Odborníci varují, že neobjektivní učebnice o transgenderu používaná při vzdělávání psychiatrů může poškodit miliony dětí

transgender

Odborníci varují, že nová učebnice, která se používá při vzdělávání psychiatrů v oblasti transgenderismu, může ohrozit zdraví a plodnost nespočtu dětí.

Kniha Gender-Affirming Psychiatric Care (Psychiatrická péče potvrzující pohlaví), kterou napsali transgenderoví aktivisté a kterou vytisklo nakladatelství Americké psychiatrické asociace, je v rozporu s vědeckými zásadami a prosazuje myšlenku, že pohlaví člověka je takové, jaké si přeje.

Oklahomská psychiatrička, doktorka Lauren Schwartzová, vysvětlila, jak dalekosáhlé důsledky může mít spoléhání se na jeho knihu.

„Je to obrovský problém; další miliony dětí budou poškozeny,“ varovala.

Deníku The Epoch Times řekla, že v úvodu učebnice je uvedeno, že je založena na „přístupu založeném na důkazech“, který postrádá vědeckou autoritu přístupu založeného na důkazech.

V předmluvě ke knize se chlubí, že 50 z 56 autorů knihy je součástí transgenderové komunity, což znamená, že k tématu nebudou přistupovat z neutrálního hlediska. Patří mezi ně i vyšetřovatel Národního centra pro vzdělávání v oblasti zdraví LGBT a rezidentka psychiatrie Pensylvánské univerzity, která se identifikovala jako transgender a říká, že je „nebinární/trans, queer, neurodivergentní, chronicky nemocná, židovská osoba.“

Jednou z největších obav doktorky Schwartzové je, že tým, který učebnici připravoval, byl vybrán tak, že „upřednostnil životní zkušenosti, rozmanitost perspektiv a komunitní dopad předchozí práce před akademickými tituly.“

Protože ji navíc vytisklo nakladatelství Americké psychologické asociace, mnoho lidí uvěří, že jde o autoritativní zdroj, který je dobře prozkoumán a je třeba mu věřit.

Navíc zákonodárci, právníci a lékaři, kteří se snaží praktikovat péči potvrzující pohlaví, se mohou cítit oprávněně, když ji budou citovat na podporu svých snah.

Její obavy sdílí i texaský neuropsycholog Alan Hopewell, který řekl deníku The Epoch Times: „Je to nesmyslný blábol, který nemá žádnou vědeckou oporu.“

Poukázal na to, že autorita, kterou získává díky jménu APA, může dokonce znamenat, že nemocnice mohou trvat na tom, aby se jí lékaři do písmene řídili. V nejhorším případě by mohla být použita jako základ pro odebrání licence lékaři, který se nebude řídit jejími radami.

V předmluvě knihy se autoři ohrazují proti vědeckému faktu, že pouze ženy jsou schopny rodit děti. „Například pojmenování porodnicko-gynekologické ordinace jako ženské zdravotní středisko je cis-normativní, protože předpokládá, že ordinace bude sloužit pouze pacientkám jednoho pohlaví,“ tvrdí.

Tvrzení knihy, že blokátory puberty jsou bezpečné, je nezodpovědné
Jedna kapitola je věnována „lidem dvou duchů.“ To je termín pro lidi, kteří věří, že jsou nějakým způsobem obojího pohlaví. Další kapitola tvrdí, že blokátory puberty jsou u dětí bezpečné a že „potlačení puberty je plně reverzibilní.“

Dr. Schwartzová říká, že tento postoj je opakem toho, co zastávají vědci v Evropě, zatímco Dr. Hopewellová tvrdí, že blokátory puberty vedou k problémům s vývojem mozku dospívajících a mohou také ovlivnit růst kostí. Finsko, Švédsko a Norsko v poslední době omezily užívání blokátorů puberty a cross-sex hormonů.

Některé studie, které kniha cituje, již vědci zpochybnili. Například studie Dutch Protocol, které slouží jako základ dnes používaného modelu potvrzení pohlaví, byly kritizovány řadou vědců.

Je také důležité poznamenat, že úřad FDA nařídil výrobcům Lupronu, léku blokujícího pubertu, který je často předepisován nezletilým, kteří chtějí změnit pohlaví, aby k němu přidali varování vysvětlující, že se u dětí mohou při užívání tohoto léku objevit nové psychické problémy a že může zhoršit problémy již existující. Úřad FDA nedávno přidal další varování týkající se rizika, že při užívání léku může dojít ke ztrátě zraku a otoku mozku.

Advokát Ron Miller, který zastupuje lidi, kteří přecházejí na jinou pohlavní dráhu poté, co změny pohlaví litují, se také domnívá, že potvrzení změny pohlaví v učebnici by mohlo vést k tomu, že miliony dětí budou poškozeny brutálními vedlejšími účinky operací na změnu pohlaví, užíváním hormonů a podstupováním sterilizačních zákroků.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x