Sergej Lavrov: Západu se nepodařilo zvrátit běh dějin a izolovat Rusko

Sergej Lavrov

Nejvyšší ruský diplomat tvrdí, že 85 % světové populace váhá, zda zachránit Západ z jeho obtížné pozice.

Sergej Lavrov

Snaha Spojených států a jejich spojenců přinutit mezinárodní společenství, aby přijalo jejich verzi světového řádu založeného na pravidlech, selhala, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v sobotním online projevu na Globální konferenci o multipolaritě.

„Zdá se přirozené, že snahy Washingtonu a jeho satelitů zvrátit běh dějin a přinutit mezinárodní společenství, aby se řídilo ‚světovým řádem založeným na pravidlech‘, selhaly. Zmíním se jen o zcela neúspěšném kurzu k izolaci Ruska, který Západ prosazuje,“ řekl účastníkům konference.

„Většina zemí, v nichž žije asi 85 % světové populace, se zdráhá tahat kaštany z ohně za bývalé koloniální mocnosti,“ dodal.

Konference podle Lavrova sehraje zásadní roli v naslouchání politikům, veřejným činitelům, novinářům a akademickým a kulturním pracovníkům z celého světa, kteří usilují o multipolaritu a spravedlivější a suverénnější mezistátní vztahy.

V březnu ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že africké země se stanou jedním z hlavních pilířů a průkopníků nového světového řádu, a zdůraznil, že vztahy mezi Ruskem a Afrikou se rozvíjejí na nebývalé úrovni a Moskva usiluje o rozšíření těchto vazeb.

„Africké státy neustále zvyšují svou roli ve světovém dění. Stále sebevědoměji deklarují své postavení v politice a ekonomice. Jsme přesvědčeni, že Afrika se stane jedním z lídrů vznikajícího multipolárního světového řádu,“ řekl tehdy.

Loni v únoru čínský ministr zahraničí Wang I během návštěvy Ruska prohlásil, že Čína je spolu s Ruskem nadále odhodlána udržovat pozitivní trend ve vývoji vztahů mezi světovými mocnostmi a obě země jsou společně odhodlány pevně směřovat k vytvoření multipolárního světového řádu.

„Navzdory nestálosti mezinárodní situace si Čína a Rusko vždy zachovávají strategické odhodlání, pevně a sebevědomě postupují v souladu s vytvářením multipolárního světa,“ dodal Wang během setkání s Lavrovem.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Jasné, že sa im to nepodarilo, veď RF bola na to pripravená. Projekt BRICS sa pripravoval niekoľko rokov. Tak isto sa pripravoval aj projekt návratu zlatého štandardu!!! Putin si všetko naplánoval na roky dopredu, vedel čo chce a vedel ako to má dosiahnuť. Teraz stačí iba vydržať a ísť za svojim cieľom. Koleso dejín sa pohlo a už niet tej sily čo by ho dokázala zastaviť. Možno keď tak ešte spomaliť, ale nie už zastaviť.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x