Rusko vysvětluje, jaká je jeho „červená linie“ vůči USA, NATO a Evropě, zatímco svět se blíží k válce

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin je stále více otráven ztrátou vojáků na Ukrajině díky zbraním dodávaným USA a NATO a upřesňuje, co považuje za „červenou linii“, kterou nelze bez následků překročit.

Vladimir Putin

Konkrétně, pokud Bidenův režim dodá Ukrajině rakety delšího doletu schopné zasáhnout daleko hlouběji uvnitř ruského území, Putin slíbil, že bude zemi bránit všemi prostředky, uvedl tento týden státní mediální orgán Russia Today.

Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovové se USA stanou „spoluviníky válečných zločinů“, protože budou Ukrajině nadále dodávat zbraně, které jsou používány k útokům a zabíjení ruských sil, ačkoli Moskva samozřejmě dodává zbraně a technologie nepřátelům Ameriky již celá desetiletí. Přesto, pokud by Washington dodával Ukrajině rakety delšího doletu, „překročil by červenou linii“ a USA by se „staly skutečnou stranou konfliktu“, poznamenala dále Zacharovová, uvedl Russia Today a dále poznamenal:

Takový krok by se rovnal rozmístění pozemních raket středního doletu v Evropě, uvedla Zacharovová a dodala, že takové zbraně byly dříve zakázány Smlouvou o jaderných zbraních středního doletu (INF), kterou USA opustily již v roce 2019 za tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa.

„V takovém případě bychom museli přijít s adekvátní odpovědí,“ uvedla mluvčí a dále dodala, že Rusko si „vyhrazuje právo bránit své území za použití všech dostupných prostředků.“

Poznamenala, že USA dodávají Ukrajině sofistikované raketové systémy M142 HIMARS a M270 MLRS s dosahem přibližně 45-55 mil. Mluvčí však uvedla, že Kyjev usiluje o rakety delšího doletu, jako je například armádní taktický raketový systém ATACMS (Army Tactical Missile System) americké výroby, jehož střely mohou být odpalovány systémy HIMARS nebo MLRS a mají delší dolet v řádu stovek kilometrů.

Zacharovová rovněž obvinila USA a NATO, že se snaží válku na Ukrajině protahovat co nejdéle a zároveň se jim daří kontrolovat průběh konfliktu. Označila to za další projev „přímého zapojení Spojených států do bojů“ a zároveň obvinila Washington a jeho spojence z „globální destabilizace“ vedoucí k zahájení nových „závodů ve zbrojení.“

Russia Today dodává:

Její slova zazněla jen den poté, co ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov obvinil USA z „podněcování Kyjeva“ proti Rusku, jakož i z podpory ukrajinských vojenských snah a „chlubení se“ tím. Diplomat rovněž rozmetal tvrzení USA o tom, že nejsou stranou konfliktu, jako „směšné“ a „nepodložené.“

V září Pentagon odhalil nový balíček vojenské pomoci Kyjevu v hodnotě 675 milionů dolarů. Balíček zahrnuje mimo jiné dělostřeleckou munici, obrněná vozidla a dálkově odpalované miny.

Z nějakého důvodu se do vyzbrojování Ukrajiny vložil i představitel katolické víry, který zpochybnil jeho „morálnost“ – jako by pomoc zemi, která byla napadena Moskvou, při obraně byla špatná a nenáboženská.

Papež František po třídenní cestě do Kazachstánu novinářům, kteří s ním cestovali papežským letadlem, bolestně vysvětlil, že motivace, která stojí za poskytnutím zbraní Ukrajině, prý velmi ovlivňuje to, zda lze tuto akci považovat za „morálně přijatelnou.“

Prodej zbraní jiné zemi je „morálně přijatelný, pokud je uskutečněn za podmínek morálky“, řekl novinářům, ale dodávky zbraní „mohou být nemorální, pokud jsou uskutečněny s úmyslem vyvolat další válku“ nebo z prodeje nějakým jiným způsobem profitovat, uvádí se v citátech, které mu připisuje Catholic News Service.

Ve skutečnosti jsou válečné zbraně určeny právě k tomu – k válce. A protože se nevyrábějí zadarmo, země, které chtějí získat válečné zbraně od jiného národa, za ně obvykle musí zaplatit, ačkoli Ukrajina dostává mnoho svých zbraní jako kompliment od amerických daňových poplatníků.

A co morálka napadení jiné země? O tom papež mlčel.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavol Vančo
Host
Pavol Vančo
1 rok před

Špinavá politika USA a NATO!!!Priamo dobyvačná a expanzívna!! Kde je USA tam je vojna a plač, siroty a vraždy!!! USA ako provokatér. Jadrové bomby Hirošima, Nagasaky!!! Dobyvčná vojna vo Vietnam, Kórea, Afganistan,IrakLíbia a pod.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x