Politico: Jak Západ „tiše mění“ svou Ukrajinskou strategii

Biden,Zelenskyj

Politico s odvoláním na četné nejmenované zdroje uvedl, že USA a EU se vzdaly svého cíle „totálního vítězství“ proti Rusku ve prospěch vyjednávání o dohodě, která by mohla Moskvě poskytnout určité území.

Bílý dům i Pentagon veřejně uvedly, že k žádné formální změně politiky nedošlo. Podle Michaela Hirshe z Politico se však dva nejmenovaní Američtí vládní činitelé, včetně mluvčího Bílého domu, a jeden Evropský velvyslanec vyjádřili, že tomu tak není.

Hirsh upřesnil, že Američtí a Evropští představitelé nyní „diskutují o přesunu“ Ukrajinských vojáků od „většinou neúspěšné“ protiofenzívy k obrannému postavení.

Zmínil také, že zatímco Americký prezident Joe Biden dříve prohlašoval, že bude Ukrajině pomáhat „tak dlouho, jak bude třeba“, nyní říká „tak dlouho, jak budeme moci.“ Vzhledem k tomu, že nové finanční prostředky na pomoc se v Kongresu zadrhly, Americká administrativa se zasazuje o „rychlé vzkříšení“ Ukrajinského obranného sektoru.

Anonymní mluvčí Bílého domu řekl serveru Politico, že diskuse byly vždy konečným cílem USA na Ukrajině a veškerá pomoc Kyjevu byla navržena tak, aby mu poskytla „co nejsilnější ruku, až k tomu dojde.“

Minulý týden uvedl kontrolor Pentagonu Michael McCloud v dopise, který získal Sputnik, že USA vyčerpají prostředky na pomoc Ukrajině 30. prosince poté, co dokončí převod 1,07 miliardy dolarů na doplnění Amerických zásob zbraní zaslaných na Ukrajinu.

Biden se chce vyhnout špatným titulkům v předvolebním roce
Autor poznamenal, že Biden usiluje o příměří na Ukrajině i na Blízkém východě, protože jeho podpora Izraelské války v Gaze ho stojí obrovskou podporu mezi mladými demokraty a chce se „vyhnout špatným titulkům ve volebním roce.“

Hirsh však zdůraznil, že Biden „nemůže vypadat, že předává výhodu“ Rusku poté, co téměř dva roky sliboval plnou podporu Ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, který usiloval o absolutní triumf.

Podle kongresmana obeznámeného s úvahami administrativy Bílý dům „nemůže veřejně ustoupit kvůli politickému riziku“ Bidenovi, který připustil, že jednání o mírových rozhovorech „začínají.“

Hirsh zdůraznil, že Bílý dům se nyní obává, že Rusko bude ochotno se angažovat až po volbách v listopadu 2024, kdy už bude pro Bidena příliš pozdě na to, aby udržel svou kampaň.

Borrell: Rusko ve válce na Ukrajině zvítězí, pokud EU nezmění strategii
Šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell v neděli varoval, že Rusko v konfliktu na Ukrajině zvítězí, pokud EU nezmění své směřování a nezmobilizuje všechny své kapacity.

„A pokud rychle nezměníme směr, pokud nezmobilizujeme všechny své kapacity, umožní to Vladimiru Putinovi vyhrát válku na Ukrajině,“ řekl Borrell listu The Guardian.

Dále označil Rusko za „velmoc“, která údajně představuje hrozbu pro Evropskou demokracii.

„Důležité je, co můžeme udělat pro to, aby Rusko válku nevyhrálo. Co jsme připraveni udělat? Jsme skutečně připraveni udělat vše, co je třeba? To je otázka, kterou si musíme položit,“ citoval Borrella list.

Ruský prezident Vladimir Putin 14. prosince prohlásil, že válka na Ukrajině je „občanskou válkou“ mezi bratry a že Moskvu zajímají historické vztahy s Ukrajinou.

Nicméně „po státním převratu v roce 2014 nám bylo jasné, že nám již nebude umožněno budovat s Ukrajinou jakékoliv normální vztahy,“ řekl Putin.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Francin
Host
Francin
5 měsíců před

Myslím, že průměrně inteligentní člověk vidí, že ten pán vydávající se již několik let za Bidena není tím pravým. Ostatně jak sdělila médiím jeho vnučka, cit:” dědeček je již několik roků mrtvý”. Hlavním vynikem je jeho manželka, která se rozhodla hrát se světem tuhle podvodnou hru na manželku.Další důležitá otázka je komu tohle všechno vyhovuje a kdo té trosce dává příkazy k vyvražďování mnoha lidi po celém světě. Kdo je vlastně tím hlavním vyníkem.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x