Ukrajinci nakládají kamiony na železniční vagony, aby obešli Polskou blokádu kamionů

kamiony

Ukrajinské společnosti zabývající se kamionovou dopravou plánují obcházet zablokované silniční hraniční přechody s Polskem pomocí železniční dopravy, přičemž náklady na jeden kamion naložený na železniční plošině činí 1 600 eur.

Ukrajinské dopravní společnosti nyní využívají nákladné, ale účinné řešení, jak obejít blokádu polských kamionů na hraničních přechodech: Ukrajinské společnosti nakládají kamiony na železniční vagony a převážejí je přes hranice.

Tato strategie, jejímž cílem je zmírnit dopad probíhajícího protestu Polských dopravních společností, stojí 1 600 EUR za každý kamion naložený na železniční plošinu. Podle Volodymyra Balina, viceprezidenta Asociace mezinárodních silničních dopravců, se Ukrajinští vývozci na tuto změnu způsobu přepravy připravují.

Balin prozradil, že první vlak s 23 vagony vyjel 4. prosince. Vlak s nadrozměrným nákladem byl určen k přepravě kamionů z Ukrajiny do Polska, kde budou vyloženy a budou pokračovat v cestě po silnici.

Na sociálních sítích se objevily záběry zachycující přepravu kamionů na vlakových nástupištích.

Důvodem protestu Polských dopravců, který trvá od 6. listopadu, jsou rozhodnutí Evropské unie, která upřednostnila Ukrajinský dopravní průmysl před Polským. EU osvobodila Ukrajinské společnosti od povinnosti získat obchodní licenci, kterou potřebují Polské společnosti pro vstup na Ukrajinu. Tato výjimka vedla k tomu, že Ukrajinské firmy stále více obsazují Polský trh, což Polským dopravcům způsobuje ztráty.

Polští dopravci požadují obnovení normálních hospodářských vztahů, včetně obnovení systému povolení pro Ukrajinské firmy k přepravě zboží, s výjimkami pro humanitární pomoc a dodávky pro Ukrajinskou armádu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
miro
Host
miro
7 měsíců před

Ukrouši a pšonci je jedná pakáž.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x