5 globálních ohnisek, která by mohla v raných fázích roku 2023 naprosto explodovat

země

Bude rok 2023 rokem, kdy po celém světě vypuknou extrémně ničivé konflikty? Jistě již nyní žijeme v době „válek a zvěstí o válkách“ a napětí v řadě klíčových globálních ohnisek se právě nyní blíží bodu varu.

země

Pokud by v příštím roce náhle začalo několik dalších velkých konfliktů, mohli bychom být potenciálně svědky delšího období geopolitické nestability, které by se nepodobalo ničemu, čeho jsme kdy byli svědky. Války je snadné začít, ale mnohem těžší je je ukončit.

Pokud o tom pochybujete, stačí se podívat na dění na Ukrajině. Konec tohoto konfliktu je v nedohlednu a existuje několik dalších válek, které mohou vypuknout doslova kdykoli. Níže je uvedeno 5 globálních ohnisek, která by mohla absolutně explodovat během počátečních fází roku 2023…

#1 Srbsko
Jste připraveni na další válku na Balkáně? Etnické napětí vzrostlo na nejvyšší úroveň za více než dvacet let a srbský prezident právě svolal mimořádné zasedání své národní bezpečnostní rady…

Srbský prezident Aleksandar Vučić se sešel se svou národní bezpečnostní radou v době, kdy v Kosovu roste napětí mezi tamními úřady a etnickými Srby.

V sobotu byl na severu Kosova, kde Srbové tvoří většinu, hozen na policii EU omračující granát a místní policie si vyměnila palbu s neznámými skupinami.

Etničtí Srbové postavili silniční zátarasy poté, co byla kosovská policie nasazena do sporu o poznávací značky automobilů.

Někteří lidé v regionu se nyní domnívají, že válka je „nevyhnutelná“, a Kosovo již žádá NATO, aby zasáhlo…

Premiér Albin Kurti v neděli na tiskové konferenci v kosovském hlavním městě Prištině požádal kosovské síly (KFOR), mezinárodní mírové síly pod vedením NATO, aby zaručily „svobodu pohybu“, a obvinil „zločinecké gangy“ z blokování silnic.

Křehký mír se v Kosovu udržuje od vyhlášení nezávislosti na Srbsku v roce 2008 po válce z let 1998-99, v níž NATO zasáhlo na ochranu albánské většiny v Kosovu. Srbsko nezávislost Kosova neuznává.

#2 Sporná hranice mezi Čínou a Indií
V úterý jsme se dozvěděli, že na ostře sporné hranici mezi Čínou a Indií došlo k dalšímu násilnému střetu…

Indický ministr obrany v úterý uvedl, že minulý týden došlo ke střetu indických a čínských vojáků na sporné hranici, což je poslední násilný konflikt od června 2020, kdy byli vojáci obou zemí zabiti při smrtelné rvačce.

Rajnath Singh, který vystoupil před zákonodárci v parlamentu, uvedl, že páteční střet podél sektoru Tawang ve východním státě Arunáčalpradéš začal, když čínské jednotky „vnikly na indické území“ a „jednostranně se pokusily změnit status quo“ podél sporné hranice u Jang-c‘-ťiang.

Zdá se, že Číňané nemohou přestat provokovat Indii, a plnohodnotný konflikt mezi oběma zeměmi by se mohl velmi rychle vymknout kontrole.

Doufejme, že k tomu nedojde, protože Čína i Indie vlastní jaderné zbraně.

#3 Tchaj-wan
Již dlouho nás varují, že Čína nakonec Tchaj-wan napadne.

Napětí v regionu se bohužel stále stupňuje a v úterý Číňané vyslali do tchajwanské zóny protivzdušné obrany více bombardérů než kdykoli předtím…

Čína v úterý (13. prosince) vyslala do tchajwanské zóny protivzdušné obrany rekordních 18 bombardérů schopných nést jaderné zbraně, a to jen několik dní poté, co Peking zakázal další tchajwanský dovoz, což je poslední známka zhoršujících se vztahů.

Demokratický Tchaj-wan žije pod neustálou hrozbou invaze ze strany Číny, která považuje samosprávný ostrov za součást svého území, jehož se jednoho dne zmocní.

#4 Írán
Mezi Íránem a Izraelem dojde k válce.

Samozřejmě, že IDF již pravidelně zasahují Íránem podporované síly uvnitř Sýrie, ale měli bychom být vděční za to, že plnohodnotná válka, v níž by mezi oběma národy létaly rakety sem a tam, ještě nezačala.

Bohužel jsme tomu blíže než kdy jindy. Dokonce se objevují zprávy, že Izrael skutečně varuje, že může bombardovat letiště v Bejrútu, „pokud zjistí, že Írán pašuje zbraně v civilních letadlech“…

Podle zpráv izraelských médií Izrael varoval Libanon, že Izraelské obranné síly mohou bombardovat bejrútské letiště, pokud zjistí, že Írán pašuje zbraně v civilních letadlech určených pro teroristickou skupinu Hizballáh. O údajném pašování zbraní informoval londýnský arabskojazyčný list Asharq Al-Awsat, který citoval izraelské zdroje, podle nichž Izrael toto varování vydal.

Až konečně začne plnohodnotná válka mezi Íránem a Izraelem, nebude se žádná ze stran držet zpátky.

Smrt a zkáza, které taková válka způsobí, otřesou celým světem a světový obchod s ropou se ocitne ve stavu naprostého chaosu.

#5 Ukrajina
Spojené státy i Rusko pokračují v eskalaci děsivého konfliktu na Ukrajině.

Nyní, když Rusko bombarduje ukrajinskou rozvodnou síť, se USA rozhodly odpovědět tím, že Ukrajincům poskytly raketové systémy Patriot…

Představitelé Pentagonu jsou v závěrečné fázi přípravy plánu na vyslání raketového systému protivzdušné obrany Patriot na Ukrajinu, který by měl čelit ruským leteckým útokům, uvedli američtí představitelé pro CBS News.

Plán zatím nebyl schválen Pentagonem ani Bílým domem, ale mohlo by se tak stát již tento týden.

To představuje významnou eskalaci a také se uvádí, že Bidenova administrativa dala ukrajinské vládě zelenou k provádění úderů bezpilotními letouny hluboko v Rusku.

Netřeba dodávat, že Rusové nejsou vůbec potěšeni tím, že se musí zabývat údery bezpilotních letounů hluboko uvnitř svého území. Některé významné ruské hlasy dokonce varují, že se USA a Rusko nebezpečně přibližují k nemyslitelnému. Následující informace pocházejí z britského zpravodajského zdroje…

Poskoci šíleného Vlada Putina vystřelili varovný výstřel, že konflikt na Ukrajině by se mohl změnit v „plnohodnotnou jadernou válku.“

Tato ostrá slova pronesli poté, co USA daly Kyjevu zelenou k zahájení úderů bezpilotních letounů na Rusko.

V americké televizi se o tom nemluví.

Bidenova administrativa nás všechny nadále ujišťuje, že riziko jaderné války je velmi nízké, ale Rusové to vidí úplně jinak…

Jeden zdroj z Putinova okolí uvedl: „Je to hra s ohněm a riziko války v plném rozsahu, která by mohla snadno přejít v jadernou válku.“

Jiný dodal: „Kdo teď dá Moskvě zelenou k úderům proti ukrajinským rozhodovacím centrům?“

Většina lidí si nikdy nepředstavovala, že první světová válka dopadne tak špatně, jak dopadla.

A většina lidí si nikdy nedokázala představit, že druhá světová válka bude mít za následek desítky milionů mrtvých.

Nyní jsme vstoupili do počáteční fáze třetí světové války a tentokrát jsou hlavní účastníci vyzbrojeni jadernými zbraněmi.

Pokud se nestáhneme z okraje, následky by mohly být potenciálně mnohem větší, než si většina lidí nyní dokáže představit.

Modleme se tedy za mír, protože celosvětová válka, v níž zemřou stovky milionů lidí, není přijatelnou variantou.

Zdroj

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Zatímco Putin připravuje jaderné rakety, Německu DOŠLA munice a může vést válku jen DVA dny
https://www.naturalnews.com/2022-12-15-putin-readies-nuclear-missiles-germany-has-run-out-of-munitions.html
Čtvrtek 15. prosince 2022 od: Mike Adams

(Natural News) Německá vojenská připravenost se zhroutila. Německé ministerstvo obrany veřejně prohlásilo, že kvůli nedostatku zásob a vojáků může udržet válku pouze jeden týden, uvádí AsiaTimes.com. Ještě úžasnější je, že německý zákonodárce říká, že je to příliš optimistické. Skutečné trvání toho, co je Německo schopno vydržet ve válce, jsou pouhé dva dny.

Pokud bude v pondělí vyhlášena válka, jinými slovy, Německo je do středy ukončeno a donuceno ke kapitulaci.

Zemím NATO dochází munice.

Německo čelí tlaku, aby zachovalo svůj obranný závazek vůči NATO a zároveň poskytlo Ukrajině potřebné zbraně k boji proti Rusku. Podle místních zpráv německé armádě zbyla pouze munice na „dva dny“, aby v případě potřeby udržela aktivní boj.

Zatímco Rusko údajně střílí 20 000 dělostřeleckých nábojů denně – což znamená, že je schopno vyrobit něco kolem 20 000 nábojů denně – země NATO jako Německo mají téměř nulovou schopnost vyrobit většinu všeho potřebného k udržení války.

V případě Německa je to kvůli jejich závislosti na bavlněných linterech z Číny – součásti používané v dělostřelecké munici. Zdá se, že Německo získává tento materiál výhradně z Číny a Čína se ukazuje jako devět měsíců pozadu oproti plánu přepravy bavlněných linterů.

Capol.in vysvětluje, proč bavlněné linters ve válce záleží:
Brighteon.TV

Bleached Cotton Linters používá naše Ordinance Factories k výrobě pohonných hmot používaných pro střelivo a také různé střely. Pro výrobu pohonných hmot je jednou ze základních trhavin Nitrocelulóza (NC). Základní surovinou pro výrobu nitrocelulózy (NC) jsou Bleached Cotton Linters (BCL), které se po zpracování vyrábí ze surové bavlny.
Předstíráním blokování covidu Čína vytváří umělé nedostatky v dodavatelském řetězci, které ovlivňují nepřátele Ruska

Proč je v současné době extrémně obtížné získat bavlněné linters z Číny? Protože Čína používá lockdown covid-19 jako krycí příběh, aby se zaměřila na svou vlastní vojenskou připravenost a sledovala cestu, která nakonec povede Čínu k válce se Západem. Mezitím je Západ do značné míry závislý na Číně, pokud jde o její válečné složky, a to díky outsourcingu a krátkozrakosti mezi „probuzenými“ vůdci zemí NATO. Jak uvádí AsiaTimes.com:

Rozšířený nedostatek munice zaskočil téměř všechny válečné profesionály (plánovače, operátory, analytiky). Ukrajinská válka obrovskou rychlostí spotřebovává dostupné zásoby munice.

Co, evropští vojenští plánovači už neplánují?

 Kolaps praktické inteligence mezi „probuzenými“ evropskými zeměmi je skutečně ohromující. Nemohou už ani vyrábět munici… něco, co Čína dělá tisíce let, dávno předtím, než současné národy západní Evropy vůbec existovaly.

„Německým vojákům chybí nejrůznější zásoby včetně v některých případech zimních ponožek, kalhot a balistických bund,“ říká AsiaTimes.

Děláš si legraci? Žádné kalhoty pro německé vojáky? Mají bojovat s Rusy polonazí? „Záchvat! Útok ve spodním prádle!“

Putin nepochybně zažívá nad tím vším bouřlivý smích.
Americká armáda je na samém konci likvidace munice a její výroba závisí na asijských zemích

USA mezitím také dochází munice a vojenské zbraně z toho prostého důvodu, že většinu existujících zbraní poslaly na Ukrajinu. Přes AsiaTimes:

Nedostatek inteligentních zbraní nastal, protože USA použily své kritické válečné zásoby k zásobování Ukrajiny, což Pentagon nikdy neplánoval. Tak nyní slavné zbraně, jako jsou přenosné střely Stinger a protitankové rakety Javelin, jsou nyní téměř vyprodané.

V kategorii „nepříliš chytrých“ zbraní mají USA nedostatek konvenční munice, zejména 155mm dělostřeleckých granátů, které jsou páteří nejen ukrajinských dělostřeleckých schopností (jak se opotřebovávají starší ukrajinské dělostřelecké tubusy ruské výroby), ale také sever.
Americké dělostřelecké granáty ráže 155 mm, jak se ukázalo, se vyrábějí v Jižní Koreji, nikoli v USA. A Polsko kupuje tanky od Hyundai Rotem poté, co poslalo své tanky ze sovětské éry na Ukrajinu, z nichž většinu už Rusko zničilo.

Putin připravuje jaderné ICBM YARS zaměřené na USA a Spojené království

Zatímco se to všechno děje, západní média propadají šílenství ohledně Putinova veřejného rozmístění raketových systémů YARS, které nesou jaderné hlavice, které mohou zasáhnout Spojené státy. I když se levicová média, která nad tím hyperventilují, zdá přehnaná – protože Putin má již dávno připravené mezikontinentální balistické střely na západní země – přináší to na světlo něco zásadního k pochopení: ruské rakety jsou o dvě desetiletí pokročilejší než ty v USA.

Mnoho ICBM se sídlem v USA stále běží například na technologii z 80. let. Sledují „hloupé“ letové dráhy, které jsou zcela předvídatelné a mohou být zachyceny pokročilými ruskými systémy protivzdušné obrany. Na druhé straně Rusko má jak hypersonické střely schopné jaderné energie, tak pokročilé jednotky MIRV (nábojové hlavice pro zpětný vstup) schopné složitých manévrů a hypersonických klouzavých drah. Ty nemohou být zachyceny žádnou známou technologií, kterou Západ vlastní. A to znamená, že pokud Rusko vypustí takové jaderné zbraně na USA a Spojené království, nelze doslova nic udělat, aby je zastavilo.

Západ je nyní charakterizován němými střelami a němými vůdci. Pro Putina nebo Čínu nebude vůbec těžké porazit západní národy, pokud se rozhodnou postupovat tímto způsobem. Je zábavné, že Evropa se ničí tím, že odřízne své vlastní energetické zdroje, čímž si vynutí svou vlastní rozsáhlou deindustrializaci. Putin se musí sám sebe ptát: „Kdo potřebuje bombardovat Evropu, když wokies sami provádějí mnohem horší ničení?“

Prozatím všechno.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x