Indonésie spouští národní platební systém, který nahradí karty VISA a MasterCard

VISA, MasterCard

Indonéská centrální banka oznámila, že v zemi bude zaveden nový národní platební systém, který nahradí karty VISA a MasterCard ve státních institucích a podnicích, uvedl vedoucí oddělení strategického řízení a správy centrální banky Dicky Kartikoyono.

VISA, MasterCard

„V souladu s prezidentovým plánem probíhá přechod na náš národní platební systém hladce. Očekáváme, že se velmi brzy rozšíří, a to i v rámci státních podniků,“ citovala Kartikoyonoho indonéská televize CNBC.

Úředník dodal, že země učinila „velmi včasné“ rozhodnutí zahájit vlastní platební systém. Kartikoyono se domnívá, že země jihovýchodní Asie by měly směřovat k vytvoření „bezpečnostního polštáře, který bude chránit podniky i běžné občany“ v době rostoucí finanční nejistoty na Západě.

Začátkem května země založila kartu, která doplňuje národní platební systém.

Indonéský prezident Joko Widodo v březnu naléhal na regionální úřady, aby nahradily finanční konglomeráty a místo nich zvolily kreditní karty vyvinuté místními bankami ve snaze ochránit transakce před „možnými geopolitickými důsledky.“

Dodit Proboyakti, člen představenstva Indonéské asociace kreditních karet, pro Sputnik uvedl, že země se při budování vlastního platebního systému Mir poučí z ruských zkušeností a vlastního systému. Rusko si svůj národní platební systém vybudovalo poté, co západní sankce uvalené na Rusko zastavily přístup ke společnostem poskytujícím finanční služby vlastněným Západem v důsledku speciální vojenské operace na Ukrajině.

Země hledají alternativy k americkému dolaru
Rekordní inflace na Západě nutí země po celém světě hledat alternativy k americkému dolaru (USD) a jeho finančním institucím.

V březnu čínský jüan poprvé předstihl americký dolar v čínských přeshraničních obchodních transakcích, čímž zasadil novou velkou ránu zelené bankovce, která je svědkem celosvětového poklesu své pozice hlavní rezervní měny.

Zatímco brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva vyzval země globálního Jihu, aby usilovaly o opuštění USD v mezinárodním obchodě a místo něj se uchýlily ke svým vlastním měnám.

Čína a Brazílie uzavřely v březnu dohodu o opuštění amerického dolaru ve vzájemných transakcích, což by mělo snížit investiční náklady a rozvinout hospodářské vazby mezi oběma zeměmi.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x