Viktor Orbán: Vzniká Nový světový řád, který ukončí nadvládu Západu

Viktor Orbán

Podle Maďarského premiéra Viktora Orbána končí hegemonie Západu a vzniká Nový světový řád. Na pozadí toho všeho přislíbil, že jeho národ bude i nadále kráčet svou nezávislou cestou, přestože na něj sousední země tlačí, aby se s nimi spojil.

Orbán vyjádřil svůj vyhraněný názor během výroční schůze velvyslanců v úterý 5. března na ministerstvu zahraničních věcí a obchodu v Budapešti.

„Hegemonie Západu skončila, o tom dnes nikdo nepochybuje, protože je to dobře podloženo daty,“ řekl a dodal, že je zřejmé, že světová ekonomika je rozdělena do geopolitických bloků a že na ty státy, včetně Maďarska, které zastávají suverénní postoje, je vyvíjen obrovský tlak.

Dále uvedl, že v rámci členství v bloku existuje jen velmi malý manévrovací prostor. „Proto je v zájmu Maďarska být členem Evropské unie a NATO, ale nebýt součástí bloku. Z tohoto důvodu budeme posilovat naše spojenectví s ostatními suverénními zeměmi,“ pokračoval.

Orbán rovněž vyzval Maďarské diplomaty, aby neustále sledovali a analyzovali vývojové trendy v souvislosti s formováním Nového světového řádu. „V éře hrozeb budou mít naši velvyslanci ještě větší roli a úkol a budou potřebovat více odvahy než kdy jindy, aby účinně zastupovali národní zájmy,“ poznamenal.

Již dříve Orbán označil Ukrajinsko-Ruský konflikt za „zástupnou válku“ a prohlásil, že Západ, který ji řídí, nemá šanci v ní zvítězit. Na podporu svého tvrzení uvedl silnou závislost Ukrajiny na zahraniční obranné pomoci.

Budapešť rovněž vyzvala obě strany k jednání o ukončení bojů, aby se zabránilo dalšímu krveprolití, což Kyjev odmítl. Pro Orbána existuje jediné řešení: „Mírová jednání musí dříve či později začít“ a musí se na nich nějakým způsobem podílet i USA. Podle Ruské agentury TASS také kritizoval Evropskou unii za to, že nevyužila příležitosti uzavřít mírovou dohodu mezi Kyjevem a Moskvou na počátku konfliktu.

O víkendu Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto varoval, že čím později bude „vyhlášeno příměří a zahájena jednání, tím hůře pro Ukrajinu.“

Orbán vždy veřejně kritizoval politiku Západu, zejména pokud jde o válku na Ukrajině. Odsoudil sankce vůči Rusku jako kontraproduktivní a dodávky zbraní Kyjevu jako nebezpečné a eskalační. Minulý měsíc Orbán údajně řekl členům své vládnoucí parlamentní frakce Fidesz-KDNP, že ve světle rostoucí finanční zátěže Evropských států kvůli Ukrajinskému konfliktu „téměř nikdo nevěří“, že vojska prezidenta Volodymyra Zelenského zvítězí.

Maďarský ministr zahraničí prohlásil, že jednání o ukončení války jsou nevyhnutelná, protože „Kyjev nemůže porazit Rusko“ a „Rusko nemůže porazit celý Západ.“

Je známo, že Orbán podporuje 45. prezidenta USA. V předchozích letech se Orbán zúčastnil několika pro-Trumpovských akcí a přímo se zasazoval o jeho znovuzvolení za prezidenta. Konkrétně prohlásil, že „kdyby byl Trump prezidentem, válka by nezačala“ a že Trumpův návrat „přinese mír.“ „Nemůžeme se vměšovat do voleb v jiných zemích, ale velmi bychom si přáli, aby se prezident Donald Trump vrátil do Bílého domu a nastolil mír zde ve Východní polovině Evropy,“ zdůraznil.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x