Právníci: Sekvence DNA ve vakcíně proti COVID-19 od Pfizeru by mohla být podnětem k novým žalobám

Pfizer

Pfizer a jeho partner BioNTech by mohli být žalováni za to, že do své vakcíny proti COVID-19 zahrnuli sekvenci DNA.

Zákon o veřejné připravenosti a pohotovosti, známý jako PREP Act, do značné míry chrání výrobce vakcín proti COVID-19 před žalobami, ale společnosti mohou být žalovány za „úmyslné pochybení“, které zahrnuje jednání učiněné „úmyslně za účelem dosažení nesprávného cíle.“

„Myslím, že se jedná o úmyslné pochybení,“ řekl Mat Staver, předseda Liberty Counsel, deníku The Epoch Times.

Při testování vakcíny Pfizer-BioNTech externími vědci bylo zjištěno, že obsahuje sekvenci DNA viru Simian Virus 40 (SV40), přestože veřejnost o této sekvenci nebyla nikdy informována.

Regulační orgány v Kanadě a Evropě od té doby uznaly, že společnosti na tuto sekvenci neupozornily a že tak učinit měly, přestože v regulačních dokumentech byla uvedena úplná sekvence DNA plazmidu vakcíny.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) odmítl zveřejnit, zda společnosti na tuto sekvenci upozornily.

Úřad FDA tvrdil, že nebyly zjištěny žádné bezpečnostní problémy vyplývající ze zbytkové DNA zanechané sekvencí SV40, ačkoli agentura v této věci neposkytla žádné důkazy.

„Nedovedu si představit, že by o tom FDA věděla. V dokumentech FDA zatím není nic, o čem bych věděl, že by o této kontaminaci věděli,“ řekl pan Staver.

Podle prohlášení tehdejšího ministra zdravotnictví Alexe Azara z roku 2020 spadají vakcíny proti COVID-19 pod zákon PREP. Tento zákon má za cíl umožnit rychlejší reakci na mimořádné zdravotní události a uděluje plošnou imunitu výrobcům vakcín a léčebných přípravků i jejich správcům.

Tato ochrana platí dodnes díky prodloužení platnosti za Trumpovy i Bidenovy administrativy.

Zákon PREP do značné míry zabránil žalobám týkajícím se vakcín proti COVID-19, ale několik nedávných událostí by to mohlo změnit.

V srpnu Michiganský soudce rozhodl, že výrobce léků Gilead Sciences není chráněn tímto zákonem v případě muže, kterému musela být amputována noha poté, co dostal lék remdesivir společnosti Gilead, používaný jako lék na COVID-19. Podávaný lék byl údajně kontaminován skleněnými částicemi.

Dalším případem je odhalení, že vakcína společnosti Pfizer obsahuje sekvenci SV40.

To by mohlo žalobcům pomoci „prolomit právní imunitu, kterou jinak zákon PREP poskytuje“, řekl pan Staver.

Řekl, že se mu ozvaly firmy a organizace zabývající se újmou na zdraví, které zkoumají žaloby, a že Liberty Counsel v souvislosti s tímto vývojem také zvažuje podání nějaké žaloby.

Liberty Counsel se podílela na několika významných žalobách týkajících se vakcín COVID-19, včetně některých s příslušníky armády, kterým byly ve formulářových listech zamítnuty žádosti o náboženskou výjimku z armádní povinnosti očkovat se vakcínou proti COVID-19. Firma pomohla získat příkazy, které armádě brání v propuštění těchto příslušníků.

Společnosti Pfizer a BioNTech neodpověděly na žádosti o komentář.

Warner Mendenhall, další Americký právník, v nedávném telefonátu uvedl, že právníci hovoří o jiném přístupu.

Informovaný souhlas vyžaduje mít informace, „a o SV40 nikdo nevěděl“, řekl.

Bez těchto znalostí nemohli příjemci vakcíny podle pana Mendenhalla dát řádný souhlas.

„A pokud jste souhlas nedali a někdo vám něco udělá, aniž byste byli informováni a dali řádný souhlas, říká se tomu ublížení na zdraví. Takže se zde otevírá určitá možnost pro případy ublížení na zdraví. A právě teď o tom jednáme a tyto případy by mohly být podány jako tzv. hromadné delikty nebo hromadné případy. Takže na tom pracujeme.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x