Po dvou letech se neoconi zoufale snaží o pokračování války na Ukrajině

válka

V nedávném rozhovoru pro CNN zněla obvykle velmi sebevědomá náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová poněkud zoufale. Snažila se přesvědčit Kongres, aby schválil dalších 61 miliard dolarů na projekt zástupné války neokonů na Ukrajině, a chrlila stará hesla, která neoconi používají, když chtějí získat finance na svou nejnovější válku.

Na otázku CNN, zda věří, že Kongres nakonec návrh zákona schválí, Nulandová odpověděla, že věří, že „budeme dělat to, co jsme vždycky dělali, tedy bránit demokracii a svobodu po celém světě…“

Nulandová se zde pokouší o to, co neoconi dělají vždy. Snaží se svou příšernou politiku zabalit do Americké vlajky a prodat ji Američanům jako něco, co odráží „naše“ hodnoty. Pokud se postavíte proti další neoconské válce, pak jste podle jejich triku nevlastenec.

Američané se však probouzejí ze lží neoconů a stále více lidí si uvědomuje, že žádné „my“ neexistuje, když se neoconi snaží prodat další válku. Jsou to „oni.“ „My“ v této rovnici jsou lidé, kteří jsou okrádáni, aby zaplatili za to, co bude nevyhnutelně dalším neoconským selháním.

Věří ještě někdo z Američanů, že Washington „bránil demokracii a svobodu“, když nás pomocí snůšky lží dostal do Iráku, kde byla zničena země a zabito snad milion lidí? A co když se nám po dvaceti letech v Afghánistánu podařilo nahradit Taliban… Talibanem? A co Sýrie a Libye a všechny ostatní intervence?

„Bránil Washington demokracii“, když Nulandová a ostatní neoconi v roce 2014 úspěšně svrhli demokraticky zvolenou vládu na Ukrajině?

Pro Američany je stále těžší a těžší dusit válečné lži neoconů. To je něco, co by nás mělo naplnit optimismem. Ve stejném rozhovoru Nulandová řekla, že je přesvědčena, že až se poslanci Sněmovny reprezentantů vrátí příští týden na zasedání, „poté, co budou ve svých okrscích naslouchat Americkému lidu“, budou hlasovat pro vyslání 61 miliard dolarů na Ukrajinu.

Při pohledu na průzkumy veřejného mínění je však mnohem pravděpodobnější, že každý poslanec, který se během přestávky setká s voliči, uslyší opak. Je pravděpodobné, že uslyší požadavek, aby na brutální, marnou a katastrofální válku na Ukrajině nebyl vydán ani cent. Podle průzkumu veřejného mínění provedeného začátkem tohoto měsíce společností Harris si přibližně 70 % Američanů přeje vyjednávání o ukončení války na Ukrajině!

Američané již nepodporují válečný projekt neoconů na Ukrajině. To je důvod k oslavě.

Victoria Nulandová možná jako poslední projev zoufalství uvedla další argument pro zachování toku peněz na válku pro Ukrajinu. Řekla: „Musíme si uvědomit, že většina těchto peněz se vrací zpět do této ekonomiky na výrobu těchto zbraní…“

To má být pro Američany přitažlivé? Střední třída a chudí jsou ničeni inflací a ždímáni znehodnocenou měnou, aby bohatí, politicky propojení výrobci zbraní mohli ještě více zbohatnout? Místo peněz na obnovu této země a ochranu jejích hranic mají být Američané nadšeni, že se jejich tvrdá práce doslova rozplyne v kouři na Ukrajině?

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x