Klaus Schwab: Váš avatar bude žít i po vaší smrti a váš mozek bude replikován pomocí algoritmů

mozek replikovaný pomocí algoritmů

Na soukromém zasedání Světového ekonomického fóra v září 2022 řekl Klaus Schwab Global Shaperům, že jejich avatar bude žít i po jejich smrti a že jejich mozek bude replikován pomocí umělé inteligence.

Global Shaperům to řekl jen několik měsíců předtím, než WEF spustilo svou verzi metaversa.

Společenství Global Shapers založil Schwab a Světové ekonomické fórum („WEF“) v roce 2012. Sdružuje lidi mladší 30 let, které WEF označilo za potenciální lídry.

Autor Ernst Wolff se domnívá, že se jedná o zkušební místo, kde se vybírají, prověřují a připravují budoucí političtí vůdci před tím, než se dostanou do světového politického aparátu. Je to něco jako indoktrinační program WEF, stejně jako program WEF Young Global Leaders.

„Máte šanci těšit se na padesátiletou kariéru… Možná i delší, dostanete nějaké injekce a tak dále. Nezapomeňte, že váš avatar bude žít dál a váš mozek bude replikován pomocí umělé inteligence a algoritmů. Takže nevíme, ale minimálně 50 let,“ řekl Schwab Global Shaperům na soukromém zasedání WEF.

Není jasné, proč Global Shapeři v publiku tleskali a smáli se Schwabově nápadu prodloužit si život pomocí avatarů, algoritmů a injekcí. Jeho plán je skutečně dystopický, jak vysvětlíme dále v tomto článku. Kdyby věděli, co pro ně Schwab a jeho spolupracovníci chystají, a měli alespoň trochu zdravého rozumu nebo sebeúcty, rozhodli by se po něm hodit shnilá vejce.

Několik měsíců po svém zdánlivě zábavném rozhovoru s Global Shapery Schwab opět zapojoval avatary s pomocí svých partnerů, společností Accenture a Microsoft.

V lednu 2023 WEF spustil svou pracovní verzi metaversa nazvanou Global Collaboration Village. Na tiskové konferenci Global Collaboration Village s Julií Sweetovou, předsedkyní a výkonnou ředitelkou společnosti Accenture, a Bradem Smithem, místopředsedou a prezidentem společnosti Microsoft, Schwab řekl:

„Pro mě to byla první zkušenost s avatarem. Rychle jsem si na něj zvykl, takže mě fascinují možnosti, které máme… Pro mě je to další fáze, další velká fáze vývoje ve virtuálním světě. A my jsme velmi hrdí na to, že společně s našimi partnery můžeme pracovat na vytvoření prvního využití této technologie pro veřejné blaho.“

Metaversum je technologický koncept zaměřený na virtuální a rozšířenou realitu. Má zlověstnou schopnost stát se živnou půdou pro cenzuru, neomezený dohled a zákeřnou formu digitálního zotročení, která předčí vše, s čím se lidstvo kdy setkalo. A Světové ekonomické fórum podniká kroky, aby nad ní mělo kontrolu.

Schwab stručně vyjádřil ambice organizace v oblasti metaversa během projevu v únoru 2023 na příhodně nazvaném Světovém vládním summitu. Ve svém projevu Schwab prohlásil, že ti, kteří získají kontrolu nad novými technologiemi, včetně metaverza, budou mít značný vliv na dění ve světě.

„Jsme na začátku, když se na to podíváte, na technologickou transformaci, obvykle probíhá v termínech S-křivky. A my se právě nacházíme ve fázi, kdy přecházíme do exponenciální fáze. A souhlasím, umělá inteligence, ale nejen umělá inteligence, ale také metaversum, nové vesmírné technologie, a mohl bych pokračovat dál a dál, syntetická biologie. Náš život za deset let bude úplně jiný, velmi ovlivněný, a kdo tyto technologie nějakým způsobem ovládne, bude pánem světa,“ prohlásil.

Pokud by se naplnila vize WEF – rozsáhle řízené metaversum prostupující téměř všemi aspekty společnosti -, nikým nevolené WEF by naplnilo Schwabovu vizi: WEF by určitým způsobem ovládlo svět prostřednictvím své role v řízení metaversa.

Během týdne výročního zasedání WEF 2024 se více než 200 účastníků zapojilo do virtuální Global Collaboration Village. Je překvapivé, že jich bylo tolik. Ale na druhou stranu se do komunity Village Partners zapojilo 140 organizací a možná byli lidé svými zaměstnavateli nuceni projevit určitý zájem. Vzhledem k tomu se zdá, že Global Collaboration Village od WEF se ukázala jako propadák. Doufejme, že Global Shapers dopadnou stejně.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x