Poslanec Evropského parlamentu nazval Justina Trudeaua diktátorem

Justin Trudeau

23. března byl premiér Justin Trudeau před celou Evropskou unií označen za diktátora kvůli své reakci na Konvoj svobody.

Justin Trudeau

Poslanec Evropského parlamentu Mislav Kolakusic se obrátil na Evropský parlament i na Trudeaua a uštědřil mu snad nejpotupnější mezinárodní výprask v jeho politické kariéře.

„Svoboda, právo volby, právo na život, právo na zdraví, právo na práci jsou pro mnohé z nás základními lidskými právy, za která položily své životy miliony občanů Evropy a světa,“ začal Kolakusic.

„…. Kanada, kdysi symbol moderního světa, se v posledních měsících pod vaší kvaziliberální botou stala symbolem porušování občanských práv. Sledovali jsme, jak deptáte ženy koňmi, jak blokujete bankovní účty rodičů samoživitelů, aby nemohli platit ani vzdělání a léky svým dětem, aby nemohli platit komunální služby, hypotéky za své domy.“

„Pro vás,“ pokračuje, když mluví k Trudeauovi, „to mohou být liberální metody, pro mnoho občanů světa je to diktatura nejhoršího druhu. Buďte si jisti, že občané světa mohou jednotně zastavit jakýkoli režim, který chce zničit svobodu občanů, ať už bombami, nebo škodlivými farmaceutickými výrobky.“

Jelikož Kolakusic kdysi žil v komunistickém režimu v Chorvatsku, je více než dobře obeznámen s autoritářskými režimy, jejich důsledky a stížnostmi běžných občanů. A stejně jako mnozí, kteří komunistickou diktaturu přežili, je zřejmé, že sdílí opovržení nad Trudeauovým použitím výjimečných pravomocí proti pokojným demonstrantům, kteří chtěli pouze získat zpět svá práva.

A Kolakusic skutečně není jediným poslancem, který naznačuje, že Trudeau se chová jako diktátor.

„Trudeau se chová přesně jako tyran, jako diktátor. Je jako Ceaușescu v Rumunsku,“ řekl minulý měsíc rumunský europoslanec Cristian Terhes.

Terhes se následně rozhodl, že se dnešního Trudeauova projevu nezúčastní.

Ani v Anglii nebyla reakce o nic lepší. Během své první cesty do Spojeného království, která následovala po Konvoji svobody, byl Trudeau před kanceláří premiéra Borise Johnsona přivítán demonstranty s vlajkami s nápisem „Fuck Trudeau“, kteří ho donutili proklouznout dovnitř zadním vchodem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x