Snaha o atentát na Putina vyvolá zuřivou eskalaci… pro koho?

atentát na Putina

Čím déle kyjevský režim přežívá, tím větší nebezpečí pro Rusko představuje nekontrolovaná nestabilita na jeho hranicích.

atentát na Putina

V době, kdy západní veřejnost začíná být stále skeptičtější vůči zástupné válce proti Rusku vedené Spojenými státy a šílené vojenské a finanční pomoci, která je pumpována na podporu zkorumpovaného kyjevského režimu, jsme svědky odvážného útoku dronem na Kreml.

Rusko jej označilo za teroristický čin s cílem zabít prezidenta Vladimira Putina. Kreml rovněž ukázal prstem na Washington, že je autorem atentátu, a také na kyjevský režim, že v něm má prsty.

Bílý dům jakoukoli americkou roli v náletu popírá, stejně jako ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj. Západní média uvádějí tvrzení, že Rusko možná provedlo teroristický útok pod falešnou vlajkou samo na sebe, aby ospravedlnilo zvýšení vojenské síly na Ukrajině. Tato tvrzení jsou ozvěnou dřívějších tvrzení Západu o tom, že Rusko loni v září vyhodilo do povětří plynovod Nord Stream pod Baltským mořem. V obou případech se představa ruských útoků pod falešnou vlajkou zdá být absurdní.

Opravdu by Rusko riskovalo, že bude vypadat nekompetentně a podnikne odvážný letecký útok na sídlo politické moci ve svém hlavním městě?

Nad Kremlem byly ve středu v časných ranních hodinách zřejmě sestřeleny dva malé bezpilotní letouny. Tato lehká zařízení mohla jen stěží představovat vážnou hrozbu pro zabití Putina v jeho oficiálním sídle. Lze je tedy odmítnout jako reálný pokus o atentát. Kreml uvedl, že Putin v té době v budově ani nebyl.

Nicméně samotný fakt, že výbušné drony prorazily ikonické zdi Kremlu a zaměřily se na Senátní palác, je jistě nehoráznou provokací. Lze se domnívat, že tento provokativní čin jako takový byl hlavním cílem.

Původní reakce Moskvy zněla, že odpoví odpovídajícím způsobem v době, kterou si sama zvolí. Ozývá se mnoho hlasů, které vyzývají Rusko, aby Zelenského zabilo. Zuřivá reakce Ruska je pochopitelná, ale je rozumná?

Zdá se, že je velmi relevantní, že mezi západní veřejností roste skepse a dokonce znechucení nad válkou na Ukrajině vedenou Spojenými státy. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že stále více Američanů kritizuje „bianko šeky“, které Washington kyjevskému režimu předhazuje jako opilý námořník. Také v celé Evropě jsou lidé rozzlobeni neomezeným přísunem peněz zkorumpovanému spolku a bezohledným nebezpečím vyvolání totální války mezi NATO a Ruskem, která by mohla přerůst v jaderný armagedon. To vše za situace, kdy jsou západní pracující uvrženi do chudoby a sociální bídy.

Stovky milionů dolarů, které Zelenskyj a jeho kumpáni v Kyjevě odčerpávají, podkopávají toleranci západní veřejnosti k tomuto zcela zbytečnému konfliktu. Válka je stále více vnímána jako výdělek amerického vojensko-průmyslového komplexu, výdělek, v němž si Zelenskyj a jemu podobní libují ve zpronevěrách a zlodějnách peněz západních daňových poplatníků.

Ukrajinský konflikt je nestoudně živen donekonečna. Ze strany Washingtonu a jeho evropských přisluhovačů dochází k bezostyšnému odmítání jakéhokoli diplomatického řešení. Diplomatické řešení bylo znemožněno od samého počátku, když rozumné bezpečnostní obavy Ruska a nabídku dialogu o NATO a Ukrajině v prosinci 2021 arogantně smetla administrativa Joea Bidena.

Válečný byznys je pro Pentagon a jeho pomocné evropské zbrojovky příliš výnosný.

Západní propagandistický narativ o „obraně Ukrajiny tak dlouho, jak bude třeba“ se však pro veřejnou spotřebu vyčerpává. Kyjevský režim vypaluje kostely, bezohledně potlačuje opoziční politické a mediální hlasy, oslavuje nacisty a bije vlastní občany na ulicích v rámci nucených odvodů do armády.

Vladimír Zelenskyj je vnímán jako chlípná postava, jejíž žebrácká miska na další zbraně a finanční prostředky je černou dírou.

Bez podpory (nebo ignorance) veřejnosti na Západě se celá zástupná válka proti Rusku vedená Spojenými státy dostává do slepé uličky. Blíží se americké prezidentské volby a ukrajinský debakl by se mohl stát pro voliče rozhodujícím faktorem.

Co by tedy bylo lepší, než kdyby Rusko v zájmu záchrany nejisté situace zaútočilo a Zelenského zabilo? Taková událost by se v poddajných západních médiích omílala jako „důkaz ruského barbarství“, čímž by zástupná válka NATO na Ukrajině dostala nový náboj, a hlavně by se našlo nové hrdlo pro zbrojní raketu.

Americký deep state, korporátní oligarchie CIA a Pentagonu bude tou nejpravděpodobnější agenturou, která byla autorem útoku dronem na Kreml. Stejně jako to tato frakce udělala s vyhozením plynovodu Nord Stream do povětří. Technicky a vojensky na to tato frakce má. Stejně jako u diverzních mediálních příběhů o tom, že za sabotáží Nord Streamu stojí ukrajinští vojenští agenti, je pochybné, že by kyjevský režim mohl provést útok na Kreml – sám.

Načasování útoku na Kreml ukazuje na velkou kalkulaci s cílem podnítit divokou reakci Ruska. Přichází několik dní před každoroční přehlídkou na Rudém náměstí 9. května, která připomíná porážku nacistického Německa v roce 1945. Naposledy byl Kreml při náletu údajně napaden v roce 1942 během Hitlerovy invaze. Přihoďte do toho podněcování, že cílem byl prezident Putin.

Rusko by pravděpodobně mělo usilovat o porážku kyjevského režimu podporovaného NATO. Čím déle tento režim přežije, tím větší nebezpečí pro Rusko z nekontrolované nestability na jeho hranicích přetrvává. Ale odstranit opovrženíhodného Zelenského a jeho kumpány krvavým atentátem? Taková reakce by mohla být přesně to, co jeho američtí loutkovodiči chtějí.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x