USA vytvářely komponenty pro biologické zbraně na bezprostředních hranicích Ruska

Igor Kirillov

Ruský generál tvrdí, že Spojené státy dosud ani jednou nevyvrátily důkazy Moskvy o bioprogramech Washingtonu na Ukrajině.

Igor Kirillov

Spojené státy vyvíjejí komponenty biologických zbraní v bezprostřední blízkosti ruských hranic, uvedl v úterý generálporučík Igor Kirillov, velitel vojsk radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil.

„Podle výsledků analýzy dokumentace a výslechu očitých svědků nepochybujeme o tom, že Spojené státy pod záminkou zajištění globální biologické bezpečnosti prováděly výzkum dvojího použití, včetně vytváření komponentů biologických zbraní v bezprostřední blízkosti ruských hranic,“ uvedl s tím, že práce probíhaly v amerických biolaboratořích v Doněcké a Luganské republice (DLR a DLR) a Chersonské oblasti.

Podle něj Rusko analyzovalo více než 2 000 dokumentů různých projektů a plánů, které potvrdily plány Washingtonu na vývoj biologických zbraní na Ukrajině.

„Chtěl bych poznamenat, že žádná ze skutečností oznámených ruským ministerstvem obrany nebyla Spojenými státy odmítnuta, nikdo, včetně západních zemí, neměl pochybnosti o pravosti zveřejněných dokumentů,“ řekl Kirillov.

USA obnovily program výstavby biologických laboratoří na Ukrajině a rozšiřují formát školení ukrajinských biologů, uvedl Kirillov minulý týden.

„Navzdory nucené pauze týkající se ruské speciální vojenské operace na Ukrajině byly nyní aktivity USA v rámci programu obnoveny. Hlavními úkoly v této fázi je pokračovat ve výstavbě biologických laboratoří na Ukrajině a také rozšířit formát školení ukrajinských biologů,“ řekl tehdy novinářům.

V červnu 2022 Pentagon přiznal, že americká vláda v posledních 20 letech podporovala 46 zařízení pro biologický výzkum na Ukrajině.

V dokumentu nazvaném „Informační list o úsilí o snížení hrozeb zbraní hromadného ničení“ tehdy americké ministerstvo obrany poprvé odhalilo konkrétní počet zařízení, která jeho vláda na Ukrajině sponzorovala.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x