Trump varuje před „velkými problémy“, pokud SCOTUS rozhodne ve prospěch zákazu hlasování proti němu

Donald Trump

Bývalý prezident Donald Trump varoval před „velkými problémy“, pokud Nejvyšší soud USA rozhodne ve prospěch zákazů na úrovni jednotlivých států, které ho diskvalifikují z účasti ve volbách.

Toto varování vydal během shromáždění 5. ledna v Iowě. Trump řekl publiku: „Jen doufám, že se nám dostane spravedlivého zacházení. Protože pokud se tak nestane, naše země bude mít velký, velký problém. Rozumí všichni tomu, co říkám?“

Bývalý prezident se vyjádřil v souvislosti s tím, že Nejvyšší soud USA se ve stejný den, kdy se konalo shromáždění, dohodl na projednání případu, který vznikl v Coloradu v souvislosti se zákazem Trumpa v primárkách. Nejvyšší soud státu Colorado (CSC) již dříve rozhodl, že Trump je z volebních lístků diskvalifikován na základě třetího oddílu čtrnáctého dodatku. Podle takzvané „klauzule o povstání“ nemohou kandidovat kandidáti, kteří se zapojili do „povstání nebo vzpoury.“

Ve svém odvolání k nejvyššímu soudu země Trumpův právní tým argumentoval, že voliči státu Coloradu byli na základě prosincového rozhodnutí CSC zbaveni volebního práva. „Rozhodnutí CSC by … bylo pravděpodobně použito jako vzor pro zbavení volebního práva desítek milionů voličů v celé zemi,“ pokračovalo odvolání.

Trump byl také diskvalifikován z primárních voleb ve státě Maine na základě rozhodnutí tamní státní tajemnice Shenny Bellowsové. Demokratka Bellowsová své rozhodnutí rovněž založila na chybném výkladu „klauzule o povstání“ obsažené ve čtrnáctém dodatku. Stojí však za zmínku, že sám Trump nebyl z vyvolání povstání obviněn ani odsouzen.

Stejně jako v případě rozsudku v Coloradu podal Trumpův právní tým proti Bellowsové rozhodnutí odvolání. Oba výnosy z Colorada a Maine jsou pozastaveny do doby, než se odvolání projednají, což znamená, že Trumpovo jméno prozatím zůstává na volebních lístcích.

Realitní magnát, který se stal prezidentem, během svého shromáždění v Iowě také varoval, že se demokraté snaží zasít veřejný nesouhlas zaměřený na Nejvyšší soud USA. Trump během svého prezidentského období jmenoval tři jeho soudce – Neila Gorsucha, Bretta Kavanaugha a Amy Coney Barrettovou.

„Říkají: ‚Aha, Trump vlastní Nejvyšší soud (USA). Pokud rozhodnou za něj, bude to hrozné. Zničí to jejich pověst. Nejvyšší soud [USA] mu patří. Dosadil tři soudce. Pokud rozhodnou v jeho prospěch, bude to pro ně strašné a my budeme protestovat u jejich domů,“ zavtipkoval Trump.

„To na lidi vyvíjí tlak, aby dělali špatné věci,“ pokračoval a přirovnal jejich jednání k legendárnímu basketbalovému trenérovi Bobbymu Knightovi. Knight, který za svůj život trénoval několik týmů, byl známý svými bouřlivými spory s rozhodčími a dalšími sportovními funkcionáři.

Někteří konzervativci varovali, že pokud bude Trump odstraněn, budou levicové skupiny běžně používat třetí oddíl [čtrnáctého dodatku] proti oponentům nečekaným způsobem.

Ale Alina Habba, Trumpova advokátka a mluvčí, vyjádřila pozitivnější předpověď. Během vystoupení v pořadu „Hannity“ na stanici Fox News vyjádřila přesvědčení, že Nejvyšší soud země „přikročí“ k odmítnutí rozhodnutí o hlasování, protože je „pro-právní“ a „pro-spravedlivý.“

„Myslím si, že by to před Nejvyšším soudem mělo být jednoznačné. Věřím v ně,“ uvedla Habba v rozhovoru s moderátorem pořadu Seanem Hannitym.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nagualista
Host
nagualista
6 měsíců před

A právě Ti, kdož povstanou a také Ti, kterým duch velí zapojit se do vzpoury proti Luciferovi – DS CABAL mají mou plnou podporu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x