Německo v reakci na nedostatek plynu plánuje ohřívací prostory

plynomer

Města po celém Německu plánují v zimě využívat sportovní haly a výstavní síně jako „ohřívací prostory“, aby pomohla mrznoucím občanům, kteří si nemohou dovolit platit prudce rostoucí náklady na energie.

plynomer

Deník Bild odhalil, že Sdružení měst a obcí vyzvalo místní úřady, aby v chladných měsících vyčlenily veřejné prostory na pomoc zranitelným občanům.

Německo již zaznamenalo výrazné omezení dodávek plynu z Ruska v důsledku podpory sankcí a války na Ukrajině.

„V současné době se připravujeme na všechny krizové scénáře pro podzim a zimu,“ řekla deníku Bild Jutta Steinrucková, starostka města Ludwigshafen, kde se chystá přestavba arény Friedrich-Ebert-Halle na zahřívací halu.

„Nikdo nedokáže přesně říci, jak dramatický bude vývoj,“ řekl Gerd Landsberg, šéf Svazu měst a obcí.

Landberg vyzval místní samosprávy, aby vytvořily „tepelné ostrovy“ a „teplé místnosti, kde mohou lidé pobývat i během velmi chladné zimy.“

Podobná opatření zavádějí také západoněmecká města Neustadt, Frankenthal a Landau, zatímco další města plánují v zájmu úspory energie zhasínat světla u veřejných budov a vypínat v noci semafory.

Jak jsme upozornili minulý týden, největší německý pronajímatel bytů, který vlastní přibližně 490 000 nemovitostí, se chystá zavést příděly energie, které nájemníkům v noci omezí vytápění v reakci na klesající dovoz plynu z Ruska.

Němci byli také vyzváni, aby se méně sprchovali, nosili více vrstev oblečení, neprali si oblečení a nejezdili tak často autem.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že Němci jsou stále nespokojenější s tím, že se jejich životní úroveň snižuje v důsledku energetické krize způsobené západní podporou Ukrajiny.

Mnozí z nich se pokoušejí v panice nakupovat kamna a palivové dřevo, přičemž zásoby v mnoha oblastech země jsou nyní až do příštího roku vyčerpány.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
8 dní před

Tak až tam to prohnilý západ dokočíroval.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x