Italská premiérka obviňuje Rusko z útoků Hamásu na Izrael

Meloniova,Putin

Italská premiérka Giorgia Meloniová prohlásila, že Rusko je zodpovědné za konflikt mezi Izraelem a bojovníky Hamásu v Gaze.

Podle Meloniové by se Hamás nikdy neodvážil zaútočit na Izrael, kdyby Rusko nezahájilo operaci proti Ukrajině.

V rozhovoru pro list il Giornale Meloniová prohlásila, že to byla Ruská vojenská kampaň proti Ukrajině, která podnítila Hamás k masivnímu útoku proti Izraeli 7. října 2023.

Informuje o tom RT: „Italská vůdkyně tvrdí, že vojenská operace, kterou zahájil stálý člen Rady bezpečnosti OSN proti svému sousedovi, porušuje mezinárodní právo a otřásá celým globálním bezpečnostním systémem. Podle ní by takový krok nevyhnutelně měl kaskádový efekt na ostatní regiony… světa, od Blízkého východu přes Balkán až po Afriku. Kdyby Rusko nenapadlo Ukrajinu, s největší pravděpodobností by Hamás takový útok proti Izraeli nezahájil.“

Rusko zahájilo speciální vojenskou operaci proti Ukrajině 24. února 2022 s odkazem na potřebu chránit obyvatelstvo Donbasu, které od roku 2014, kdy Doněcká a Luganská lidová republika vyhlásily nezávislost na Ukrajině, trpí neustálým pronásledováním ze strany Kyjeva.

Moskva uvedla i další důvody tohoto rozhodnutí, včetně aspirací Ukrajiny na vstup do NATO, které podle ní představují vážnou hrozbu pro Ruskou národní bezpečnost.

Hamas zahájil své útoky na Izraelské osady nacházející se nedaleko Gazy téměř rok a půl po zahájení konfliktu mezi Moskvou a Kyjevem. Útok militantů si vyžádal životy přibližně 1 200 Izraelců, většinou civilistů. Více než 200 lidí bylo tehdy také zajato jako rukojmí. Západní Jeruzalém odpověděl masivní bombardovací kampaní proti Gaze, po níž následovala pozemní operace, která stále pokračuje. Od začátku Izraelské kampaně počet obětí v Palestinské enklávě podle zpráv přesáhl 29 000.

Akce Izraele vyvolala v muslimském světě i mimo něj rozsáhlé odsouzení. Jihoafrická republika podala stížnost k Mezinárodnímu soudnímu dvoru a požádala ho, aby rozhodl, zda se Izrael v Gaze dopustil „systematické“ genocidy. Soudci zatím nerozhodli, ale vydali prozatímní příkaz, v němž Izrael vyzvali, aby přijal opatření k zabránění genocidy. Izraelská vláda to odmítla jako „absurdní.“

V sobotním rozhovoru Meloniová zdůraznila, že „pokud nebude na Ukrajině obnovena mezinárodní legitimita… konflikt se bude dále rozrůstat.“ Zároveň trvala na tom, že jediným způsobem, jak ukončit boje, je pokračovat v podpoře Kyjeva. Italská vůdkyně vyjádřila přesvědčení, že Moskva rozumí pouze jazyku síly.

„Spravedlivého a trvalého míru“ lze dosáhnout pouze tehdy, pokud „Itálie, Evropa a Západ budou Ukrajině nadále pomáhat,“ prohlásila Meloniová a dodala, že patová situace mezi Moskvou a Kyjevem „znepokojuje“ všechny Západní země „nejen z lidského hlediska, ale ještě více z geopolitického a bezpečnostního hlediska.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
4 měsíců před

Vypadala nadějně, ale je to stejná čůza, jakými jsou vlády států EU přeplněny.

veny
Host
veny
4 měsíců před
Reply to  Drak

Špinavá ku…. to je…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x