Putin varoval Západ před dodávkami tanků na Ukrajinu

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin se ohradil proti hrozícím dodávkám tanků západní výroby na Ukrajinu a varoval, že reakce Moskvy na tuto hrozbu bude daleko širší než jen dodávka obrněných vozidel. Ruský vůdce se tak vyjádřil během slavnostního ceremoniálu u příležitosti 80. výročí vítězství v bitvě u Stalingradu.

Vladimir Putin

„Neuvěřitelné, ale pravdivé – opět nám hrozí německé tanky Leopard s křížem na korbě. A opět se snaží bojovat proti Rusku na Ukrajině s pomocí Hitlerových následovníků, banderovců,“ řekl Putin.

„Ti, kdo usilují o porážku Ruska na bitevním poli, si zřejmě neuvědomují, že moderní válka s Ruskem by pro ně byla zcela jiná. Neposíláme k jejich hranicím své tanky. Přesto máme čím odpovědět a neomezilo by se to jen na použití obrněné techniky, to si musí uvědomit každý,“ dodal.

Minulý týden Berlín změnil svůj postoj k dodávkám moderní výzbroje Kyjevu a zavázal se dodat 14 tanků Leopard 2 a také umožnit evropským zemím reexportovat vozidla německé výroby z vlastních zásob.

Počet Leopardů, které by měly být dodány na Ukrajinu, činí přibližně 112 vozidel.

Washington se zavázal poslat 31 tanků Abrams, ale neočekává jejich dodání dříve než koncem roku 2023.

Moskva opakovaně vyzvala kolektivní Západ, aby přestal „pumpovat“ Ukrajinu moderními zbraněmi, a varovala, že probíhající vojenská pomoc pouze prodlouží nepřátelství a způsobí více utrpení obyčejným Ukrajincům, místo aby změnila konečný výsledek konfliktu.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x