uvedl, že tříletá smlouva mezi Americkou Agenturou pro snižování obranných hrozeb (DTRA) a neziskovou skupinou RTI International podepsaná loni v srpnu o monitorování infekčních nemocí v Nigérii je ve skutečnosti součástí širší „biologické špionážní“ činnosti.

Mezi činnosti, z nichž ministerstvo obviňuje USA, patří „analýza epidemické situace podél hranic geopolitických protivníků a v předpokládaných regionech rozmístění vojenských kontingentů.“

Rusko rovněž tvrdí, že má důkazy o tom, že USA sledují biologickou situaci v „Iráku a Afghánistánu hraničících s Čínou, Tureckem, Pákistánem a Saúdskou Arábií.“

Podle Kirillova biologický projekt, jehož deklarovaným cílem je boj proti HIV a AIDS v Nigérii, vystavuje Afričany vážnému riziku a poukazuje na ty, kterým byla podána antivirová terapie od farmaceutické společnosti Gilead Sciences. Uvedl, že společnost Gilead je spojena s Pentagonem a v minulosti testovala léky na Ukrajincích, a naznačil, že v současnosti dělá totéž na Afričanech.

Uvedl, že 60 % Nigerijců s HIV a AIDS dostává léky, které však nejsou účinné.

„Navzdory každoročnímu navýšení finančních prostředků v celkové výši přibližně 100 milionů dolarů zůstala míra výskytu HIV prakticky nezměněna a odpovídá údajům z roku 2009. Úmrtnost osob nakažených virem HIV rovněž vykazuje nepříznivý vývoj,“ poznamenal.

To ho vedlo k závěru: „Americká léčiva, i přes zdokumentovaný nárůst spotřeby v Nigérii, nemají hmatatelný terapeutický dopad a Nigerijští občané jsou využíváni jako ‚volný klinický zdroj‘.“

Podle Ruska Pentagon využívá problémů veřejného zdraví v Africe k monitorování biologických záležitostí, sbírá a vyváží různé vzorky infekčních látek.

Uvedli, že některé projekty realizovalo ministerstvo zahraničí, aby se zabránilo obvinění Pentagonu. Například identifikovali výzkumný program prováděný ministerstvem zahraničí v Afghánistánu, který zahrnuje studium nebezpečných patogenů, jako je antrax, sběrem biologických vzorků v Afghánistánu a jejich převozem do USA.

Temná historie Amerického využívání Afričanů k lékařským pokusům
Úřady v Nigérii a USA tato tvrzení popřely a zdůraznily, že se snaží předcházet nemocem a chránit veřejné zdraví. Ačkoli tato obvinění ještě nebyla nezávisle potvrzena a Rusko má dostatek motivů snažit se vrhnout na USA negativní světlo, přesto upozorňují na přetrvávající problém dodržování etických standardů při provádění vědeckého výzkumu.

Spojené státy mají dlouhou a temnou historii provádění lékařských experimentů na Afroameričanech, kteří byli často využíváni jako „pokusní králíci“ a vystavováni bolestivým pokusům a nemocem v rámci snahy o novou léčbu.

USA budou po skončení konfliktu pokračovat v biologickém výzkumu na Ukrajině, tvrdí Rusko
Kirillov rovněž prohlásil, že USA mají stále zvýšený zájem na provádění výzkumu na Ukrajině a udržují si kontrolu nad řadou tamních zařízení pro biologický výzkum, a dodal, že se domnívá, že USA hodlají v tomto úsilí pokračovat i po skončení Ukrajinsko-Ruského konfliktu.

Poukázal na dopis zaslaný v prosinci loňského roku Ukrajinským kontraktorům, ve kterém Americká společnost CH2M Hill uvedla, že bude pokračovat ve sběru nebezpečných patogenů na západní Ukrajině.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x