Zelenskyj žádá Itálii, aby vyhostila „Putinovy přívržence“

ukraina,rusko

Ukrajinský prezident tvrdí, že proruské nálady v Evropě ohrožují dodávky zbraní do Kyjeva.

Itálie by měla zrušit víza lidem s „proputinovskými“ názory, aby se ujistila, že nenarušují dodávky západní vojenské pomoci Kyjevu, řekl v neděli na tiskové konferenci ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Vyjádřil se tak den poté, co podepsal bezpečnostní dohodu s Italskou premiérkou Giorgií Meloniovou během její návštěvy Ukrajinského hlavního města.

Reportér Italského deníku Corriere della Sera se Zelenského zeptal, zda lidé v Evropě, kteří sympatizují s Ruským prezidentem Vladimirem Putinem, mohou „zkomplikovat“ přísun zbraní na Ukrajinu.

„Jsem vaší premiérce velmi vděčný. Je na naší straně a já mám radost z dohody, kterou jsme včera podepsali, ale máte pravdu: v Itálii je spousta proputinovských lidí. V první řadě jim musíte zrušit víza,“ odpověděl Zelenskyj anglicky. Dále vyzval Itálii, aby poskytla více zbraní, včetně protiletadlových raketových systémů.

Kyjev často obviňuje své kritiky v Evropě a USA, včetně politiků a lidí, jako je technologický miliardář Elon Musk, z šíření „Ruské propagandy.“

Minulý měsíc Ukrajinské velvyslanectví v Římě protestovalo proti několika akcím věnovaným probíhajícímu konfliktu s Ruskem. V jednom případě škola v regionu Lazio uspořádala online konferenci se školou z Ruské Luganské lidové republiky, kterou Ukrajina považuje za „okupované území.“

Ukrajinští diplomaté si také stěžovali na plánovanou výstavu a konferenci v Modeně věnovanou rekonstrukci a obnově Donbaského města Mariupol, které bylo v roce 2022 po měsících tvrdých bojů dobyto Ruskem. Organizátoři označili Mariupol za „symbol lidové vzpoury proti juntě v Kyjevě.“ Starosta města akci zrušil s odůvodněním, že by byla vnímána jako „otevřená podpora“ Ruské vojenské operace v sousedním státě.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x