Srbský prezident prohlásil, že světoví lídři již neusilují o mír

Aleksandar Vučić

Srbský prezident Aleksandar Vučić prohlásil, že mezinárodní společenství již nemá zájem na ukončení konfliktů.

V rozhovoru pro agenturu TASS Vučič řekl, že světoví lídři považují mír za „nechtěný“ ideál. Podle něj se účastníci Mnichovské bezpečnostní konference místo hledání řešení chovali spíše jako „fotbaloví fanoušci.“

RT uvádí: Jeho komentáře navazují na výroční Mnichovskou bezpečnostní konferenci, která se konala minulý týden a na které se sešli vysocí představitelé a hlavy států z celého světa, aby diskutovali o otázkách mezinárodní bezpečnosti, včetně konfliktu na Ukrajině.

Vučič poznamenal, že se fóra účastnil již mnohokrát a využil této příležitosti, aby zjistil, „jak Západní svět přemýšlí“ a jak je ochoten naslouchat různým názorům, včetně názorů menších zemí.

Letos však podle Vučiče nezazněly žádné inovativní návrhy směřující k řešení konfliktů a účastníky konference označil za ty, kteří se chovají jako „fotbaloví fanoušci.“ Srbský vůdce uvedl, že dospěl k závěru, že slovo „mír“ se zřejmě stalo „nemilovaným a nechtěným na celém světě.“

Zároveň uvedl, že navzdory změnám ve světové politice je třeba udělat vše pro ochranu svobody a práva na nezávislé rozhodování v souladu se zájmy lidí.

Vučič rovněž pro agenturu TASS uvedl, že Srbsko hodlá i nadále pokračovat ve své politice odmítání tlaku Západu na uvalení sankcí na Moskvu s tím, že by to bylo „nespravedlivé vůči ruskému lidu“, který označil za přátelský vůči Srbům.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
1 měsíc před
1
0
Would love your thoughts, please comment.x