Ředitel NSA prohlásil, že se USA podílejí na útočných kybernetických operacích proti Rusku

kybernetické operace

Americký armádní generál, který má na starosti Národní bezpečnostní agenturu a kybernetické velitelství USA, koncem minulého týdne prohlásil, že jeho agentury se podílejí na útočných kybernetických operacích proti Rusku na podporu Ukrajiny, což nepochybně vyvolá určitou formu odporu a rovnocenné reakce ze strany Moskvy a zatáhne Ameriku hlouběji do případné války s dobře vyzbrojenou jadernou mocností.

kybernetické operace

Generál Paul Nakasone řekl britské televizi Sky News: „Provedli jsme řadu operací napříč celým spektrem: útočné, obranné a informační operace.“ To zahrnuje i „útočné hackerské operace“, řekl.

Jeho komentáře znamenají vůbec první veřejné přiznání amerických kybernetických válečných operací a naznačují, jak mnozí již delší dobu předpokládali, že Pentagon je na Ukrajině, stejně jako americká zpravodajská komunita, zapojen do boje proti Rusku mnohem hlouběji, než bylo dosud známo.

„Mým úkolem je poskytnout ministru obrany a prezidentovi řadu možností, a tak to také dělám,“ pokračoval Nakasone, aniž by uvedl jakékoli podrobnosti.

Pozoruhodné také je, že Nakasone poskytl rozhovor ze spojenecké pobaltské země Estonska, kde se uskutečnily další operace na podporu Ukrajiny, včetně transferů zbraní.

Hovořil také o velkých snahách Ruska zahájit vlastní kybernetické útoky, jejichž cílem je způsobit na Ukrajině co největší vnitřní chaos: „A to jsme viděli v souvislosti s útokem na jejich satelitní systémy, širšími útoky, které probíhaly, narušujícími vládní procesy.“

„To je část, kterou podle mě veřejnost někdy přehlíží. Není to tak, že by neměli moc práce, byli neuvěřitelně zaneprázdnění. A myslím, že, víte, jejich odolnost je možná příběh, který nás všechny nejvíce zaujal,“ řekl, když popisoval dosavadní reakci Ukrajiny.

Pokud jde o podporu, kterou Bidenův režim poskytl Ukrajině v době před ruskou invazí, ředitel NSA se odvolal na následující:

Nakasone již dříve uvedl, že jeho agentura v prosinci vyslala tým „hunt forward“, aby pomohl Ukrajině posílit její kybernetickou obranu a sítě proti aktivním hrozbám. Jeho nejnovější poznámky jsou však zřejmě prvním případem, kdy americký představitel veřejně řekl, že se USA zapojily do ofenzivních kybernetických operací v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

A jak už to tak bývá, Nakasone se jako každý vlivný člověk z Deep State v rámci americké zpravodajské komunity zmínil o údajných pokusech Kremlu ovlivnit americké volby.

„Měli jsme příležitost začít mluvit o tom, o co se zejména Rusové pokoušeli v našich volbách v polovině volebního období. Viděli jsme to znovu v roce 2020, kdy jsme mluvili o tom, co se chystají udělat Rusové a Íránci, ale bylo to v menším měřítku,“ řekl.

„Schopnost sdílet tyto informace, schopnost zajistit, aby byly přesné a včasné a aby se dalo jednat v širším měřítku, byla v této krizi velmi, velmi silná,“ dodal.

Navzdory skutečnosti, že celý ruský vojenský a zpravodajský aparát je v současné době po třech měsících války zakopán ve vyčerpávajícím konfliktu na Ukrajině, Američanům se přesto – opět tvrdí, že Rusko se snaží „zasahovat“ do nadcházejících voleb v polovině volebního období (což znamená, že levice z Deep State ví, že demokraté dostanou na zadek, a tak si připravuje výmluvu: Ale… ale… ale… Rusko!).

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x