Medveděv: „Mírové síly NATO“ budou v případě nasazení na Ukrajině terčem útoků

Dmitrij Medveděv

Rusko bude považovat takzvané „mírové síly NATO“ za legitimní cíle, pokud budou nasazeny na Ukrajině na frontové linii, varoval v pátek místopředseda Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv.

Dmitrij Medveděv

„Budou legitimním cílem našich ozbrojených sil, pokud budou bez souhlasu Ruska umístěni na frontové linii se zbraněmi v rukou a budou nás přímo ohrožovat,“ napsal Medveděv na svém kanálu Telegram.

Vysoký ruský představitel se domnívá, že skutečným cílem Západu je nastolit na frontové linii příměří, které je pro ně výhodné.

„Je jasné, že takzvané mírové síly NATO prostě vstoupí do konfliktu na straně našich nepřátel (Ukrajiny)… Rozpoutají právě tu třetí světovou válku, které se tak bojí, když o ní mluví,“ upozornil Medveděv.

Již dříve náměstek generálního tajemníka NATO Mircea Geoana prozradil, že vojenská pomoc aliance vedené USA Ukrajině dosáhla za minulý rok přibližně 70,8 miliardy dolarů.

Při zdůraznění geopolitického významu války na Ukrajině Geoana uvedl, že NATO očekává, že relevantní válka s Ruskem bude formovat globální bezpečnost po celá desetiletí.

Za zmínku stojí, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov již v únoru prohlásil, že země NATO, které jsou zapojeny do války na Ukrajině, jsou fakticky ve válce s Ruskem.

V rozhovoru pro Sputnik Lavrov uvedl, že Rusko je na Ukrajině ve válce s NATO, když rétoriku aliance, že na Ukrajině „nebojujeme, ale pouze vyzbrojujeme“ Ukrajinu, označil za „směšnou.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Presne tak!!! Ak prehnitý západ vyšle vojská teroristickej zločineckej organizácie NATO na Ukrajinu, tak tým sa začne WWIII. A či sa to niekomu páči alebo nie tak tá už nebude mať víťazov, tá bude mať iba porazených!!! A ako prví zhoria v ohni pekelnom tí, čo ju rozpútali. Verím, že RF nič neponechá na náhodu. Putin sa už jasne vyjadril, že ak má dôjsť ku stretu, tak je dobre ak udrieš prvý!!! Myslím, že tohto svojho kréda sa drží a nepustí sa ho. Bola by to chyba.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x