Íránský ministr zahraničí: Pokud budou USA nadále podporovat Izrael, otevřou se nové válečné fronty

Íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian

Íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian v sobotním rozhovoru pro agenturu Bloomberg varoval před novými válečnými frontami, pokud budou USA i nadále bezpodmínečně podporovat Izrael v souvislosti s jeho neustálými masakry v Gaze.

„Pokud Izraelci válku nezastaví a budou pokračovat v zabíjení a zločinech proti Palestincům, otevření nových front bude nevyhnutelné, a to Izrael dostane do nové situace, která ho přiměje litovat svých činů,“ varoval a dodal, že „USA radí ostatním, aby projevili zdrženlivost, ale postavily se zcela na stranu Izraele“, který je mezinárodním právem označován za „okupační mocnost.“

Amir-Abdollahian upozornil, že by se to mohlo obrátit i proti Washingtonu, a zároveň mu doporučil, aby jednal opatrně a snížil napětí.

Dále dodal, že operace Al-Aksa Flood byla „zcela Palestinským rozhodnutím.“

„Hamás, Islámský džihád a [Libanonské hnutí odporu] Hizballáh jsou skupiny, které jednají v souladu se zájmy svých zemí. Nepřijímají od nás rozkazy, ani jim je nedáváme,“ řekl.

„Samy mají své síly, které cvičí. Vyrábějí si zbraně a vybavení, které potřebují. S Hizballáhem a odbojovými skupinami nás pojí silné politické pouto,“ pokračoval.

Amir-Abdollahian nadále popíral zprávy o vyslání nových Íránských jednotek do Sýrie, Iráku a dalších zemí v regionu od 7. října, ale přesto zdůraznil, že Írán nebude mlčet a bude i nadále činit rozhodnutí na základě vlastních zájmů, národní bezpečnosti a regionální situace.

„Bestiální zločiny“
Diplomat tak zopakoval pevný postoj své země k podpoře utlačovaného Palestinského lidu tváří v tvář „bestiálním zločinům“ Izraele.

„Islámská republika zařadila důslednou podporu osvobozeneckého boje a odporu Palestinského lidu s cílem úplné realizace jeho lidských práv mezi podstatné zásady své zahraniční politiky,“ řekl generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Guterresovi poté, co zdůraznil odsouzení Izraelské genocidy v pásmu Gazy.

Íránský diplomat poznamenal, že mlčení některých zemí a podpora ze strany Spojených států povzbudily Izrael k zesílení smrtících útoků proti civilnímu obyvatelstvu v Gaze a na Západním břehu Jordánu, když vyzval mezinárodní společenství, zejména Radu bezpečnosti OSN, aby urychleně jednala na základě své povinnosti podpořit odpor Palestinského lidu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x