Lavrov: Ukrajina se podílela na teroristickém útoku v Crocus City Hall

Teroristický útok

Je zřejmé, že se Ukrajina podílela na teroristickém útoku v koncertní hale Crocus City Hall 22. března, prohlásil ve čtvrtek Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Tento teroristický útok, jak víte, nyní aktivně vyšetřuje Vyšetřovací výbor a Generální prokuratura, další kompetentní orgány. Již nyní je zřejmé … že zde byla Ukrajinská stopa, zejména proto, že o podílu Ukrajiny na mnoha dalších teroristických útocích na Ruském území již není pochyb,“ řekl Lavrov u kulatého stolu s velvyslanci více než 70 zemí věnovaného Ukrajinské krizi.

22. března vniklo několik ozbrojených mužů do Crocus City Hall a začalo střílet na lidi. Založili také požár v jednom ze sálů, který byl před koncertem plný lidí. Útok si podle posledních údajů Ruského ministerstva pro mimořádné situace vyžádal 695 obětí, z toho 144 mrtvých. Čtyři hlavní podezřelí – všichni občané Tádžikistánu – se pokusili z místa činu ujet v autě, ale byli zadrženi a obviněni z terorismu. Ruské úřady se domnívají, že jejich plánem byl útěk na Ukrajinu, kde jim strůjci útoku zajistili bezpečné útočiště. Vyšetřování stále probíhá.

Plánovaná pomoc Ukrajině bude pro členy NATO povinná
Poskytování pomoci Ukrajině má být pro členy NATO povinné, dodal Lavrov.

„Nyní chtějí dobrovolnou vojenskou pomoc Ukrajině v rámci NATO změnit na povinnou vojenskou pomoc. Přísnou disciplínou donutit všechny členy NATO, aby se přihlásili k povinnému poskytování finančních prostředků a zbraní Kyjevskému režimu,“ řekl Lavrov u kulatého stolu s velvyslanci více než 70 zemí věnovaného Ukrajinské krizi.

Západní země poskytují Kyjevu vojenskou a finanční pomoc od zahájení Ruské vojenské operace na Ukrajině v únoru 2022. Kreml důsledně varuje před pokračováním dodávek zbraní Kyjevu s tím, že by to vedlo k další eskalaci konfliktu. V dubnu 2022 zaslalo Rusko všem zemím NATO diplomatickou nótu k otázce dodávek zbraní na Ukrajinu. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov varoval, že jakýkoli náklad obsahující zbraně pro Ukrajinu se stane legitimním cílem Ruska.

Kyjev nemá OSN co říct o ochraně lidských práv na Ukrajině
Ukrajina nebude mít OSN co hlásit v otázce dodržování lidských práv, a proto se této povinnosti vyhýbá, prohlásil Sergej Lavrov.

„Až donedávna se žádná země nevyhnula takovému všeobecnému periodickému přezkumu (UPR) sama od sebe. Nyní však princip globálního pokrytí zdiskreditoval Kyjev. …. Ukrajinci nechtějí podávat zprávy o tom, jak dodržují lidská práva, zvláště když se prezentovali jako ideální bojovníci proti diskriminaci, protože vědí: nemají co hlásit,“ řekl Lavrov.

Lavrov zdůraznil, že Rada pro lidská práva se pod tlakem Západu rozhodla, že Ukrajina nebude v roce 2023 podávat zprávu o plnění Všeobecné deklarace lidských práv, jak měla, zpráva byla odložena na rok 2027.

Západ nebere v potaz názor globálního Jihu na Zelenského formulaci
Západ nebude brát v úvahu názor zemí globálního Jihu během diskusí o mírovém plánu navrženém Ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, možné jsou pouze „marginální změny“, uvedl ve čtvrtek Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„To vše je slyšet, ale není to nijak zohledněno. A nebude to bráno v úvahu. Některá okrajová upřesnění jsou možná, ale podstata ‚Zelenského formulace‘ jako ultimáta zůstává nezměněna,“ řekl Lavrov u kulatého stolu s velvyslanci více než 70 zemí věnovaného ukrajinské krizi.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Lavrov: Ukrajina se podílela na teroristickém útoku v Crocus City Hall first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x