Ruský ministr zahraničí tvrdí, že ukrajinskou krizi není možné vyřešit, dokud Západ hodlá zachovat svou globální nadvládu.

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pátek prohlásil, že útok dronem na Kreml nemohl proběhnout bez vědomí Washingtonu, a varoval, že Rusko bude reagovat „konkrétními kroky.“

Lavrov se vyjádřil na summitu ministrů zahraničí ŠOS v Indii.

„Je jasné, že bez vědomí svých mozků by teroristé z Kyjeva nemohli útok provést,“ řekl ruský ministr zahraničí s odkazem na Washington.

Kreml uvedl, že se Kyjev v noci na úterý pokusil zaútočit na kremelské sídlo ruského prezidenta pomocí bezpilotních letounů, což Kyjev popřel.

Ve čtvrtek Rusko obvinilo USA z přípravy útoku bezpilotním letounem na Kreml a poukázalo na to, že sabotážní útoky Ukrajiny za ruskými liniemi dosáhly „bezprecedentního rozměru.“

Ukrajinskou krizi nelze vyřešit, dokud Západ hodlá zachovat globální nadvládu
Na jiném místě svého projevu Lavrov zdůraznil, že ukrajinskou krizi není možné vyřešit, zatímco Západ hodlá zachovat svou globální nadvládu.

„Bez vyřešení hlavního geopolitického problému, kterým je snaha Západu zachovat si svou hegemonii, diktovat všem a všemu svou vůli, není možné vyřešit žádnou krizi ani na Ukrajině, ani v jiných částech světa,“ řekl nejvyšší ruský diplomat.

Lavrov také zdůraznil, že zmrazení fronty v Donbasu nemůže být řešením současného konfliktu, protože problém je složitější.

„Vidíme rostoucí pochopení toho, že tyto problémy nelze urovnat pouze tím, že se ustálí na linii dotyku v Donbasu, protože někteří chtějí tuto linii zmrazit a pak teprve začít přemýšlet o tom, jak žít potom,“ dodal.

Ruský ministr zahraničí znovu potvrdil, že Moskva se nikdy nevzdala úsilí o nápravu problémů, které vytvořily USA a jejich záměr udělat z Ukrajiny zbraň proti Rusku.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj