Rusko nakládá druhou monstrózní jadernou raketu do sila a znovu vyhrožuje NATO

jaderná raketa

Vláda ruského prezidenta Vladimira Putina opět hovoří o možném jaderném útoku na jednoho z hlavních spojenců NATO a upřímně řečeno, je to něco, co by celá aliance měla brát vážně.

jaderná raketa

Začátkem tohoto týdne ruská státní televize natočila posádku, která nakládá monstrózní mezikontinentální balistickou raketu s jadernou hlavicí Yars do druhého sila, přičemž podle britského deníku Daily Mail vyhrožuje zničením Londýna.

„Záběry zveřejněné státními médii ukazují, jak je raketa Yars, která může být opatřena jadernou hlavicí a doletět do celé Evropy a pevninské části USA, nakládána na základně Kozelskij, 160 mil jižně od Moskvy,“ uvádí zpráva.

„Přišlo to jen den poté, co další záběry ukázaly, že na stejnou základnu dorazila další raketa, a v době, kdy ruský generál ve výslužbě prohlásil, že Rusko by mělo dát přednost úderu na Londýn před Washingtonem,“ dodává zpráva.

Jakékoli odpálení jaderné rakety Ruskem proti členu NATO bezpochyby vyvolá třetí světovou válku a pravděpodobně si vyžádá ničivou jadernou odpověď.

„Nemusíte udeřit nejdříve na Washington – je příliš daleko,“ řekl generálporučík Andrej Gurulev státní televizi. „Další dveře jsou v Londýně…. Londýn je hlavním ohniskem všeho hnusu.“

Zpráva dále uvádí:

Vladimir Putin od února, kdy vyhlásil válku Ukrajině, stupňuje své jaderné šavle a jeho hlavním cílem je Západ.

V posledních týdnech tyto hrozby zmírnil poté, co mu Peking řekl, aby s nimi přestal, ale před sobotním výročním dnem ruských strategických raketových sil se opět pomalu stupňují.

Putin se zlobí, že na Ukrajině umírají tisíce ruských vojáků a letců, a to zejména díky přílivu západních zbraní, především ze Spojených států. Některé nedávné odhady uvádějí počet mrtvých ruských vojáků na více než 90 000; Putin jich před invazí k západnímu sousedovi v únoru 2022 nashromáždil přes 140 000. S blížícím se ročním výročím se nezdá, že by se blížil k ovládnutí Ukrajiny, a ve skutečnosti se jeho síly v posledních týdnech skutečně stáhly.

Vydal výzvu k povolání a mobilizaci 300 000 záložníků; při posledním sčítání byla většina z nich rozmístěna na Ukrajině a v jejím okolí. Zprávy však opět říkají, že tyto jednotky jsou špatně vycvičené, špatně vybavené a špatně vedené, přičemž je pravděpodobné, že se mnohé z nich stanou obětmi, protože ukrajinské síly se zakopávají a pokračují v tvrdém zatlačování ruských jednotek.

V uplynulém měsíci Putin nařídil raketové údery na ukrajinskou infrastrukturu. Cílem útoků byly elektrárny a další životně důležité služby, což vedlo některé z nich k obvinění z páchání válečných zločinů.

„Naposledy Rusko předvedlo své rakety Yars v říjnu, kdy Putin dohlížel na každoroční jaderné cvičení Grom. Těchto cvičení se zúčastnily ponorky, bombardéry schopné nést jaderné zbraně a ruské raketové jaderné síly – na které dohlížel Putin ve svém jaderném velitelském centru,“ uvedl deník Daily Mail. „Plukovník Igor Korotčenko, šéfredaktor ruského časopisu Národní obrana, poté uvedl, že cvičení byla nácvikem na zničení Velké Británie a USA.“

Po zveřejnění nejnovějších záběrů, na nichž je vidět, jak je Yars nakládán do sila, Gurulev prohlásil, že USA a zbytek Západu usilují o to, aby Ukrajina zaútočila na cíle na ruském území.

„Tak proč se stydíme říkat, že bychom měli udeřit na Londýn?“ řekl státní televizi. „Neříkám, že bychom měli všechny zničit. Měli bychom zničit kritická zařízení – řídící centra, vojenské základny a letiště.“

Dodal: „Jsem si jist, že bychom měli mít v generálním štábu katalog a ten se neustále aktualizuje… Je to jaderné… nebo ne? Pokud to není jaderné, musíte spočítat, kolik je potřeba raketových nosičů, lodí, letadel, satelitní konstelace… a bezpilotních letounů dlouhého doletu. A úder na Londýn, jakkoli to může znít divně, by byl prvním a posledním varováním pro skutečné rozhodující činitele – Washington,“ dodal.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

ŽÁDNÁ JADERNÁ VÁLKA NEBUDE, to říkal už i Gott.

Don Cico
Host
Don Cico
1 rok před

Skutecne rozhodovani dela Londyn, ne USA. V tom pripade to budou Rothschildove v City of London a vojenska infrastruktura.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x