Studie: Některé vakcíny proti COVID-19 vyvolávají u příjemců „nechtěnou imunitní reakci“

covid-19

Vědci v nové přelomové studii objevili v mRNA vakcíny společnosti Pfizer sekvenci, která v těle vyvolává „nechtěnou imunitní reakci“, což odborníci označují za masivní „vývojové a regulační selhání.“

Syntetická messengerová ribonukleová kyselina (mRNA), jaká se používá ve vakcínách Moderna a Pfizer, umožňuje tělu vytvářet specifický spike protein napodobující SARS-CoV-2. Tělo na cizí protein reaguje a vytváří ochrannou imunitu, která teoreticky neutralizuje skutečný virus, když se dostane do těla.

„Výzkumníci z toxikologického oddělení Rady pro lékařský výzkum (MRC) zjistili, že buněčný mechanismus, který „čte“ mRNA, „uklouzne“, když se setká s opakováním chemické modifikace, která se běžně vyskytuje v mRNA terapiích. Kromě cílového proteinu vedou tyto skluzy k produkci „necílových“ proteinů, které vyvolávají nechtěnou imunitní reakci,“ uvádí se v tiskové zprávě ke studii zveřejněné 6. prosince v časopise Nature.

Tým MRC přepracoval mRNA vakcínu tak, aby se zabránilo dalším škodlivým imunitním reakcím ze spike proteinů.

„Výzkumníci zjistili, že báze s chemickou modifikací zvanou N1-methylpseudouridin – které jsou v současné době obsaženy v mRNA terapiích – jsou zodpovědné za „skluzy“ podél sekvence mRNA.“

Když tým MRC spolupracoval s vědci z univerzit v Kentu, Oxfordu a Liverpoolu, zjistil, že u třetiny z 21 pacientů ve studii, kteří byli očkováni vakcínou Pfizer mRNA, došlo k nechtěné imunitní reakci.

Re-Engineering mRNA
Tým přepracoval genetické sekvence náchylné k chybám v syntetické mRNA, aby se vyhnul těmto nechtěným a „necíleným“ účinkům.

„Můžeme z mRNA ve vakcínách odstranit kód náchylný k chybám, takže tělo bude vytvářet proteiny, které chceme pro imunitní odpověď, aniž by neúmyslně vytvářelo i jiné proteiny. Obava o bezpečnost budoucích mRNA léků spočívá v tom, že chybně nasměrovaná imunita má obrovský potenciál být škodlivá, takže je třeba vždy zabránit imunitním reakcím mimo cíl,“ řekl Dr. James Thaventhiran z týmu MRC, který je zároveň praktickým lékařem v nemocnici Addenbrooke’s.

Profesorka biochemie a členka týmu MRC Anne Willisová uvedla, že práce na přepracování představuje „jak obavu, tak řešení pro tento nový typ léku.“

Ribosomy v buňkách vytvářejí proteiny z přirozených i syntetických mRNA a k vytvoření správných proteinů je zapotřebí přesné umístění ribosomu na mRNA. Ribozom „čte“ sekvenci mRNA po třech bázích a jakákoli drobná odchylka, ke které zde dojde, „masivně narušuje kód a výsledný protein“, uvádí se v tiskové zprávě Cambridge.

Pokud ribozom chybně přečte mRNA a na jejím konci se objeví nechtěné aminokyseliny, jedná se o tzv. frameshift.

„Když se ribozom setká s řetězcem těchto modifikovaných bází zvaných N1-methylpseudouridin v mRNA, zhruba v 10 % případů dojde k prokluzu, což způsobí chybné přečtení mRNA a vznik nechtěných bílkovin – což stačí k vyvolání imunitní reakce. Odstranění těchto úseků N1-methylpseudouridinu z mRNA zabrání produkci „necílových“ proteinů.“

Tento výzkum byl financován Medical Research Council a programem Wellcome LEAP R3 a podpořen NIHR Cambridge BRC. Co se týče konkurenčních zájmů, dva z autorů studie jsou vynálezci v probíhající patentové přihlášce (2305297.0) týkající se technologie mRNA.

Zásadní selhání
Ačkoli tým MRC trval na tom, že se nezjistilo, že by nechtěné imunitní reakce měly nějaké škodlivé účinky, reakce odborníků na studii tvrdily, že obavy o bezpečnost odhalily zásadnější selhání vědecké a regulační komunity při schvalování mRNA vakcín proti COVID-19.

„Tvorba těchto necílových proteinů není v příbalovém letáku vakcíny COMIRNATY zveřejněna,“ uvádí se v komentáři ke studii zveřejněném v ResearchGate. „Zjištění, že v důsledku očkování mohou vznikat nechtěné proteiny, je dostatečným důvodem k tomu, aby regulační orgány provedly úplné posouzení rizik minulých nebo budoucích škod, které mohly vzniknout.“

Autoři uvedli, že podle pokynů WHO pro mRNA vakcíny by „výrobci měli poskytnout podrobnosti o ‚neočekávaných ORF‘ (Open Reading Frames)“, což se týká buněčné modifikace na úrovni DNA.

„Vzhledem k tomu, že tato studie byla provedena pod záštitou vlády Spojeného království, musíme předpokládat, že Britské regulační orgány, výrobci a mezinárodní regulační agentury, včetně FDA, byli s těmito údaji seznámeni již před mnoha měsíci.

Očekáváme jejich vyjádření k tomu, jaké kroky podnikly, aby prošetřily, proč nebyla tvorba necílových proteinů odhalena dříve, jaké toxické účinky mohly způsobit a jaké kroky podnikly, aby zabránily škodám v budoucnu a informovaly o těchto zjištěních veřejnost.“

Sociální reakce
Dr. Jonathan Engler ve svém příspěvku na X z 6. prosince uvedl: „Je to zničující. Konstrukční chyba v injekcích mRNA vede k tomu, že vytvářejí náhodné proteiny, které budou masivně prozánětlivé. Protože je produkt distribuován po celém těle, dochází k tomu všude. To pravděpodobně vysvětluje obrovskou škálu imunitních poruch hlášených v souvislosti s těmito produkty.“

Zastánci studie tvrdili, že kritici dělají problém zbytečně.

„Frameshifty jsou neobvyklé, ale přirozeně se vyskytující jevy, například u virových infekcí,“ řekl Edward Nirenberg, vydavatel lékařských publikací. „Vznikají při nich proteinové produkty, na které se může zaměřit i imunitní systém.“
„Koronaviry se vyvinuly tak, že pro tvorbu svých proteinů vyžadují v rámci svého replikačního cyklu posun rámců.“

Imunolog Marc Veldhoen uvedl v příspěvku X: „Někteří známí antivaxerové uvádějí tvrzení, že skluz ribozomu/posun rámce způsobuje vynechání stop kodonu a tvorbu vlastního mitochondriálního proteinu, čímž hrozí riziko vzniku autoimunity. Je důležité vědět, že mRNA ve vakcínách proti COVID-19 neobsahuje jiné proteinové kódy.“

Pohotovostní lékař Kashif Pirzada MD uvedl v příspěvku na X: „Je to velká věc. Novavax vyvolává u lidí mnohem mírnější reakce ve srovnání s mRNA injekcemi a také představuje konvenčnější možnost vakcíny na bázi bílkovin v našem polarizovaném informačním prostředí. U mRNA vakcín se obvykle nechávám unést, u Novavaxu tomu tak není.“

Podle kardiologa Dr. Petera McCullougha je vakcína Novavax „pravděpodobně“ nejbezpečnější vakcínou proti COVID-19 ve srovnání s ostatními značkami, ale dodal, že by ji přesto nedoporučil kvůli vysokým kardiologickým rizikům, která vakcíny proti COVID-19 představují.

Tři hlavní třídy vakcín proti COVID-19 jsou mRNA, vektorové vakcíny a vakcíny s proteinovými podjednotkami. Vakcíny proti COVID-19 společností Pfizer a Moderna používají technologii mRNA, zatímco společnosti AstraZeneca a Janssen spadají do kategorie vektorů. Novavax je proteinová podjednotková vakcína.

Existuje řada studií poukazujících na to, že lidé po očkování trpí nežádoucími účinky.

Říjnová studie naznačila, že vakcíny proti COVID-19 mohou vyvolat revmatická imunitně zprostředkovaná zánětlivá onemocnění, která zahrnují zánět projevující se v kloubech, šlachách, kostech a svalech z neznámé příčiny. Patří sem stavy jako artritida, vaskulitida, lupus a Stillova choroba dospělých.

Výzkum ukázal, že mRNA vakcíny proti COVID-19 mohou snížit výskyt prospěšných střevních bakterií zvaných Bifidobacteria, jejichž přítomnost je spojena s vyšší imunitou proti patogenům a rakovině.

V nedávném rozhovoru pro pořad „American Thought Leaders“ klinický patolog Dr. Ryan Cole uvedl, že kontaminace DNA v některých mRNA vakcínách by mohla souviset s rostoucím výskytem rakoviny, mikrosrážlivosti a autoimunitních onemocnění.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
6 měsíců před

biologická zbraň ničící lidský genotyp

1
0
Would love your thoughts, please comment.x