Ukrajina vstoupí do NATO, oznámil Blinken a naznačil blížící se třetí světovou válku s Ruskem

Ukrajina

Ministr zahraničí USA Antony Blinken prohlásil, že Ukrajina skutečně vstoupí do NATO, což je zatím nejjasnější známka toho, že se planeta ocitla na pokraji další světové války.

Důvodem, proč je to vážnější než snad cokoli jiného, co se dosud mezi Ruskem a Západem stalo, je skutečnost, že velká část Ukrajiny je sporným územím. Rusko kontroluje Krym a Donbas a smyslem speciální operace prezidenta Putina na Ukrajině je získat zpět zbytek toho, co podle něj patří Rusku.

Umožněním vstupu Ukrajiny do NATO Západ v podstatě prohlašuje, že celé území, které je v současnosti známé jako Ukrajina, je mimo kontrolu Ruska, což překračuje velmi jasnou červenou linii.

„Tohle je záměrné rozpoutání třetí světové války, aby to pomohlo úrovni šílenství plátců Huntera Bidena,“ napsal na Twitteru jeden z účtů X o tom, jak „šílený“ tento nejnovější vývoj ve skutečnosti je.

Pokud, nebo spíše až, Ukrajina vstoupí do NATO, vznikne tuna „nevyřešených“ územních otázek a pohraničních konfliktů, které pravděpodobně vyvolají mnohem větší válku, která NATO protáhne článkem V.

„Taková válka by byla nesmírně krvavá a potenciálně by eskalovala až k jadernému Armagedonu,“ varuje tentýž účet X.

Amerika slíbila, že to neudělá
Když se v 90. letech minulého století rozpadl bývalý Sovětský svaz (SSSR), Spojené státy slíbily Rusku, že se NATO nebude rozšiřovat dále na východ. Tento slib byl později porušen, když banka Goldman Sachs vydrancovala Rusko privatizací velké části země, což umožnilo, aby se NATO skutečně posunulo dále na východ.

Tento vývoj Putina rozrušil, ale až dosud se držel na uzdě – tedy až do posledního oznámení o vstupu Ukrajiny do NATO. Protože velká část Ukrajiny je opět sporným územím, které podle Putina právem patří Rusku, překračuje takový krok velmi vážnou červenou linii.

„Je to naprosto nepřijatelné a bylo by to jako připojení Irska nebo Kanady k Varšavské smlouvě,“ napsal na Twitteru Will Tanner (@Will_Tanner_1). „Proto zahájil válku.“

„Demilitarizací“ Ukrajiny ostřelováním její armády do ztracena a vytvářením neustálého konfliktu chce udržet Uk

rajinu mimo NATO, aniž by s ní válčil. Myslel si, že nebudeme tak hloupí, abychom ji přivedli do aliance, když vede válku s Ruskem.“

Ale Západ je skutečně hloupý, protože tento nebezpečný krok činí v zájmu jednoho procenta a na úkor všech ostatních.

„Zřejmě je Bidenova administrativa tak šílená a je ochotna vyvolat třetí světovou válku, aby Ukrajinu ovládli oligarchové, kteří podplatili Huntera, a ne Putin a oligarchové v jeho táboře.“

Tento článek mnohem podrobněji vysvětluje, že důvodem, proč Putin zahájil ofenzívu proti Ukrajině, jsou porušené sliby NATO ohledně rozšíření NATO ve východní Evropě.

„Válce se dalo předejít,“ píše Americký list The Tribune. „Statisíce mrtvých, miliony lidí, kteří jsou nyní uprchlíky, promrhané zdroje a lidské utrpení, tomu všemu se dalo předejít.“

„Stačilo by, aby NATO dodrželo slovo a nerozšiřovalo se, netančilo lehkomyslně na červené linii Ruska z nezřetelných důvodů, které nesouvisejí s národními zájmy.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Ukrajina vstoupí do NATO, oznámil Blinken a naznačil blížící se třetí světovou válku s Ru… first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
1 měsíc před

Ukroši vstoupí akorát do řiti a ne do NATO.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x