Temné stránky digitální revoluce: Pomalu se blíží její vliv na naše životy

Digitální revoluce

Lidé milují digitální revoluci. Umožňuje jim pracovat z domova a vyhnout se stresujícímu dojíždění a kancelářské politice. Mladí lidé milují své mobilní telefony, které je spojují se světem. Spisovatelům internet prozatím nabízí mnohem větší publikum, než jaké by mohl získat syndikovaný sloupkař. Ale zatímco si užíváme jeho výhod a těšíme se z nich, tyranie spojená s digitální revolucí pomalu uzavírá své sevření našich životů.

Digitální revoluce

Použijte genderové zájmeno nebo zpochybněte oficiální narativ a jste zablokováni na sociálních sítích. Stejné korporace, které nám podle federálních zákonů musí každoročně posílat prohlášení o tom, jak chrání naše soukromí, také sledují naše používání internetu, aby si o nás vytvořily marketingové profily. FBI, CIA a NSA sledují naše používání internetu, aby identifikovaly možné teroristy, střelce ve školách, drogové operace a zahraniční agenty. V ulicích některých měst jsou nyní kamery pro identifikaci obličejů. Vytvářejí se databáze DNA. A tak to jde dál a dál.

V Číně digitální revoluce umožnila zavedení systému sociálního kreditu. Lidé jsou sledováni, co říkají, co čtou na internetu, jak se chovají, kam chodí. Výsledný profil určuje práva nebo privilegia dané osoby. Člověku, který se stýká se špatnou partou, kritizuje vládu, špatně se chová, jezdí příliš rychle, příliš pije, má špatné výsledky ve škole nebo v práci, může být odepřen řidičský průkaz, pas, přijetí na univerzitu nebo mu může být omezen či zablokován přístup k bankovnímu účtu.

Digitální peníze jsou nejvyšší mocí tyranie
V systému, v němž existují pouze státní digitální peníze, není možné platit dealerům drog nebo mzdy mimo účetnictví atd. Neexistuje žádná hotovostní forma digitálních peněz, kterou bychom si mohli strčit do kapsy a použít ji k anonymnímu placení. Zastánci digitálních peněz se hodně ohánějí jejich schopností uzavřít kriminalitu a vyhýbání se placení daní. Digitální peníze umožňují, aby na bankovní zůstatek alkoholika byla umístěna blokace, která zabrání jeho použití na nákup alkoholu, a nákupy potravin člověka s nadváhou by mohly být kontrolovány podle toho, jak lze jeho digitální peníze použít. Tato omezení individuální volby jsou vydávána za zdravotní opatření.

Ale po tom všem, co bylo řečeno, zůstává krutým faktem, že stejnou moc, kterou digitální peníze zprostředkovávají úřadům, lze využít k naprosté kontrole člověka. Předpokládejme, že vznesete námitku proti vypařování svobody, odhalíte korupci nebo zpochybníte oficiální narativ. Vláda vám může zablokovat přístup k účtu nebo zablokovat jeho používání k placení za bydlení nebo jídlo a srazit vás na kolena.

Jakmile budou existovat pouze vládní digitální peníze, nikdo nebude moci podporovat webové stránky, jako je tato, nebo organizovat nové politické hnutí, které by se postavilo vládnoucímu monopolu. Protestní hnutí se stanou nemožnými. Řidiči kamionů a zemědělci si nebudou moci koupit pohonné hmoty pro svá vozidla. Jakmile budou existovat pouze digitální peníze centrální banky, vláda bude moci kontrolovat veškeré investice. Svoboda je v digitálním světě nemožná. Buď se podřídíš, nebo zemřeš.

Možná si řeknete: Ano, to všechno je možné, ale naše odhodlání ke svobodě tomu zabrání. V této odpovědi jsou dvě věci špatně. První je, že naši vůdci nejsou oddáni svobodě. Druhá je, že se to již děje.

V nedávném vydání časopisu The International Economy Andreas Dombret a Oliver Wunsch uvádějí „Případ pro digitální měny centrálních bank.“ Podle nich je na čase „jít do toho odvážně“ a pustit se do práce.

Nejprve si uvědomte, že tito dva jsou agenty vládnoucí elity.

Dombret byl členem představenstva Deutsche Bundesbank (německé centrální banky) i Evropské centrální banky. Wunsch byl vedoucím mise Mezinárodního měnového fondu v Řecku a na Kypru a zástupcem MMF v Bance pro mezinárodní platby a Radě pro finanční stabilitu.

Jak si možná nepamatujete nebo jste nikdy nevěděli, před několika lety se Řecko a Kypr ocitly ve vykonstruované finanční krizi.

Na Kypru byl lidem odepřen přístup k jejich bankovním účtům. V Řecku se vypráví, že vláda byla podplacena, aby si vzala půjčky, které nemohla splácet. Evropská centrální banka podporovaná MMF požadovala, aby Řecko sehnalo peníze přesunem peněz z výdajů na školství a zdravotnictví na obsluhu půjček, uvolněním dalších vládních prostředků propuštěním státních zaměstnanců a prodejem veřejného majetku, jako jsou řecké přístavy a komunální služby, soukromým zahraničním investorům a předáním chráněných ostrovů developerům. Řecká ekonomika se zhroutila. Nezaměstnanost donutila mnoho Řeků opustit zemi. Londýnské Timesy informovaly, že tolik žen bylo nuceno provozovat prostituci, že její cena klesla na úroveň ceny sýrového sendviče.

Řecko ztratilo suverenitu a dostalo se pod nevolenou vládu. Nyní dostali agenti spojení s drancováním Řecka a ruinováním jeho žen za úkol oddělit každého z nás od kontroly nad vlastními penězi. Problém peněz spočívá v tom, že poskytují jednotlivcům suverenitu. Lidé mohou mít hotovost ve svém vlastnictví mimo bankovní systém. Mohou provádět anonymní platby. Pokud jim tyranská vláda zabaví bankovní účet, mohou v hotovostní ekonomice přežít mimo účetnictví. Když však hotovost není, ztrácejí ekonomickou suverenitu.

Dombret a Wunsch takto k problému nepřistupují, protože by tím prozradili svou hru. Zdůrazňují nepříjemnost hotovosti:

„Pro spotřebitele je nepohodlné mít v zásobě správné množství hotovosti na přepážce banky nebo v bankomatu a platit fyzicky u pekaře nebo v řeznictví.“

Většina lidí už samozřejmě neplatí v hotovosti. Vypisují šeky a používají kreditní karty, které jim vracejí část poplatků účtovaných obchodníkovi nebo jim dávají letecké míle, jako to dělá karta American Express společnosti Delta. Faktem však zůstává, že si stále mohou vytvářet hotovostní rezervu, aby si ochránili svou nezávislost. Jakmile hotovost zmizí, zmizí i nezávislost.

Digitální měna již existuje v podobě bitcoinu a jeho konkurentů. Tyto kryptoměny jsou však soukromé a neposkytují možnosti kontroly. Dombret a Wunsch píší, že „je třeba být skeptický k iniciativám soukromého sektoru“ v oblasti digitálních peněz, protože soukromé zájmy „mohou být v rozporu s veřejným blahem“. Jinými slovy, Dombret a Wunsch spojují „veřejné dobro“ s monopolní všemocnou vládou, která je cílem Světového ekonomického fóra.

Digitální měna centrální banky zatím neexistuje. Nicméně Dombret a Wunsch ji vytvořili jako existující koncept tím, že jí dali název: CBDC. Po pojmenování se nyní může objevit. Její vznik prosazují zdůrazněním, že „dostupnost měnového nástroje, který není plně závislý na infrastruktuře soukromého sektoru, je důležitým veřejným statkem“. Jinými slovy, jejich postoj je stejný jako postoj Světového ekonomického fóra, že systém kontrolovaný vládou elity je vzorem pro Nový světový řád.

My, obyčejní lidé, bychom měli prostě přijmout pohodlí digitálních peněz a vzdát se kontroly nad vlastními záležitostmi.

Můj závěr je, že každý člověk, který je natolik hloupý, že svěřuje vládě digitální měnu centrální banky, si zaslouží být otrokem, kterým se stane.

William Engdahl nám říká, že přechod Federálního rezervního systému a dalších centrálních bank od kvantitativního uvolňování ke kvantitativnímu zpřísňování rozpoutá tsunami zničení bohatství a že strach, který toto zničení bohatství vyvolá, bude využit k tomu, aby nás uvedl do světa, v němž budou existovat pouze digitální peníze centrálních bank. To bezpochyby znamená konec svobody a volnosti. Tyranie potlačí veškerou nezávislost myšlení, vyjadřování a jednání.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x