Ukrajina ztratila přibližně 85 % svých původních mobilizovaných sil

valka na Ukrajine

Téměř devět z deseti ukrajinských branců, kteří před rokem vstoupili do armády, bylo zabito nebo zraněno v boji, informovala Ukrajinská média s odvoláním na vysokého důstojníka branné výchovy v Poltavské oblasti.

valka na Ukrajine

Podplukovník Vitalij Berežnyj, který v současné době působí jako zastupující vedoucí územního střediska pro nábor a sociální podporu, to přiznal na zasedání poltavské městské rady.

Berežnyj, bijící na poplach, účastníkům zasedání řekl, že „ze 100 osob, které vstoupily do jednotek loni na podzim, jich zůstalo pouze 10-20, ostatní jsou mrtví, zranění nebo invalidé.“ Vycházeje z této statistiky prohlásil, že armáda naléhavě potřebuje posily.

Připustil, že místní úřady čelí značným výzvám v oblasti branné výchovy, neboť se jim podařilo splnit pouze 13 % mobilizačního plánu. To Poltavu řadí na konec žebříčku v regionu.

K řešení nedostatku vojenských sil důstojník navrhl „zřídit přítomnost branců.“ Dále uvedl, že oblast má v úmyslu zřídit významnou mechanizovanou brigádu, a apeloval na místní poslance, aby tuto snahu aktivně podpořili.

Po zahájení války s Ruskem v únoru 2022 zavedl Kyjev všeobecnou mobilizaci a zakázal většině mužů ve věku od 18 do 60 let opustit zemi. Zpočátku se mělo za to, že toto opatření postačí k uspokojení potřeby vojenských sil v zemi.

Bývalý Ukrajinský ministr obrany Alexej Reznikov minulý měsíc prozradil, že Kyjev dosud plně neprovedl stávající mobilizační plán, což naznačuje, že další odvody nejsou nutné.

Nicméně na začátku tohoto měsíce došlo k významnému posunu v politice, když Ukrajinské ministerstvo obrany vydalo nařízení, které povoluje povolávat do armády osoby s vážnými zdravotními potížemi, včetně hepatitidy, asymptomatického HIV a klinicky léčené tuberkulózy.

Tato nečekaná změna přístupu signalizovala proměnu Kyjevské strategie posilování vojenských schopností.

Současně úřady země zahájily rozsáhlou protikorupční kampaň v rámci branné povinnosti. V rámci posledního vývoje přijal prezident Volodymyr Zelenskyj rázná opatření, když ukončil jmenování všech regionálních vojenských branců.

Uznání Berežného se časově shoduje s probíhající protiofenzívou Ukrajiny, která trvá již více než tři měsíce, ale i přes plnou podporu Západu naráží na potíže při dosahování podstatných územních zisků.

Ruský prezident Vladimir Putin v minulých dnech odhadl ztráty ukrajinské armády na více než 71 000 osob. Kromě toho navrhl, že Kyjev by mohl zvážit zapojení do jednání s Moskvou, jakmile se jeho zdroje pro konfrontaci s Ruskou obranou kriticky vyčerpají. Putin ve svém hodnocení zdůraznil, že Ukrajina bude usilovat o rozhovory především proto, aby obnovila své oslabené vojenské schopnosti.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nagualista
Host
nagualista
8 měsíců před

Nejzajímavější na tom všem je, co se ještě v reálu nestalo. Druhá světová má pokračování a Bílé klobouky nevědí, kam dřív. Je snaha DS vzít do pekla co nejvíc Slovanů a to mobilizací nejprve členů EU, později i jejich obohacovačů.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x