Vakcíny bez jehel jsou tady… lékařské jedy lze nyní podávat pomocí ultrazvuku

Vakcíny bez jehel

Ochota veřejnosti nechat si píchat kdovíco z očkovacích jehel klesá. Vědci proto nyní vyvíjejí vakcíny bez jehel, které lze podle nich do těla člověka dostat pomocí ultrazvuku.

Na nedávné akci Acoustics 2023 v Sydney vědci tento koncept představili spolu s tiskovou zprávou Americké akustické společnosti (ASA), která akci pořádala společně s Australskou akustickou společností.

„Na vědecké konferenci se setkávají akustici, výzkumníci, hudebníci a další odborníci z celého světa,“ uvádí se v tiskové zprávě.

„Během pobytu v Sydney budou popisovat svou práci na různých tématech, včetně bezjehlového podávání vakcín pomocí ultrazvuku, automatizovaných mashupů popových písní, dopadů akustického designu ve věznicích a sluchového smyslového rozšíření pro podporu her stolního tenisu pro osoby se ztrátou zraku.“

Darcy Dunn-Lawless, doktorand na Institutu biomedicínského inženýrství Oxfordské univerzity, představil výsledky svého týmu – zjištění, která byla odhalena na konferenci – v článku, který poskytuje přehled o experimentu a o tom, jak by mohl změnit způsob podávání vakcín.

Dunn-Lawless a jeho kolegové provedli pokusy in vivo (v živém organismu), které podle nich vyvolaly větší imunitní reakci než běžné injekce, ale se 700krát menším počtem molekul vakcíny.

Jinými slovy, při použití ultrazvukové cesty podání je zapotřebí mnohem méně vakcinačního materiálu než při injekčním podání – a účinky jsou prý mnohem větší při použití ultrazvuku.

Předpokládá se, že ultrazvukový model podávání vakcín, známý jako kavitační přístup, je účinnější než injekční podávání, a to částečně díky kůži bohaté na imunitní systém, na kterou ultrazvuk působí.

Namísto injekčního vpravení očkovací látky do svalové tkáně, jak bylo dlouho zvykem, se při ultrazvukové vakcinaci používá kůže k podání dávky vakcíny bez použití jehly.

Na základě již provedených experimentů je ultrazvukové očkování pro Big Pharma levnější a údajně bezpečnější než injekční vakcíny.

Dunn-Lawless pracuje jako součást většího týmu pod vedením Dr. Mikea Graye, Prof. Boba Carlislea a Prof. Constantina Coussiose, všichni v rámci oxfordské Laboratoře biomedicínské ultrasoniky, bioterapie a biofarmacie (BUBBL).

Jejich kavitační přístup může být zvláště přínosný pro DNA vakcíny, které se v současnosti obtížně dodávají.

„Díky kavitaci, která může pomoci rozbít membrány bránící terapeutickému přístupu k buněčnému jádru, lze lépe využít dalších výhod DNA vakcín, jako je cílená imunitní odpověď, nízké riziko infekce a skladovatelnost.“

Ve svém prohlášení Dunn-Lawless vysvětlil, že akustický efekt zvaný „kavitace“, odtud název technologie, zahrnuje „praskání bublin v reakci na zvukovou vlnu.“

„Naším cílem je využít koncentrované výbuchy mechanické energie, které vznikají při těchto kolapsech bublin, třemi hlavními způsoby,“ říká Dunn-Lawless.

„Za prvé, aby se uvolnily průchody skrz vnější vrstvu odumřelých kožních buněk a umožnil se průchod molekulám vakcíny. Za druhé, působit jako pumpa, která do těchto průchodů vhání molekuly léčiva. A konečně k otevření membrán obklopujících samotné buňky, protože některé typy vakcín se musí dostat dovnitř buňky, aby mohly fungovat.“

Dunn-Lawless říká, že jediným skutečným vedlejším účinkem, který je podle něj univerzální pro všechny fyzikální techniky v medicíně, je to, že lékař působí na tělo pacienta příliš velkým množstvím energie a zanechává za sebou poškozenou tkáň.

„Působení nadměrné kavitace může způsobit mechanické poškození buněk a struktur,“ připouští.

„Existují však dobré důkazy o tom, že takovému poškození lze zabránit omezením expozice, takže klíčovou součástí mého výzkumu je pokusit se plně určit, kde leží tato hranice bezpečnosti pro podávání vakcín.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
6 měsíců před

Nacpěte si ty „vakcíny“, třeba do ři ti.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x