Hvězdná semínka: Psychologové o tom, proč si někteří lidé myslí, že jsou mimozemšťané žijící na Zemi

Hvězdná semínka

Na Zemi se objevila nová skupina lidí, kteří věří, že jsou mimozemšťané. Hvězdní lidé neboli starseeds jsou jedinci, kteří věří, že přišli na Zemi z jiných dimenzí, aby pomohli uzdravit planetu a nasměrovat lidstvo do „zlatého věku“ – období velkého štěstí, prosperity a úspěchů.

Hvězdná semínka

Může to znít trochu bláznivě, ale internetové vyhledávání tohoto pojmu přinese více než 4 miliony výsledků a na TikToku, Instagramu a Facebooku se objevují desítky lidí, kteří zveřejňují videa a věří, že pocházejí z jiného světa. Obsah s výrazem #starseed má na TikToku skutečně více než 1 miliardu zhlédnutí.

Na rozdíl od „pozemských duší“, o nichž se říká, že se na Zemi reinkarnují, starseeds věří, že se probudili z jiné planety, aby se zde narodili. Starseeds věří, že jsou prostředníky mezi božskými říšemi a Zemí a že se mohou pomocí meditace přenášet mezi galaxiemi. Hvězdná semínka také věří, že mohou komunikovat „světelným jazykem“ – formou komunikace, která údajně obchází lidská omezení a je jazykem duše.

Tato myšlenka je připisována spisovateli Bradu Steigerovi, který hojně psal o neznámém a živě se zajímal o mimozemský život a mimozemšťany. Ve své knize Bohové Vodnáře z roku 1976 Steiger představil svou představu, že někteří lidé pocházejí z jiných dimenzí.

Věřící tvrdí, že existuje několik způsobů, jak zjistit, zda jste hvězdné semínko. Patří mezi ně hledání smyslu života a pocit nedostatku sounáležitosti. Mezi vlastnosti hvězdného semínka patří také duchovnost a silný smysl pro intuici (vědění).

Říká se o nich také, že jsou empatičtí, citliví a mají více problémů s fyzickým a duševním zdravím, protože jejich duše není zvyklá mít lidské tělo. Hvězdná semínka chtějí pomáhat lidstvu. Život na Zemi je však zahlcuje, a tak se dobíjejí tím, že tráví čas o samotě.

Věřící také říkají, že hvězdná semínka mají touhu poznávat a zažívat nové kultury a sféry, což pomáhá hvězdným lidem, kteří pak poskytují nové pohledy na existenci. Příkladem jsou nové (konspirační) teorie o společnosti, holistické zdravotní zásahy spolu s úvahami o dávných mimozemšťanech a civilizacích.

Vyberte si svou realitu
Možná ve výše uvedeném popisu rozpoznáte některé aspekty sebe sama. Mnoho lidí například uvádí, že hledají smysl života a zároveň se občas cítí vytěsněni nebo jako by do něj nepatřili.

Výzkumy skutečně ukazují, že nízký pocit sounáležitosti je často spojen s depresí. Co však vede některé lidi, kteří takové pocity zažívají, k závěru, že musí být z jiné planety? Zejména vzhledem k tomu, že žádný život mimo Zemi nebyl nikdy nalezen a neexistují žádné důkazy o tom, že by mimozemský život někdy Zemi navštívil.

Vítejte u Forerova efektu. Pojmenovaný po Bertramu Forerovi, psychologovi, který jako první přišel na to, že je docela snadné přimět lidi, aby souhlasili s vágními popisy o sobě samých – viz horoskopy.

Koncept hvězdných semínek je jednou z forem víry new age. Tento termín označuje alternativní duchovní praktiky, které se rozvinuly v 70. letech 20. století.

Přestože se jednotlivé víry new age liší, mají filozofie společné rysy: nahlížejí na existenci z hlediska vesmíru a zaměřují se na spiritualitu i na sebe sama. Vzpomeňte si na krystaly, léčení energií a psychické schopnosti.

Mezi další rysy patří reinkarnace, karma a možnost dosažení vyšší úrovně vědomí.

Podpora víry new age – například hvězdných semínek – je na vzestupu. Vychází z nedůvěry ve vědu a z pochybností o konvenčním vnímání reality. Zejména z cynismu vůči moderní společnosti a ze snahy najít smysl života.

Fantazie versus fikce
Určité osobnostní charakteristiky mohou také některé lidi přimět k tomu, aby věřili v představu hvězdných semínek. Například pokud máte sklony k fantazii a často zaměňujete vymyšlené a skutečné události, můžete teorii o mimozemském vědomí považovat za hlubokou a žádoucí.

V psychologickém pojetí se tomu říká chyba monitorování zdroje, což je druh nevědomé paměťové chyby, při níž si člověk plete to, co je skutečné a přesné, s tím, co je neskutečné a vymyšlené.

Běžně se vyskytuje u schizofrenie a výzkumy zjistily souvislosti mezi schizotypní poruchou osobnosti – běžnou poruchou považovanou za mírnou formu schizofrenie – a vírou v konspirační teorie.

Dalším efektem, který může podporovat taková přesvědčení, je tzv. ontologický zmatek. K tomu dochází, když lidé nedokážou rozlišit mezi metaforickými a faktickými výroky, jako např: „Starý nábytek zná věci z minulosti.“ Ty mohou být interpretovány spíše doslovně než metaforicky, a tak je pravděpodobnější, že lidé pak budou podporovat pseudovědecké, transcendentální teorie.

To platí zejména tehdy, když je zdroj informací vnímán jako důvěryhodný a znalý. Nazývá se Einsteinův efekt, kdy je důvěryhodným zdrojům informací přikládána větší důvěra díky jejich společenské důvěryhodnosti.

V případě hvězdných semínek může pocit autenticity poskytnout několik knih vydaných velkými nakladatelstvími a také skutečnost, že řada z nich je bestsellerem. Skutečně se zdá, že život, jak ho známe, nemusí být tak jednoduchý, jak jsme si kdysi představovali.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Veny
Host
Veny
4 měsíců před

Právě to pochopení,že mezi Fantazií a Realitou není rozdíl…dělá z probuzených probuzené…a dovoluje komunikovat s Bohy…
A právě pro to,to Psychologové nikdy nepochopí…
Přtom je to tak jednoduché co ovládá hmotu? Duch! Co je tělo? Hmota. Co jí ovládá? Jak jí to ovládá? A hlavně co brání Duši ovládat hmotu jenž není součástí těla? Pravda je že nic.Jen vlastní přesvědčení,o nemožnosti toho ukolu…
Odkud všechno pochází? No ze snu! Z Neprostoru. To je Říše snů. Nemá žádný prostorový rozměr. Tím že se rozdělila, zkopírovala chcete li,vytvořila mezi dvěmi dílky neprostoru, prostor, náš Vesmír. Nikde jinde prostor není,a tak mohou směřovat prostorem pouze k sobě. A to je ta podstata Vesmíru.Struna, pulzující bublinka prostoru. Pravý střed vzájemného pohybu je třetí bezrozměrový nebod, nemísto rozdělení,nositel hmotnosti. A tak se vlastně stalo.Že za nula času,vzniká z 0D, 3D Vesmír. 0x0=0 Nula je ze své podstaty nevyčerpatelná, může existovat kolikrát chce a pořád to bude nula. A tak vesmír vzniknul tak že 0+0=3×0+3×0=6×0+3×0=9×0+3×0…. Toto je rovnice vzniku Vesmíru, fraktalita na které běží,3,6,9 tvoří hmotu ale pořád je to 0…to je také důvod proč Vesmír expanduje a bude expandovat dál,také důvod proč vše kulaté ve Vesmíru od toho nejmenšího po to největší je duté…
Je to totiž takzvaná černá díra…nic jiného neexistuje, těchto singularit je nekonečné množství a tvoří vše od toho nejmenšího po to největší od atomů po celý vesmír. Vše je tvořeno bublinkami prostoru, které mají různou velikost jako pěna ve vaně, a stěny těch bublinek jsou tvořené z bezrozměrové poddimenze, z říše snů.
Však kde se vzalo kolo? Uplně první vyrobené kolo ve vesmíru? No někomu se o něm zdálo! Někdo ho vymyslel! Nepochází z tohoto hmotného světa,přeci,vymyslel ho někdo v hlavě, mimo hmotný svět…Je to všechno jednoduché primitivní,stačí sledovat prostředí kolem sebe, a přemýšlet o něm…
A jak se tohle všechno mohlo udít? No nejspíš v nějaké laboratoři v říši snů,jako my v těch našich dělíme atom, někdo v říši snů zkopíroval neprostor. Třeba i něchtěně, tak vytvořil Vesmír, ani o tom nemusí vědět, protože velikost mezi dimenzemi je irelevantní,neexistuje.Dimenze nelze vzájemně velikostně porovnávat.Může náš Vesmír být pro něj, jako pro nás molekula v laboratoři…
To ještě může celé fungovat tak,že ve Vesmíru vyspěla bytost, která ovládla prostor,tedy čas,a pak se vrátila Vesmír založit…nic tomu nebrání…tedy že je Vesmír samonaplňující proroctví…
Takže jak vidíte, Nic neexistuje, protože jediné co existuje je nekonečný počet zkopírovaných nic. A Vesmír tvoří pouze matematika vzájemného pohybu různě velkých částí absolutně prázdného prostoru…
Hmota ,jsou jen specifické fyzikální vlastnosti dané části prostoru,které udává frekvence nafukování a vyfukování těch bublinek,které tu danou část tvoří, a frekvenci jejich nefukování a vyfukování zase udává jejich velikost, tedy doba oběhu dvou bezrozměrových nebodů,kolem vlastního středu…tedy frekvence strun.Protože ta bublinka protoru je struna,spolu tvoří Pránu…Éter z kterého je Vesmír.Tedy protoročas.
To je důvod proč CERN nikdy Božskou částici nenajde. Existuje tak,že neexistuje. Není v naší dimenzi. Tvoří náš Vesmír z poddimenze. Z říše snů a nemá prostorový rozměr. To právě pro to, můžete být ve snu před domem, a najednou třeba na poušti…protože nemá žádný prostorový rozměr, informace tam nejsou řazené v prostoru,tedy v čase. Řadí je ego. To je jediný rozdíl mezi říší snů a Vesmírem…
Však všechny pradávné civilizace to věděli, pro to říši snů aktivně studovali, s pomocí halucinogenů, tance hudby, meditace…atd…ne nebyli brázni…dokázali postavit Pyramidy. Oni věděli víc…jako dnes probuzení…

Last edited 4 měsíců před by Veny
1
0
Would love your thoughts, please comment.x