Německo utrácí peníze na udržení energie, protože „zelený experiment“ se stává katastrofou

energetická krize

Německo po léta zavíralo své elektrárny spalující fosilní paliva a jaderné elektrárny ve prospěch politiky „zelené energie“ a nahrazovalo je větrnou a solární energií – a také velkými nákupy zemního plynu a ropy z Ruska.

energetická krize

Poté, co Vladimir Putin napadl Ukrajinu a Spojené státy nařídily, aby Západ uvalil na Rusko přísné sankce, včetně zákazu dovozu ruského plynu a ropy, se Německo ocitlo před velkým dilematem: bez moskevské energie se ukázalo, že „zelená infrastruktura“, která v zemi existovala, je nedostatečná a není schopna napájet silný průmysl země, natož domácnosti a podniky.

Podle zprávy agentury Reuters tak nyní „Německo krvácí, aby udrželo energii“, a od doby, kdy se před devíti měsíci kvůli válce na Ukrajině dostalo do energetické krize, „vyčerpalo téměř půl bilionu dolarů.“

Zpráva pokračuje:

To je podle výpočtů agentury Reuters kumulativní rozsah záchranných opatření a programů, které berlínská vláda zahájila na podporu energetického systému země od doby, kdy prudce vzrostly ceny a země ztratila přístup k plynu od hlavního dodavatele Ruska.

A to nemusí stačit.

„To, jak vážná tato krize bude a jak dlouho bude trvat, velmi závisí na tom, jak se bude vyvíjet energetická krize,“ řekl Michael Groemling z Německého ekonomického institutu (IW) a dodal: „Národní hospodářství jako celek čelí obrovské ztrátě bohatství.“

Agentura Reuters uvedla, že Německo zatím podle dostupných údajů vyčlenilo přibližně 465 miliard dolarů, tedy 440 miliard eur, což je pravděpodobně jen první část prostředků, které mají zabránit tomu, aby zemi došla energie, a pomoci zajistit další formy energie, zejména nyní, když je tu zima.

Německý lid, který je nejvýznamnější hospodářskou mocností v celé Evropě, bude nyní díky svým vůdcům vydán na milost a nemilost počasí.

„Německá ekonomika se nyní nachází ve velmi kritické fázi, protože budoucnost dodávek energie je nejistější než kdykoli předtím,“ uvedl Stefan Kooths, viceprezident a ředitel výzkumu hospodářských cyklů a růstu v Kielském institutu pro světovou ekonomiku. „Jak si stojí německá ekonomika? Pokud se podíváme na inflaci cen, má vysokou horečku.“

Mnozí viní ze současné situace Německa téměř výhradně ztrátu energie z fosilních paliv z Ruska, ale to je v lepším případě neupřímné a v horším případě naprostá lež.

Podle zprávy časopisu Forbes:

Mezinárodní energetická agentura se opět pustila do práce. V květnu 2021 vydala překvapivou zprávu, v níž vyzývá k ukončení veškerých investic do ropy, plynu a uhlí, aby bylo možné dosáhnout fantastického cíle čisté nulové spotřeby do roku 2050. Nyní, když se svět potýká s energetickou krizí a prudce rostou ceny paliv, hnojiv a potravin, vydala organizace minulé úterý novou zprávu o obnovitelných zdrojích energie 2022. Šéf organizace Fatih Birol na Twitteru napsal „velkou novinku“ a prohlásil, že „svět v příštích pěti letech přidá tolik energie z obnovitelných zdrojů jako za celých posledních 20 let, protože země se snaží využít výhod obnovitelných zdrojů pro energetickou bezpečnost“. Mainstreamový tisk loajálně informoval o tvrzeních IEA, že „globální energetická krize ‚nakopla‘ zavádění obnovitelných zdrojů energie.“

IEA konstatuje, že přerušení dodávek fosilních paliv do Ruska ukázalo „výhody energetické bezpečnosti elektřiny z obnovitelných zdrojů vyráběné v tuzemsku, což vedlo mnoho zemí k posílení politik na podporu obnovitelných zdrojů“. Zpráva tvrdí, že vyšší ceny fosilních paliv na celém světě zvýšily konkurenceschopnost fotovoltaiky a větrné energetiky vůči ostatním palivům.

To je ale naprosto nepravdivé: Forbes dále uvádí, že právě přílišné spoléhání na zelenou energii a nedostatečné investice do spolehlivých (a levnějších) fosilních paliv vedly k energetické krizi Německa a celé Evropy.

Ten obvinil z chybných závěrů IEA přijetí ideologie zelené energie namísto vědecky podložených faktických údajů.

„Zářivé prognózy pro obnovitelné zdroje energie, které IEA předkládá, se zdají být oproštěny od fyzikálních zákonů a napsány tak, aby podporovaly určitou agendu. Úpadek kdysi přední organizace, která se věnovala důsledné analýze energetické ekonomiky a jejích politických důsledků pro členské země OECD, v propagaci a nekvalitní analýzy ve prospěch zelené věci je dokonán,“ píše se ve zprávě Forbesu.

„IEA, která je fixována na falešné modely, jež údajně spojují emise oxidu uhličitého s apokalyptickými předpověďmi globálního oteplování, se nemůže starat o neúnosné finanční zatížení obyčejných lidí, kteří potřebují dostupné potraviny, vytápění (nebo chlazení), osvětlení a mobilitu,“ píše se dále ve zprávě. „Ještě horší je, že hodlá své záliby v klimatických změnách vnutit naprosté většině světové populace, která žije v rozvojových zemích. Lidé si však spojují souvislosti mezi nedůslednou ideologickou energetickou politikou Západu a nepříznivými dopady na jejich živobytí.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

comment image

Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Ať mi nikdo nevykládá, že to není úmysl. Likvidace všeho, co bylo dosaženo. Toto je úmysl. Je zo řízené někým, kdo z toho má užitek.

Král Miroslav
Host
Král Miroslav
1 rok před

Ti, kteří to vymysleli, nejsou blbí. vymýšleli nesmysly tak, aby hloupí lidé nechápali a těm chytrým nic nepomůže, že chápou ty lži. Vše se děje pro zničení ekonomik zemí EU a překvapivě i USA. Ten pád neřídí americká vláda. A cesty ke zničení jsou různé.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x