Vakcíny proti COVID-19 snižují počet prospěšných bakterií v lidském mikrobiomu

Vakcína proti COVID-19

Jedním ze způsobů, jak vakcíny proti COVID-19 ničí imunitní funkce člověka, je střevní mikroflóra. Nejenže vakcíny neposkytují dostatečné množství neutralizačních protilátek, ale jsou také namířeny proti různým druhům prospěšných bakterií, které jsou potřebné pro dlouhodobou funkci lidské imunity.

Výrazný úbytek biodiverzity v lidském střevě zvyšuje možnost, aby se ve střevech dařilo různým patogenům, čímž se očkovaný jedinec stává náchylnějším k různým infekcím, ať už se jedná o varianty koronavirů, chřipkové kmeny nebo jiné infekce.

CoronaVac a Pfizer mRNA významně poškozují mikrobiom hostitele
Ve studii „Interakce mezi střevní mikrobiotou a COVID-19 a jeho vakcínami“ vědci zjistili, že jak mRNA vakcína společnosti Pfizer, tak vakcína Sinovac z Číny významně mění lidský mikrobiom způsobem, který činí očkovaného jedince náchylnějším k infekci.

Lidský mikrobiom měří přibližně 400 metrů čtverečních a zahrnuje více než 2 000 druhů prvoků, hub, bakterií a virů. Toto společenství mikroorganismů prospívá hostiteli a žije podél sliznice střev a ve střevech. Tyto komenzální mikroorganismy obsazují intracelulární a subepiteliální prostory a žijí ve všech tkáních, lymfatikách a mohou se pohybovat i v krevním řečišti. Tyto komenzální druhy komunikují s endogenním imunitním systémem a pomáhají buňkám reagujícím na imunitní systém reagovat na patogenní hrozby. Pomáhají také při trávení, syntetizují sacharidy a aminokyseliny a pomáhají buňkám vstřebávat živiny z potravy.

Ve studii bylo zjištěno, že jak CoronaVac, tak Pfizer vakcíny snižují počet různých druhů komenzálních bakterií, včetně následujících: Adlercreutzia equolifaciens, Asaccharobacter celatus, Blautia obeum, Blautia wexlerae, Dorea formicigenerans, Dorea longicatena Coprococcus comes, Streptococcus vestibularis, Collinsella aerofaciens a Ruminococcus obeum.

Po vyhubení těchto komenzálních bakterií produkuje mikrobiom méně mastných kyselin s krátkým řetězcem a méně bakteriocinu. Bakteriocin je peptidový toxin, který funguje jako antibiotikum a inhibuje růst podobných kmenů bakterií, které jsou v přírodě patogenní. Bez produkce bakteriocinu poskytuje poškozený střevní mikrobiom více příležitostí k tomu, aby se patogenům dařilo a aby tělo hostitele onemocnělo. Aby toho nebylo málo, vyčerpání mastných kyselin s krátkým řetězcem (octové, propionové a máselné) nakonec odřízne hlavní zdroj energie pro kolonocyty a oslabí celkové zdraví trávicího traktu. Když jsou populace komenzálních bakterií poškozeny, prvním příznakem u hostitele je průjem. Poté se hostitel stává náchylnějším k chřipce, koronavirovým infekcím, enterovirům a nespočtu dalších cirkulujících patogenů.

Očkování vakcínou proti COVID-19 ničí hladinu bifidobakterií ještě mnoho měsíců po aplikaci, což očkované osoby vystavuje zvýšenému riziku závažného onemocnění COVID-19
Další důležitá studie zjistila, že mRNA vakcíny způsobují přetrvávající poškození střevního mikrobiomu 6 až 9 měsíců po podání vakcíny. Ačkoli studie zahrnovala pouze čtyři účastníky, zjistila šokující výsledky u všech čtyř očkovaných osob. Po očkování klesla populace prospěšných bifidobakterií o 38 %, 49 % a 90 % hodnot před očkováním.

U jednoho pacienta došlo k počátečnímu nárůstu bifidobakterií, ale tento nárůst byl po šesti až devíti měsících vymazán na pouhých 35 % úrovně před očkováním. Ve stejném časovém rozmezí došlo u dalších tří pacientů k dalšímu poklesu populace bifidobakterií, kdy zůstalo jen 15 %, 35 % a 60 % populace. Je důležité si uvědomit, že rod bifidobakterií chrání před zánětlivým onemocněním střev, obezitou, neurologickými poruchami, infekcí C. difficile a závažným COVID-19. Vzhledem k tomuto výraznému úbytku bifidobakterií jsou očkovaní jedinci více ohroženi četnými zdravotními problémy v budoucnu.

Další observační výzkum zjistil, že nižší hladiny Bifidobacterium adolescentis jsou spojeny s nižšími neutralizačními protilátkami po očkování vakcínou CoronaVac. Stejně tak obnovení bakterií Roseburia faecis v lidském střevě pomáhá tělu produkovat více neutralizačních protilátek poté, co mRNA očkování společnosti Pfizer tyto hladiny poškodí. Také protizánětlivé účinky Prevotella copri a dvou komenzálních druhů Megamonas pomohly ochránit pacienty před vedlejšími účinky obou vakcín proti COVID-19.

Tyto výzkumy ukazují, že lidský mikrobiom byl navržen tak, aby zajišťoval důležité ochranné imunitní funkce. Tyto vrozené funkce jsou poškozovány vakcínami proti COVID-19, což činí jedince dlouhodobě náchylnější k onemocnění.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x