Přední ruský představitel říká, že NATO usiluje o plnohodnotnou jadernou válku

jaderná válka

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv, který je nyní zástupcem ruské bezpečnostní rady, ve čtvrtek varoval, že USA a NATO riskují přímý konflikt s Ruskem a „plnohodnotnou“ jadernou válku tím, že na Ukrajinu posílají zbraně.

jaderná válka

„Pumpování Ukrajiny zbraněmi ze strany zemí NATO, výcvik jejích vojáků v používání západní techniky, vysílání žoldáků a provádění cvičení zeměmi Aliance v blízkosti našich hranic zvyšuje pravděpodobnost přímého a otevřeného konfliktu mezi NATO a Ruskem namísto jejich „války v zastoupení“,“ napsal Medveděv na Telegramu.

„Takový konflikt vždy hrozí přerůst v plnohodnotnou jadernou válku,“ dodal Medveděv. „To by byl katastrofální scénář pro všechny.“

Ačkoli se všeobecně soudí, že přímá válka mezi USA a Ruskem by mohla rychle přerůst v jadernou, nezdá se, že by Bidenova administrativa s tímto rizikem ve své politice vůči Ukrajině počítala. V posledních několika měsících USA výrazně vystupňovaly svou podporu Kyjevu v jeho válce proti Rusku prostřednictvím zvýšené vojenské pomoci, výcviku a rozšířeného sdílení zpravodajských informací.

Prezident Biden trvá na tom, že nevyšle americké vojáky na Ukrajinu, aby bojovali přímo proti Rusku, ale zástupná válka stále hrozí vyprovokováním reakce Moskvy. Navzdory těmto rizikům jsou někteří ultrapravičáci ve Washingtonu pro přímý konflikt s Ruskem, včetně republikána Adama Kinzingera.

Kinzinger předložil návrh zákona, který by prezidentu Bidenovi udělil válečné pravomoci, pokud by zjistil, že Moskva použila na Ukrajině chemické, biologické nebo jaderné zbraně, ale tento zákon nezískal jediného podporovatele. Kinzinger je rovněž zastáncem toho, aby USA prosadily bezletovou zónu nad Ukrajinou, což by vyžadovalo sestřelování ruských bojových letadel a bombardování raketami země-vzduch uvnitř Ruska.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x