Německá vláda vyzývá děti, aby se připravily na třetí světovou válku

Německo

Německé děti by se měly připravovat na válku, aby se zvýšila jejich „odolnost“, prohlásila v sobotu ministryně školství Bettina Stark-Watzingerová.

Podle ní by se děti měly učit, co dělat v případě konfliktu, a navrhla zavést ve školách cvičení „civilní obrany“, aby byli mladí lidé připraveni na budoucí roky.

„Společnost jako celek se musí dobře připravit na krize, od pandemie přes přírodní katastrofy až po válku. Civilní obrana je nesmírně důležitá a patří i do škol. Cílem musí být posílení naší odolnosti,“ uvedla Stark-Watzingerová v rozhovoru pro mediální skupinu Funke.

Vyzvala také k tomu, aby se mezi školáky a Německými ozbrojenými silami (Bundeswehrem) vytvořil „uvolněný vztah“, a navrhla, aby vojenští důstojníci navštěvovali školy a vysvětlovali, co „Bundeswehr dělá pro naši bezpečnost.“

Předseda Svazu německých učitelů Stefan Dull řekl deníku Bild, že návrh ministryně „dává smysl.“

„Očekávám, že spolkový ministr bude nyní usilovat o diskusi s ministry školství ve spolkových zemích,“ řekl a dodal, že „deklarace záměru nestačí – na hodinách politiky se nyní musí vyučovat o válce na Ukrajině a o celoevropské, dokonce globální situaci ohrožení.“

Iniciativa Stark-Watzingerové odráží politiku Německé vlády zaměřenou na to, aby byla země „válečně připravena“ na případný konflikt mezi Ruskem a NATO, k němuž by podle vysokých Německých představitelů obrany mohlo dojít během několika let.

V únoru Německý ministr obrany Boris Pistorius v rozhovoru pro agenturu Bloomberg prohlásil, že Rusko může zaútočit na NATO „za pět až osm let.“

Německý šéf obrany, generál Carsten Breuer, rovněž zdůraznil „prvořadý“ význam připravenosti armády země v příštích pěti letech.

„Říkáme tomu Kriegstuchtigkeit – být připraven, schopen a ochoten bojovat. Jsme na správné cestě,“ prohlásil.

Ruský prezident Vladimir Putin opakovaně prohlásil, že Rusko nikdy nemělo v plánu zaútočit na NATO. V prosinci označil takové spekulace za „naprostý nesmysl“ a dodal, že strach z „Ruské hrozby“ v EU podněcují USA, protože Washington se obává ztráty své dominance na Evropském kontinentu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x