Po dekádách popírání korporátní média přiznávají, že chemtrails terraforming probíhá právě teď v rámci „boje proti změně klimatu“

chemtrail

Aby se přirozené sluneční světlo nedostalo na planetu Zemi a podpořilo život, začala startupová geoinženýrská společnost Make Sunsets vypouštět do stratosféry masivní meteorologické balóny s reflexními částicemi síry, a to vše za účelem „boje proti změně klimatu.“

chemtrail

Tento fenomén, známý také jako chemtrails, brání slunečnímu ultrafialovému záření pronikat do atmosféry a nakonec i na zemský povrch. Výsledkem je ztlumené slunce, které již nefunguje tak, jak bylo navrženo pro udržení života na Zemi.

Podobně jako přirozené sopečné erupce zaplavují oblohu znečišťujícími látkami, které na několik dní nebo dokonce týdnů zatemňují denní světlo, napodobují záblesky chemtrailů, k nimž dochází při akci Make Sunsets, tento efekt blokování slunce v boji proti „globálnímu oteplování.“

Na místech po celém Mexiku již proběhlo mnoho zkušebních odpálení, aniž by se na tom podílela veřejnost nebo proběhla vědecká diskuse. Cílem je podle šéfa společnosti nakonec komercializovat technologii pro široké použití.

„Žertujeme lomeno nežertujeme, že se jedná částečně o společnost a částečně o kult,“ řekl Luke Iseman, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Make Sunsets. „Podle mého názoru je morálně špatné, abychom to nedělali… a potřebujeme to udělat co nejrychleji a nejbezpečněji.“

Iseman chce prodávat „chladicí kredity“, aby zaplatil své operace s chemtraily
Předtím, než byla společnost Make Sunsets v říjnu zaregistrována, provedla dvě vypuštění balonů, jejichž výsledky nejsou známy. Ani jeden z těchto startů neměl žádné schválení vládních orgánů nebo vědeckých agentur a byl proveden za účelem posílení Isemannova vlastního ega.

„Bylo to na území vědeckých projektů,“ řekl. „V podstatě šlo o to, abych si potvrdil, že to dokážu.“

V principu se jednalo o geoinženýrský plán „udělej si sám“, který Iseman doufá rozvinout do plnohodnotné terraformační operace, při níž by se pomocí opakovaně použitelných balónů pravidelně vypouštěly na oblohu dávky síry.

Hovoří se také o vývoji programu generování příjmů prostřednictvím „chladicích kreditů“, které se budou prodávat za 10 dolarů za kus a pokryjí vypouštění jednoho gramu částic do stratosféry. Tvrdí se, že tyto jednogramové emise vyrovnají oteplovací účinek jedné tuny uhlíku za celý rok.

„Chci vytvořit co nejrychleji co nejvíce chlazení, upřímně řečeno, po zbytek svého života,“ dodal Iseman s tím, že v roce 2023 je v plánu nasadit tolik síry, „za kolik nám zákazníci zaplatí“, což znamená, že jde jen o peníze.

Za chladicími kredity však není žádná skutečná věda. O tom, co částice síry skutečně způsobují životnímu prostředí, se toho ví tak málo, že tvrzení, že kompenzují uhlík na základě výsledků v přepočtu na gram, je přinejmenším klamné.

„Z obchodního hlediska nelze v současné době reflexní chladicí účinky a rizika nijak smysluplně kvantifikovat, což z nabídky činí spekulativní formu „nevyžádaného kreditu“, který pravděpodobně nebude mít hodnotu pro trhy s klimatickými kredity,“ uvedla Kelly Wanserová, výkonná ředitelka neziskové výzkumné skupiny SilverLining, která se zabývá problematikou klimatu.

Odborník na solární geoinženýrství David Keith je přesvědčen, že malé množství síry v množství, které vypouští Make Sunsets, je zanedbatelné a nepředstavuje skutečnou hrozbu pro životní prostředí. Obává se však, že snahy o privatizaci těchto technologií jsou chybné, protože „komerční vývoj nemůže přinést takovou míru transparentnosti a důvěry, jakou svět potřebuje k rozumnému rozhodování o jejich nasazení.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ma.ni.
Host
ma.ni.
1 rok před

Hraní na bohy, zrůdy jedny! Bohužel lidi jsou zmanipulovaní!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x