Ukrajinský voják s nášivkou ISIS zachycený ve zpravodajství dánské televize

Ukrajinský voják

Dánská televizní stanice DRTV zveřejnila záběry ukrajinského vojáka ve vojenské uniformě, který měl na sobě nášivku s logem teroristické organizace Islámský stát (IS).

Ukrajinský voják

Během zpravodajské reportáže, která se věnovala aktuálním informacím o Ukrajině, zachytil televizní reportér na videu dva ukrajinské vojáky ve vojenských uniformách, z nichž jeden měl na sobě zmíněnou nášivku.

https://twitter.com/200_zoka/status/1625963060690124801?s=20

Ruská zahraniční zpravodajská služba (SVR) uvedla, že obrana USA verbuje bojovníky, kteří plánují a provádějí teroristické útoky na území Ruska a zemí SNS (například Kazachstánu, Běloruska a Uzbekistánu).

„Podle věrohodných údajů, které obdržela Služba zahraniční rozvědky Ruska, armáda USA aktivně verbuje bojovníky z džihádistických skupin napojených na Daeš a Al-Káidu k provádění teroristických útoků v Rusku a zemích SNS. Zvláštní pozornost je věnována získávání osob z ruského severního Kavkazu a Střední Asie ke spolupráci,“ uvádí se v prohlášení SVR.

Zpravodajská služba rovněž uvedla, že 60 bojovníků bylo přivezeno na palubu USA poté, co absolvovali výcvik na okupační základně Al-Tanf v Sýrii, s úmyslem vyslat je do zemí SNS – s úmyslem zaútočit na vrcholné diplomaty a bezpečnostní činitele.

„Washingtonští stratégové považují za přijatelné využívat teroristy přímo pro své špinavé účely. Takové jednání staví Washington na roveň velkým mezinárodním teroristickým skupinám,“ uvádí se v závěru prohlášení.

Bojovníci „loajální“ k americkému terorismu
Není to poprvé, co SVR odhaluje ďábelské plány USA při provádění špinavé práce za účelem dosažení cíle.

Podle SVR jsou členové ISIS rekrutováni USA, aby působili jako žoldáci na Ukrajině a „cíleně prováděli sabotáže proti ruským ozbrojeným silám na Ukrajině.“

Dodává, že „v dubnu 2022 bylo za účasti amerických zpravodajských služeb propuštěno z věznic kontrolovaných syrskými Kurdy asi 60 bojovníků IS ve věku 20 až 25 let, kteří procházejí bojovým výcvikem za účelem následného přesunu na ukrajinské území.“

SVR rovněž uvedla, že americká základna Al-Tanf v Sýrii byla přeměněna na teroristické „centrum“, kde se USA loajální bojovníci nechali vycvičit pro přesun na Ukrajinu.

USA sponzorují ISIS v Afghánistánu
Vyslanec ruského prezidenta pro Afghánistán Zamir Kabulov loni v lednu potvrdil, že existují důkazy o tom, že se USA snaží navázat vztahy se současnými afghánskými úřady a zároveň tajně sponzorují Daeš (ISIS).

„Ano, takové údaje existují, oni (americké úřady) to nedělají pro dobro, ale pro škodu, protože se skutečně chtějí pomstít za svou potupnou vojensko-politickou porážku v Afghánistánu a v odvetě dělají vše pro to, aby v této dlouho trpící zemi nebyl nastolen mír, ale ještě horší je, že kromě kontaktů s ozbrojenou opozicí v Afghánistánu Anglosasové tajně sponzorují Daeš,“ prohlásil tehdy Kabulov.

USA posílají bojovníky teroristických organizací bojovat na Ukrajinu
Náměstek syrského ministra zahraničí Bašár al-Džaafarí v březnu 2022 pro Sputnik uvedl, že je možné, že americké speciální služby posílají na Ukrajinu příslušníky ISIS a bojovníky Fronty al-Nusrá (Jabhat Al-Nusra).

„Na základě analýzy můžeme říci, že je to dost možná pravda. My jako stát máme důkazy o tom, že americká armáda v Sýrii převádí teroristy z jednoho místa na druhé, zejména členy IS a Džabhat al-Nusra [teroristická skupina zakázaná v Rusku],“ řekl tehdy Al-Džaafarí.

Syrský představitel uvedl, že již dříve USA vyslaly teroristy ze Sýrie do Afghánistánu a Burkiny Faso a že využívání žoldáků Washingtonem je zavedenou praxí.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x