Viktor Orbán: Politici podporovaní Sorosem chtějí, aby finanční prostředky EU dlužné Maďarsku byly poslány na Ukrajinu

Viktor Orbán

Politici EU, kteří se snaží zablokovat 32 miliard eur, jež má Maďarsko dostat, jsou napojeni na miliardáře a oligarchu George Sorose, varoval Maďarský premiér Viktor Orbán v politickém pořadu Hír TV.

„Všechny tyto politiky spojuje skutečnost, že jsou to všechno Sorosovi lidé, a proto se snaží získat 32 miliard eur, které EU dluží Maďarsku a poslat je na Ukrajinu. Maďarsko si nyní zajistilo 10 miliard eur z těchto 32 miliard, ale ještě musí získat dalších 22 miliard eur,“ řekl Orbán.

Orbán naráží na skutečnost, že EU nedávno odblokovala 10 miliard eur, které mu dluží EU, ale zbytek zůstává zmrazen.

Maďarský vůdce se tento měsíc dostal na titulní stránky novin, když zablokoval snahu EU poslat Ukrajině 50 miliard eur. Uvedl, že se obává možnosti, že by prostředky určené Maďarsku mohly být přesměrovány na Ukrajinu:

„Není jasné, proč bychom měli rozhodovat o 50 miliardách eur, když ani nevíme, co se za dva měsíce stane na frontě,“ řekl Orbán. Dodal, že „poté, co Maďarsko nedostane prostředky z EU, dopadne to tak, že Maďarské peníze půjdou na Ukrajinu.“

Ačkoli Maďarsko nedávno povolilo EU zahájit předběžnou fázi přijímání Ukrajiny do EU, Maďarský premiér uvedl, že Maďarsko by místo přístupových rozhovorů raději s Ukrajinou navázalo strategické partnerství.

„Cílem Maďarska bylo přesvědčit ostatní vedoucí představitele EU, že Ukrajina ani EU nejsou připraveny ji přijmout. Maďarská vláda doporučila, aby byla s Ukrajinou místo toho uzavřena strategická dohoda, která by znamenala rychlou pomoc,“ uvedl Orbán.

Zároveň uvedl, že se EU pouští do „nezodpovědného dobrodružství“, stejně jako to již udělala v případě Turecka. I Turci získali status kandidátské země a tento proces se zastavil.

Orbán poznamenal, že pro vstup do EU obvykle existují velmi jasná kritéria.

„Myslíme si, že existují vážné pochybnosti o kritériích, která Evropská komise prohlásila, že Ukrajina splnila,“ dodal.

Uvedl, že 26 členských států řeklo, že je třeba udělat gesto a že je důležité, aby se Ukrajina necítila opuštěná. ale podmínky pro vstup Ukrajiny prostě nejsou.

„Chápeme záměry Ukrajinců, ale nemůžeme zahájit jednání,“ argumentoval Orbán.

Na otázku, jak je možné, že Rakouský kancléř Karl Nehammer doma říká, že by Ukrajina neměla být přijata, a pak na summitu EU beze slova hlasuje pro, Orbán odpověděl, že Slovenský premiér a Rakouský kancléř si také myslí, že je to špatné rozhodnutí, ale je to jen začátek dlouhého procesu, takže ostatní země chtějí toto gesto podpořit, což také udělaly.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x