USA došly všechny zásoby raket Patriot pro Ukrajinu, což znamená blížící se Ruské vítězství

Rakety Patriot

Podle poradce pro národní bezpečnost Jakea Sullivana došly Spojeným státům rakety Patriot, které mohou poslat na Ukrajinu, což znamená, že Zelenského režim nyní setrvává na výparech.

V rozhovoru pro televizi MSNBC Sullivan uvedl, že nedávná žádost Volodymyra Zelenského o „nejméně sedm“ dalších baterií Patriot nebude ze strany USA, hlavního sponzora Kyjeva, splněna, protože již nejsou k dispozici žádné další, které by bylo možné postrádat.

„Americké systémy Patriot jsou právě nyní rozmístěny po celém světě, včetně Blízkého východu, k ochraně vojáků,“ uvedl Sullivan.

„Pokud se nám podaří odblokovat další baterie Amerických Patriotů, pošleme je tam. Ale hodně dodáváme samotné rakety, které se do těchto baterií odpalují.“

To, co Zelenskyj žádá, by zcela podkopalo nejen Americké vojenské jednotky, ale celou Ameriku a vystavilo by ji vážnému riziku. To však Zelenského vůbec nezajímá, neboť ten se stará pouze o sebe a své přátele, kteří zneužívají Americké daňové poplatníky k vlastnímu prospěchu.

USA žadoní, aby Evropa poslala Zelenskému další rakety
Protože nechtějí riskovat vlastní národní bezpečnost, začali Američtí představitelé prosit ostatní sponzory Ukrajiny v Evropě i členské státy NATO, aby se s Ukrajinou podělili o své zbraně protivzdušné obrany. Pentagon mezitím přislíbil Kyjevu další nový „historický“ balíček pomoci ve výši 6 miliard dolarů.

Problémem tohoto balíčku je, že jeho realizace bude trvat měsíce nebo dokonce roky, nehledě na to, že přislíbené zbraně nebudou pocházet ze zásob Pentagonu. V důsledku toho bude Zelenskyj po neurčitou dobu v mezidobí beze zbraní.

Pentagon ve svém oznámení prozradil, že balíček v hodnotě 6 miliard dolarů „představuje začátek kontraktačního procesu“, což znamená, že bude nějakou dobu trvat, než se projeví.

Pokud nejste obeznámeni s tím, co to vlastně raketa Patriot je, vezměte v úvahu, že jedna stojí přes 1 miliardu dolarů. Baterie MIM-104 Patriot, které vyrábí megazbrojovka Raytheon, se skládají z několika jednotek namontovaných na nákladních automobilech, které jsou vybaveny napájením, radarem, anténou, řízením zásahu a dalšími podpůrnými prostředky. Jsou také vybaveny až osmi odpalovacími zařízeními nesoucími střely s interceptory.

USA v průběhu let vyrobily více než 1100 odpalovacích zařízení Patriot a v současné době jsou jich prý stovky v aktivní službě i ve skladu. USA zatím poslaly na Ukrajinu pouze jednu baterii, což Zelenskému nestačí a chce jich okamžitě „alespoň sedm.“

Německo rovněž darovalo Ukrajině dvě své plné baterie, zatímco Nizozemsko se podělilo o dvě jednotlivá odpalovací zařízení.

„Mezitím budeme pracovat s Evropskými partnery a partnery v jiných částech světa, abychom je přiměli poskytnout Ukrajině další kapacity protivzdušné obrany,“ vysvětlil Sullivan.

Mezi další země, které v současnosti používají systém Patriot, patří Polsko, Řecko, Rumunsko a Španělsko. Berlín slíbil, že v nejbližších dnech pošle na Ukrajinu další baterii Patriotů, ale Varšava tvrdí, že nemá žádné další systémy protivzdušné obrany, které by mohla Zelenského režimu poskytnout.

Španělsko mezitím prohlásilo, že může poskytnout pouze „malý počet“ raket Patriot ze svých zásob, ale žádný ze skutečných systémů.

Stejně tak Řecko odolává tlaku zvenčí, aby poslalo své systémy protivzdušné obrany na Ukrajinu, přičemž premiér Kyriakos Mitsotakis demonstrativně prohlásil, že nebude podniknuta žádná akce, „která by mohla byť jen vzdáleně ohrozit odstrašující schopnosti nebo protivzdušnou obranu našeho národa.“

Vydrží Ukrajina pod Zelenského vedením i do konce roku?

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
11 dní před

Západ je totálně vyřízený. Problém Západu je i v tom, že mnoho součástek potřebných ke zbrojní výrobě pocházelo z Číny, a další čínské dodávky těchto součástek váznou…

trackback

[…] post USA došly všechny zásoby raket Patriot pro Ukrajinu, což znamená blížící se Ruské vítězs… first appeared on Akta […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x